Pudło Stępnia z karnego w Lubinie

W meczu piłkarskiej Młodej Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało z Lechią Gdańsk 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Arkadiusz Woźniak w 6. minucie spotkania.

Lechia: Małkowski - Weber, Zakrzewski, Rosiński, Loda - Kądziela, Tofil (Brzeski), Stępień (Ł. Wiśniewski), Szuprytowski - Duda, Płókarz (Preizner).

Lechia wróciła z Lubina bez punktów. To druga z rzędu porażka podopiecznych Tomasza Borkowskiego, ale wcale tak być nie musiało. Zagłębie szybko objęło prowadzenie, ale gdańszczanie szukali okazji do wyrównania.

Przełomowa mogła być 52. minuta meczu. Wtedy to po strzale Damiana Szuprytowskiego piłkę ręką z linii bramkowej wybił Paweł Olkowski. Obrońca lubińskiego zespołu otrzymał czerwoną kartkę i sędzia podyktował rzut karny dla Lechii. Do piłki podszedł Radosław Stępień, ale przestrzelił. Gdańszczanie jeszcze przez blisko 40 minut grali w przewadze jednego zawodnika, ale nie potrafili tego wykorzystać i Zagłębie zgarnęło komplet punktów.

Biało-zieloni zajmują dopiero trzynaste miejsce w ligowej tabeli Młodej Ekstraklasy.