PŚ siatkarzy 2019. Kto wygra Puchar Świata 2019? Co się musi stać, aby Polska zwyciężyła? Możliwe scenariusze na koniec turnieju w Japonii

Jeśli Polakom marzy się triumf w Pucharze Świata 2019, to w pierwszej kolejności muszą pokonać w niedzielę Brazylijczyków FIVB.com
PŚ siatkarzy 2019. Już tylko po 3 mecze zostały do rozegrania uczestnikom siatkarskiego Pucharu Świata w Japonii. Największe szanse na końcowy triumf mają reprezentacje Brazylii i Polski. Obie drużyny zmierzą się w niedzielę, 13.10.2019 roku o godz. 8 czasu polskiego. Ewentualne zwycięstwo biało-czerwonych nie musi zagwarantować im triumfu w tym 15-dniowym turnieju. Dlaczego?

PŚ siatkarzy 2019. Kto wygra Puchar Świata 2019? Jakie szanse ma Polska?

Siatkarskie drużyny narodowe z Brazylii i Polski do końca będą walczyły o triumf w Pucharze Świata 2019. W halach w Fukuoce, Nagano i Hiroszimie najlepiej na razie wiedzie się Canarinhos. Popularne "Kanarki" wygrały do tej pory wszystkie osiem spotkań. Ba, ekipa prowadzona przez trenera Renana Dal Zotto straciła tylko dwa sety. Po jednym w meczach z Egiptem i Iranem.

Pokaz siły i formy Brazylijczycy zademonstrowali w czwartek, kiedy to rozbili 3:0 (25:23, 25:22, 25:17) reprezentację Stanów Zjednoczonych.

- To był wyjątkowy mecz. Stany Zjednoczone to jedna z najlepszych drużyn na świecie. Grają dobrze w polu zagrywki, odbiorze i ataku, ale my byliśmy jak natchnieni i uporaliśmy się nawet w słabszym trzecim secie. Dwie pierwsze partie były wyrównane. W trzeciej pokazaliśmy nasz charakter - skomentował tamto spotkanie Dal Zotto.

A Stany Zjednoczone to jedyna drużyna, z którą Polacy do tej pory przegrali. USA ulegli 1:3 w piątek, 4 października. To sprawia, że drużyna Vitala Heynena ma bilans 7-1. W rozgrywkach pod auspicjami światowej federacji FIVB to liczba wygranych jest czynnikiem ważniejszym nawet od zdobytych punktów. Naturalne jest, że aby myśleć o historycznym triumfie w Pucharze Świata biało-czerwoni muszą pokonać Brazylijczyków w niedzielę, 13 października (o godz. 8 czasu polskiego, transmisje w Polsacie Sport i TVP Sport). To jednak może nie wystarczyć.

Jeśli nawet Brazylia przegra z Polską 0:3, to obie drużyny zrównają się punktami. Ekipa z Ameryki Południowej będzie jednak miała lepszy stosunek setów, a to kolejna przesłanka warunkująca miejsce w tabeli Pucharu Świata. Istotne będzie więc, co wydarzy się w kolejnych meczach Brazylijczyków. A dokładnie, czy Japonię (w poniedziałek) i Włochy (we wtorek) stać będzie na urwanie seta faworytom. Polacy pozostałe mecze muszą wtedy wygrywać bez straty seta!

W przypadku niekorzystnego dla nas rozstrzygnięcia w meczu Polska - Brazylia, drużyna Heynena będzie musiała jeszcze oglądać się za plecy. Po ośmiu kolejkach trzecie miejsce należy do USA (18 punktów), a czwarte do Japonii (17 punktów).

PŚ siatkarzy 2019. Kryteria decydujące o kolejności w tabeli zawodów FIVB

• 1. większa liczba wygranych meczów
  • 2. liczba zdobytych punktów
  • 3. wyższy stosunek setów
  • 4. wyższy stosunek małych punktów
  • 5. mecze bezpośrednie

Polska - Brazylia 13.10.2019. Puchar Świata siatkarzy. Kiedy i o której mecz? Gdzie oglądać w TV, stream online?

Partnerki polskich siatkarzy często dopingują swoich wybranków podczas meczów. We wrześniu będą miały wyjątkową okazję, bo reprezentacja Polski rywalizuje w mistrzostwach Europy. Zobacz, jak wyglądają siatkarskie Wags.

Mistrzostwa Europy 2019. Piękne partnerki polskich siatkarzy...

PŚ siatkarzy 2019. Terminarz spotkań 13 - 15.10.2019. Pozostałe mecze Polski i Brazylii w Pucharze Świata siatkarzy