Punkty trójmiejskich drużyn

Lechia nie dała szans Juvenii
Lechia nie dała szans Juvenii Grzegorz Mehring
Trzecia kolejka w ekstralidze rugby była bardzo udana dla trójmiejskich zespołów. Wszystkie odniosły zwycięstwa, a bonusowego punktu nie zdobyła jedynie Arka.

Orkan Sochaczew - Ogniwo Sopot 16:36 (10:12)

Punkty dla Ogniwa: Paweł Schulte-Noelle 11, Łukasz Anuszkiewicz 10, Dariusz Wantoch-Rekowski 5, Robert Olszewski 5, Sylwester Koper 5.

Ogniwo: Rycewicz, M. Pilch (D. Pilch), Wilczuk - Anuszkiewicz (Koper), Wantoch-Rekowski (Zeszutek) - Węgierski, Graban, Rogowski - Czaja - M. Pogorzelski, Olszewski, Podolski, Przychocki, Schulte-Noelle, Szablewski.

Ogniwo nie było faworytem meczu w Sochaczewie. Sopocianie jednak znakomicie rozpoczęli to spotkanie, bo po dobrych akcjach objęli prowadzenie 7:0. Podrażniony Orkan przeszedł do ofensywy i zdobył kolejnych dziesięć punktów. Ostatnie słowo w tej części gry należało jednak do zawodników Ogniwa, którzy dzięki skutecznej akcji wygrali pierwszą połowę 12:10. Druga połowa długo była zacięto, bo na 15 minut przed końcem meczu było tylko 16:19 dla gości. Końcówka była jednak piorunująca w wykonaniu sopocian, którzy zapewnili sobie zwycięstwo i punkt bonusowy.

Lechia Gdańsk - Juvenia Kraków 44:0 (22:0)

Punkty dla Lechii: Jurij Buchajło 9, Rafał Lademan 5, Krzysztof Krzewicki 5, Paweł lenartowicz 5, Tomasz Rokicki 5, Mariusz Wilczuk 5, Grzegorz Buczek 5, Maciej Wojtkuński 5.

Lechia: Kaszuba (78 Zieliński), Odoliński, Urbanowicz (67 Janiec) - Lademan, Krzewicki - Płonka, Hedesz (79 Wojtkuński), Wojcieszak (50 Sienkiewicz) - Lenartowicz - Buchajło, Rokicki, Wilczuk, Buczek, Narwojsz - Jurkowski (67 Hałaśkiewicz).

Lechia nie miała żadnych problemów z wygraniem tego spotkania. Odnotować na pewno trzeba występ Jurija Buchajło, dla którego był to debiut w biało-zielonych barwach. Ukrainiec, który występuje w reprezentacji Polski, zdobył w swoim pierwszym występie w Lechii dziewięć punktów.
A po meczu odbyło się pożegnanie 44-letniego Stanisława Więciorka, który zakończył karierę. Na koniec jeszcze zaprezentował pięciominutową pokazówkę swoich umiejętności.

Arka Gdynia - Posnania Poznań 18:0 (8:0)

Punkty dla Arki: Stanisław Kriczun 8, Konrad Denisiuk 5, Kamil Simionkowski 5.
Arka: Ruszkiewicz (65 Rogowski), Kwiatkowski (45 Kaszubowski), Wojaczek - Nowak, Skindel - Dąbrowski (41 Andrzejczuk), Kałduński, Raszpunda (70 Walczuk) - Komisarczuk - Kriczun (72 Witt), Denisiuk, Głuszek, Chromiński, Zaradzki - Simionkowski (60 Macoń).

Arka także łatwo wygrała spotkanie z Posnanią, ale w przeciwieństwie do Ogniwa i Lechii nie potrafiła zdobyć punktu bonusowego. I to z pewnością rozczarowanie dla gdynian. Zawodnicy żółto-niebieskich zantowali dwa przyłożenia, a to o połowę za mało, aby dopisać na swoje konto punkt bonusowy.

Wynik pozostałego meczu: Budowlani Łódź - Bemowo AZS AWF Warszawa 15:10 (5:0)