Puchar Świata w Davos. Justyna Kowalczyk dopiero siódma

Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska
Justyna Kowalczyk w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym w Davos zajęła siódme miejsce. Wygrała Norweżka Therese Johaug. Na podium uplasowały się też Marit Bjoergen i Kerttu Niskanen.

Sobotni bieg był prawdziwym pokazem siły Therese Johaug. Norweska biegaczka zostawiła wszystkie rywalki daleko w tyle. Druga na mecie Marit Bjoergen straciła do swojej rodaczki aż 42,5 sekundy!

Zadowolona z rezultatu nie mogła być natomiast Justyna Kowalczyk. Polka długo utrzymywała się na trzeciej pozycji, za plecami norweskich konkurentek. Niestety, przewaga naszej zawodniczki na dystansie zaczęła regularnie topnieć i ostatecznie Kowalczyk zakończyła bieg na siódmej pozycji.

Mateusz Możdżeń z Lechii Gdańsk: Trener Brzęczek mi zaufał. Odpłacę za to grą [ROZMOWA]

Na 34. miejscu natomiast sklasyfikowana została Kornelia Kubińska. W sumie bieg ukończyła 58 zawodniczek.

Foto Olimpik/x-news

W niedzielę w Davos odbędzie się sprint na 1,5 km. Nie jest to ulubiony dystans Kowalczyk, więc znakomitego wyniku raczej spodziewać się nie należy.