Puchar Federacji. Porażka Agnieszki Radwańskiej. Ula rozbita przez Szarapową [ZDJĘCIA]

Puchar Federacji
Puchar Federacji Andrzej Banas
Agnieszka Radwańska w swoim pierwszym występie w meczu Polska - Rosja w Pucharze Federacji przegrała z Swietłaną Kuzniecową w trzech setach. Bolesnej porażki doznała też Urszula Radwańska.

Mecz Polski i Rosji, który rozgrywany jest w Kraków Arenie, budzi wiele emocji wśród sympatyków polskiego tenisa. Niestety, fani tej dyscypliny w naszym kraju nie mieli powodów do radości po pierwszym spotkaniu z udziałem Agnieszki Radwańskiej.

Polka grała w tym meczu falami. Kiedy wydawało się, że zmierza po zwycięstwo, przydarzało się jej sporo błędów i ostatecznie musiała przełknąć gorzką pigułkę porażki. Pojedynek Radwańskiej z Kuzniecową trwał w sumie 2 godziny i 17 minut.

Radwańska do Kuzniecowej szczęścia jednak nie ma. Bilans bezpośrednich spotkań wynosi obecnie 11-4, mimo że Rosjanka zajmuje obecnie dopiero 27. miejsce w światowym rankingu.

W drugim meczu Pucharu Federacji młodsza z sióstr Radwańskich została natomiast rozbita przez ze słynną Marią Szarapową. Rosjanka nie dała naszej zawodniczce żadnych szans i gładko triumfowała w dwóch setach.