Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rada Pomorskiego NFZ jest za odwołaniem Barbary Kawińskiej

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
Przemek Świderski
Rada Pomorskiego NFZ pozytywnie zaopiniowała wniosek prezes Agnieszki Pachciarz o odwołanie z funkcji dyrektora pomorskiego oddziału NFZ Barbary Kawińskiej. Kolejny ruch należy do centrali NFZ w Warszawie.

Centrala wskaże też następcę Barbary Kawińskiej. Kandydaturę nowego dyrektora pomorskiego NFZ będzie jednak musiała również skonsultować z Radą.

- Wniosek pani prezes NFZ został zaopiniowany pozytywnie, bo rozumiemy jej intencje i się pod nimi podpisujemy - tłumaczy wicewojewoda Michał Owczarczak, przewodniczący Rady Pomorskiego NFZ. - Od nowego dyrektora oczekujemy "nowego otwarcia", innego sposobu zarządzania, empatii i dialogu. A w pomorskim oddziale NFZ - więcej spokoju.

Wygląda na to, że w piątek Barbara Kawińska po raz ostatni przekroczy próg swojego gabinetu na czwartym piętrze budynku przy ul. Marynarki Polskiej 148. Na ten dzień zaplanowane jest bowiem jej pożegnalne spotkanie z pracownikami oddziału.

W piątek przypada też ostatni dzień jej zaległego urlopu. Wszystko wskazuje też na to, że prezes Pachciarz nie będzie chciała, by była dyrektor pomorskiego NFZ świadczyła pracę w okresie wypowiedzenia.

- Najpilniejsze dokumenty dyrektor Kawinska podpisała jeszcze przed pójściem na urlop - informuje Mariusz Szymański, rzecznik prasowy oddziału NFZ na Pomorzu. - Obecnie, jak zwykle w sytuacjach, gdy dyrektor jest nieobecny, jego obowiązki przejmują zastępcy. Szef pomorskiego NFZ ma trzech zastępców: wicedyrektora ds. ekonomiczno-finansowych Marię Pająk, wicedyrektora ds. służb mundurowych Wiesława Kusio oraz wicedyrektora ds. medycznych dr Małgorzatę Paszkowicz.

Pokrzywdzeni w konkursie świadczeniodawcy z Pomorza z nadzieją czekają na powrót z urlopu w najbliższą środę zastępcy dyrektora pomorskiego NFZ ds. medycznych - dr Małgorzaty Paszkowicz. Liczą na ogłoszenie konkursów uzupełniających w krótkim terminie. Pilnie potrzebują tego choćby mali pacjenci Poradni Genetycznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

- To jedna z pięciu naszych poradni, które nie dostały kontraktu - tłumaczy Tadeusz Jędrzejczyk, zastępca dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Medycznego ds. medycznych. - Wiemy, że spora część środków zarezerwowanych na ten cel w planie finansowym nie została wykorzystana, a to daje szansę na kontrakt dla poradni genetycznej w UCK. Dr Jolanta Wierzba nadal przyjmuje w niej dzieci bezpłatnie, ale nie może im zlecać żadnych badań na koszt NFZ.

- Będę chciał spotkać się w tej sprawie z dr Małgorzatą Paszkowicz zaraz po jej powrocie - deklaruje przewodniczący Owczarczak. W stanie podobnego "zawieszenia" jest nie tylko UCK.

Podziękowania od byłej szefowej NFZ skierowane do "Dziennika Bałtyckiego"

W związku z zakończeniem przeze mnie pracy na stanowisku dyrektora Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ chciałabym serdecznie podziękować tym Wszystkim, którzy przez cztery lata wspierali mnie we wspólnych działaniach; tym, którzy okazywali mi zaufanie w trudnych momentach; tym, którzy z perspektywy drugiej strony stołu dostrzegali nie tylko swoje racje.

Dziękuję za konstruktywną krytykę popartą rzeczowymi argumentami, dziękuję też za wszystkie miłe chwile, które przyszło nam wspólnie przeżyć. Zawsze pozostanę wiernym kibicem Państwa poczynań na rzecz dobra pomorskich pacjentów.
Barbara Kawińska

[email protected]

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki