Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Puławy mają zgodę UOKiK na przejęcie gdańskich Fosforów

Jacek Klein
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraziła zgodę na przejęcie przez Zakłady Azotowe Puławy kontroli nad Gdańskimi Zakładami Nawozów Fosforowych "Fosfory".

- Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji - głosi komunikat UOKiK.

W grudniu ub. roku Ciech podpisał z ZA Puławy umowę sprzedaży Fosforów za 107,2 mln zł. Na początku marca akcjonariusze Puław wyrazili zgodę na transakcję. W wyniku koncentracji ZA Puławy staną się właścicielem 89,46 proc. kapitału zakładowego GZNF Fosfory.

- Przejęcie Fosforów umożliwi nam stworzenie unikatowego na rynku polskim producenta nawozów, ze zintegrowaną działalnością produkcyjną i dystrybucyjną - poinformował Paweł Jarczewski, prezes "Puław". - Rozszerzenie działań biznesowych o usługi przeładunkowe umożliwi nam dalszą dywersyfikację źródeł przychodów. Sieć dystrybucji GZNF Fosfory poprzez spółki Agrochem umożliwia bezpośredni dostęp do naszego strategicznego odbiorcy - producenta rolnego. Umożliwi także poszerzenie oferty dystrybucyjnej o inne produkty i usługi dla rolnictwa.

ZA Puławy produkuje m.in. nawozy azotowe i potasowe oraz chemikalia. GZNF Fosfory wytwarzają m.in. nawozy oraz kwas siarkowy i fosforowy.

CZYTAJ TAKŻE
Zakłady Azotowe "Puławy" SA przejmują gdańskie Fosfory
Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych na sprzedaż
Zakłady Azotowe Puławy kupią gdańskie Fosfory

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Puławy mają zgodę UOKiK na przejęcie gdańskich Fosforów - Dziennik Bałtycki

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki