Puchar Zdobywczyń Pucharów: Vistal Gdynia przegrał z Sercodakiem Dalfsen! [ZDJĘCIA]

pk
Przemyslaw Swiderski
Nie tak miał wyglądać rewanżowy mecz w Pucharze Zdobywczyń Pucharów! Vistal Gdynia miał przypieczętować awans do 1/8 finału, a tymczasem przegrał przed własną publicznością z holenderskim Sercodakiem Dalfens 26:27 i odpadł z rozgrywek!

Zwycięstwo 21:20 w Holandii zdawało się stawiać gdynianki, w meczu rewanżowym, w uprzywilejowanej pozycji. Tymczasem wystarczyły trzy minuty wczorajszego meczu w hali Gdynia Arena, aby na tablicy wyników pojawił się wynik 0:3. Zdenerwowany trener Paweł Tetelewski wziął czas. Pomogło, bo w 8 minucie był remis 3:3, ale zawodniczki Sercodaka ani myślały rezygnować w Gdyni ze zwycięstwa i awansu. Ponownie odskoczyły na 3 bramki (3:6, 6:9) zmuszając gospodynie do pogoni za korzystnym rezultatem. W 26 minucie po skutecznym rzucie Aleksandry Zych Vistal po raz pierwszy wyszedł na prowdzenie 13:12.

Po przerwie do remisu 15:15 doprowadziła Patrycja Kulwińska, ale nie był to niestety sygnał do lepszej gry gospodyń. Cztery z rzędu bramki rywalek (15:19) i znowu awans Vistalu znacznie się oddalił. Jeszcze gorzej było w 49 minucie, kiedy Holenderki osiągnęły najwyższą w tym meczu 5-bramkową przewagę (20:25).

Zryw gdynianek okazał się jednak skuteczny i w 58 minucie po bramce Emilii Galińskiej był remis 26:26. Remis na wagę awansu. Ale ostatnie dwie minuty lepiej rozegrały rywalki, mając o tyle ułatwione zadanie, że na 2 minuty kary odesłana została Monika Kobylińska. Przy stanie 26:27 na holenderską bramkę rzucała jeszcze, ale nieskutecznie, Joanna Kozłowska. Wynik nie uległ już zmianie. Sercodak, podobnie jak Vistal w Holandii, wygrał jedną bramką. Dalej w PZP zagrają jednak Holenderki.

Vistal Gdynia - Sercodak Dalfsen 26:27 (14:15)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 6, Galińska 5, Zych 4, Kulwińska 4, Łabuda 3, Tasić 2, Janiszewska 1, Stanulewicz 1, oraz Kozłowska, Gutkowska.

Sercodak: Zimmerman, ten Holte - van Buren 7, Rijks 5, Holstad 4, Steenbakkers 4, van Leeuwen 2, Kooij 2, Nuuser 2, de Wild 1, Oosterwijk, Logtenberg, Mennink, Huizing.