reklama

Rada Pomorskiego NFZ jest za odwołaniem Barbary Kawińskiej

Jolanta Gromadzka-AnzelewiczZaktualizowano 
Przemek Świderski
Rada Pomorskiego NFZ pozytywnie zaopiniowała wniosek prezes Agnieszki Pachciarz o odwołanie z funkcji dyrektora pomorskiego oddziału NFZ Barbary Kawińskiej. Kolejny ruch należy do centrali NFZ w Warszawie.

Centrala wskaże też następcę Barbary Kawińskiej. Kandydaturę nowego dyrektora pomorskiego NFZ będzie jednak musiała również skonsultować z Radą.

- Wniosek pani prezes NFZ został zaopiniowany pozytywnie, bo rozumiemy jej intencje i się pod nimi podpisujemy - tłumaczy wicewojewoda Michał Owczarczak, przewodniczący Rady Pomorskiego NFZ. - Od nowego dyrektora oczekujemy "nowego otwarcia", innego sposobu zarządzania, empatii i dialogu. A w pomorskim oddziale NFZ - więcej spokoju.

Wygląda na to, że w piątek Barbara Kawińska po raz ostatni przekroczy próg swojego gabinetu na czwartym piętrze budynku przy ul. Marynarki Polskiej 148. Na ten dzień zaplanowane jest bowiem jej pożegnalne spotkanie z pracownikami oddziału.

W piątek przypada też ostatni dzień jej zaległego urlopu. Wszystko wskazuje też na to, że prezes Pachciarz nie będzie chciała, by była dyrektor pomorskiego NFZ świadczyła pracę w okresie wypowiedzenia.

- Najpilniejsze dokumenty dyrektor Kawinska podpisała jeszcze przed pójściem na urlop - informuje Mariusz Szymański, rzecznik prasowy oddziału NFZ na Pomorzu. - Obecnie, jak zwykle w sytuacjach, gdy dyrektor jest nieobecny, jego obowiązki przejmują zastępcy. Szef pomorskiego NFZ ma trzech zastępców: wicedyrektora ds. ekonomiczno-finansowych Marię Pająk, wicedyrektora ds. służb mundurowych Wiesława Kusio oraz wicedyrektora ds. medycznych dr Małgorzatę Paszkowicz.

Pokrzywdzeni w konkursie świadczeniodawcy z Pomorza z nadzieją czekają na powrót z urlopu w najbliższą środę zastępcy dyrektora pomorskiego NFZ ds. medycznych - dr Małgorzaty Paszkowicz. Liczą na ogłoszenie konkursów uzupełniających w krótkim terminie. Pilnie potrzebują tego choćby mali pacjenci Poradni Genetycznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

- To jedna z pięciu naszych poradni, które nie dostały kontraktu - tłumaczy Tadeusz Jędrzejczyk, zastępca dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Medycznego ds. medycznych. - Wiemy, że spora część środków zarezerwowanych na ten cel w planie finansowym nie została wykorzystana, a to daje szansę na kontrakt dla poradni genetycznej w UCK. Dr Jolanta Wierzba nadal przyjmuje w niej dzieci bezpłatnie, ale nie może im zlecać żadnych badań na koszt NFZ.

- Będę chciał spotkać się w tej sprawie z dr Małgorzatą Paszkowicz zaraz po jej powrocie - deklaruje przewodniczący Owczarczak. W stanie podobnego "zawieszenia" jest nie tylko UCK.

Podziękowania od byłej szefowej NFZ skierowane do "Dziennika Bałtyckiego"

W związku z zakończeniem przeze mnie pracy na stanowisku dyrektora Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ chciałabym serdecznie podziękować tym Wszystkim, którzy przez cztery lata wspierali mnie we wspólnych działaniach; tym, którzy okazywali mi zaufanie w trudnych momentach; tym, którzy z perspektywy drugiej strony stołu dostrzegali nie tylko swoje racje.

Dziękuję za konstruktywną krytykę popartą rzeczowymi argumentami, dziękuję też za wszystkie miłe chwile, które przyszło nam wspólnie przeżyć. Zawsze pozostanę wiernym kibicem Państwa poczynań na rzecz dobra pomorskich pacjentów.
Barbara Kawińska

j.gromadzka@prasa.gda.pl

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 12

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

w
wypalony lekarz

Pomijam nazwisko i osobę szefa NFZ-Relacja między funduszem a podmiotami służby zdrowia jest podobna do prawnych uwarunkowań w Dubaju . Zgwałcona Norweżka zostaje ukarana za brak skromności więzieniem. Analogicznie- niedofinansowani pacjenci i przychodnie specjalistyczne zostają ukarani brakiem kontraktu
Biurokratyzacja działań doprowadza do tego iż relacja między lekarzem a pacjentem osiąga dno czasowe bezpośredniego kontaktu.Wymagania rosną a możliwość ich spełnienia spada dramatycznie.Najważniejszy staje się papier , dokument , a nie człowiek.

z
zobrzydzony

na kopanie piłki, zakupy stringów i zegarki!!!
P.S. .. w tym dzikim kraju nikt za nic nie odpowiada, z wyjatkiem babci spzedasjacej własna pietruszkę aby miec na chleb!!!

X
XYZ

Czy ktoś policzył ile krwi ma to babsko na brudnych łapach? Odwołanie - jak krzywda. A może tak do końca życia w kamieniołomach?

j
juzek

A co z konkursami na pomoc nocną dla Tczewa??? Już się zapomniało??? Była w dobrze działającej konkurencyjnej względem szpitala firmie. Ale oczywiście nowe wymagania konkursowe mówiły o rentgenie i laboratorium... Pytanie tylko po co skoro pomoc nocna to nic innego jak POZ. Proszę sprawdzić jak działa w Szpitalach Tczewskich, czy jest kompletny personel i czy można wykonać badanie rentgenem po 19.00, jakie są kolejki do lekarza w tej psiej budzie jaką szpital przeznaczył na te świadczenia, nie wspominając o odpłatnym parkingu dla pacjentów.

u
urzĘdnik

a sam nie wiem która gorsza...

u
urzĘdnik

Nadzór nad pomorskim NFZ nie należy do Wojewody, tylko do... Premiera. To Premier na wniosek Ministra Zdrowia powołuje prezesa NFZ, a ten powołuje Dyrektorów Oddziałów NFZ. Odpowiedzialność zgodnie z ustawą spoczywa na Premierze. Również zgodnie z ustawą Rada Oddziału nie ma głosu decyzyjnego jest tylko ciałem doradczym i dlatego Pieńkowska i Kawińska zawsze miały Radę gdzieś... Paszkiewicz obu paniom dokładnie wyjaśnił, że tylko on jest ich zwierzchnikiem i tylko on może je kontrolować, a reszta może im popularnie mówiąc skoczyć... Paszkiewicz był doskonały w dobieraniu sobie Dyrektorów, był to komplet miernych, wiernych i biernych życiowych nieudaczników, dla których dana im przez Prezesa robota była, jak wygrana w Lotto!!! Takie to dwie persony rozwaliły przez ostatnie 5 lat pomorską Ochronę Zdrowia.

c
cep

szefa NFZ NIE BEDZIE jak Kawinska nawet gdyby to byl stroz z zawodu

R
Rumcajs

Najlepszą formą odprawy jest zaliczenie "kopa" z filcaka!

t
tekla

Nie prosimy,ale żądamy od Rady Pomorskiego Oddziału NFZ publicznego ujwanienia wysokości odprawy,którą dostanie Pani Prezes!

P
Pacjent NFOZ

Teraz dopiero reaguje? A pieniądze biorą za zasiadanie w Radzie co miesiąc i to nie małe!

z
zobrzydzony PO

.. czy premier jest w tym dzikim kraju, czy nie ma???

t
tt

Ja tej Pani nie dziękuję bo zrobiła więcej złego niż dobrego. Pytanie tylko czy coś zrobi z tym bałaganem jej następca.

Dodaj ogłoszenie