Puławy mają zgodę UOKiK na przejęcie gdańskich Fosforów

  Puławy mają zgodę UOKiK na przejęcie gdańskich Fosforów

  Jacek Klein

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraziła zgodę na przejęcie przez Zakłady Azotowe Puławy kontroli nad Gdańskimi Zakładami Nawozów Fosforowych "Fosfory".
  - Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji - głosi komunikat UOKiK.

  W grudniu ub. roku Ciech podpisał z ZA Puławy umowę sprzedaży Fosforów za 107,2 mln zł. Na początku marca akcjonariusze Puław wyrazili zgodę na transakcję. W wyniku koncentracji ZA Puławy staną się właścicielem 89,46 proc. kapitału zakładowego GZNF Fosfory.


  - Przejęcie Fosforów umożliwi nam stworzenie unikatowego na rynku polskim producenta nawozów, ze zintegrowaną działalnością produkcyjną i dystrybucyjną - poinformował Paweł Jarczewski, prezes "Puław". - Rozszerzenie działań biznesowych o usługi przeładunkowe umożliwi nam dalszą dywersyfikację źródeł przychodów. Sieć dystrybucji GZNF Fosfory poprzez spółki Agrochem umożliwia bezpośredni dostęp do naszego strategicznego odbiorcy - producenta rolnego. Umożliwi także poszerzenie oferty dystrybucyjnej o inne produkty i usługi dla rolnictwa.

  ZA Puławy produkuje m.in. nawozy azotowe i potasowe oraz chemikalia. GZNF Fosfory wytwarzają m.in. nawozy oraz kwas siarkowy i fosforowy.

  CZYTAJ TAKŻE
  Zakłady Azotowe "Puławy" SA przejmują gdańskie Fosfory
  Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych na sprzedaż
  Zakłady Azotowe Puławy kupią gdańskie Fosfory

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo