PŚ w Lillehammer. Roman Koudelka najlepszy. Polacy znowu bez błysku [ZDJĘCIA]

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer wygrał Roman Koudelka. W pierwszej trzydziestce uplasowało się dwóch Polaków, ale żaden z nich nie zachwycił.

Lillehammer nie było przyjazne dla zawodników w tegorocznej edycji Pucharu Świata. Już w sobotę wiatr mocno krzyżował plany organizatorom. Z powodu warunków atmosferycznych, drugą serię zawodów odwołano natomiast w niedzielę. Dzięki temu z triumfu mógł cieszyć się ostatecznie Czech Roman Koudelka, który skoczył na odległość 140m i wyprzedził Słoweńca Petera Prevca i Niemca Michaela Hayboecka. Dzięki zwycięstwu w niedzielnych zawodach, Koudelka wskoczył na pozycję lidera w klasyfikacji generalnej.

Niestety, zadowoleni nie mogli być tego dnia Polacy. Najlepszy z naszych reprezentantów – Piotr Żyła – uzyskał odległość 136,5m i zajął piętnaste miejsce. W czołowej trzydziestce uplasował się jeszcze Aleksander Zniszczoł, który był 28. Z kolei Jan Ziobro uzyskał 31. rezultat, a Dawid Kubacki 35.

Szansę na rehabilitację nasi reprezentanci będą mieli w dniach 13-14 grudnia. Wówczas Puchar Świata przeniesie się do Rosji (zawody zostaną rozegrane w miejscowości Niżny Tagił).