Puchar CEV. PGE Atom Trefl Sopot wygrał złotego seta i awansował do kolejnej rundy! [ZDJĘCIA]

Siatkarki PGE Atomu Trefla odrobiły straty z pierwszego starcia z ekipą Prosecco Doc-Imoco Conegliano i awansowały do kolejnej rundy Pucharu CEV. Podopieczne trenera Lorenzo Mizelliego wygrały mecz 3:0, a później jeszcze triumfowały w złotym secie.

Późna pora meczu (początek o godz. 20.30), transmisja w telewizji oraz słaby wynik spotkania we Włoszech (1:3) złożyły się na to, że w czwartek w trybuny Ergo Areny świeciły pustkami. Po trzech latach 500 osób miało okazję zobaczyć w akcji Neriman Ozsoy. Turczynka reprezentowała sopockie barwy przez prawie dwa sezony. Jednak to nie ona była gwiazdą wieczoru.

Wspaniałą zmianę dały rozgrywająca Anna Kaczmar i atakująca Anna Miros. To one wchodziły na parkiet w pierwszym secie, kiedy to Atom przegrywał 5:11. Weszły i odmieniły losy inauguracyjnej partii. Podobnie było w drugiej. Nasze siatkarki prowadziły w niej 10:4, ale... zaczęły seryjnie tracić punkty, kiedy w polu zagrywki pojawiła się Micha Hancock. W jednym ustawieniu straciły aż 10 "oczek" i zrobiło się 10:14. Kaczmar i Miros zmieniły Izabelę Bełcik i Katarzynę Zaroślińską (przy stanie 10:11). Pomogły koleżankom i w tej partii atomówki wygrały 25:18.

Trzeci set to był już popis całego zespołu. Dość zaznaczyć, że sopocianki wygrały do 12! To był cios, po którym ekipa z Conegliano już się nie podniosła.

O awansie do następnej rundy decydował więc tzw. złoty set, rozgrywany na zasadach tie-breaka. Siatkarki PGE Atomu poszły za ciosem i również w nim były lepsze. Zaimponowały zdyscyplinowaną grą w bloku oraz poświęceniem w defensywie.
W dalszej części rozgrywek zabraknie drugiego klubu z Polski. Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza przegrał 0:3 (19:25, 11:25, 20:25) w Stambule z Galatasarayem i odpadł.

PGE Atom Trefl Sopot - Prosecco Doc-Imoco Conegliano 3:0 i wygrana w złotym secie (25:20, 25:18, 25:12, złoty set: 15:9)

PGE Atom Trefl: Bełcik 1, Leys 9, Cooper 8, Zaroślińska 6, Kaczorowska 9, Tokarska 8, Durajczyk (libero) oraz Kaczmar 4, Miros 10

Imoco: Katić, Fiorin 2, Adams 5, Ozsoy 6, Nikołowa 10, Barazza 4, de Gennaro (libero) oraz Hancock 3, Barcellini 2, Nicoletti