Puchar Federacji. Agnieszka Radwańska przegrała z Marią Szarapową. Rosja awansowała do półfinału

Agnieszka Radwańska w swojej drugiej batalii w meczu Polski z Rosją w Pucharze Federacji nie sprostała Marii Szarapowej. Nasza tenisistka poległa w dwóch setach.

Dla Polski mecz Agnieszki Radwańskiej z Marią Szarapową był ostatnią szansą na podtrzymanie nadziei na awans do półfinału Pucharu Federacji. Niestety, szanse te definitywnie zostały przekreślone po niedzielnej potyczce. Choć "Isia" nie oddała meczu bez walki, to jednak Szarapowa była w tej potyczce wyraźnie lepsza.

W pierwszym secie Polka miała w zasadzie niewiele do powiedzenia. Wyrwała Rosjance zaledwie jednego gema. W drugim walka była już bardziej zacięta. W pewnym momencie wydawało się nawet, że Radwańska zdoła doprowadzić do kolejnej odsłony, ale ostatecznie Rosjanka postawiła kropkę nad i, wygrywając 7:5.

Puchar Federacji. Porażka Agnieszki Radwańskiej. Ula rozbita przez Szarapową [ZDJĘCIA]

Dzięki tej wygranej Rosja pokonała Polskę 3:0. Przypomnijmy, w poprzednich dwóch pojedynkach "Isia" przegrała ze Swietłaną Kuzniecową, a jej młodsza siostra - Ula również poległa w starciu z Marią Szarapową.

Agnieszka Radwańska - Maria Szarapowa 1:6, 5:7

Puchar Federacji: Polska - Rosja 0:3