Przyszłe pielęgniarki będą mogły kształcić się w Wejherowie [zdjęcia]

TS
Studia na kierunku pielęgniarstwo wracają do Wejherowa. Kaszubsko-Pomorska Szkoła Wyższa uzyskała akredytację ministra zdrowia, a w środę 18 grudnia uroczyście zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy KPSW, a spółką Szpitale Pomorskie Sp. z o.o., a także powiatem wejherowskim.

Certyfikat oznajmiający o przyznaniu akredytacji dla kierunku kształcenia pielęgniarstwo (studia pierwszego stopnia) na KPSW w Wejherowie został podpisany przez resort zdrowia we wrześniu 2019 roku. Zanim jednak do tego doszło wejherowska szkoły wyższa musiała wykazać się spełnieniem określonych standardów. Specjalna komisja przyznała maksymalną liczbę punktów w zakresie realizacji programu kształcenia, kadry, bazy dydaktycznej oraz oceny jakości kształcenia i osiągnięć uczelni.

Po kilku latach będziemy mogli ponownie kształcić w zakresie pielęgniarstwa. Zajęcia będą miały dwa typy zaoczne i dzienne. Pierwszą turę przewidujemy na 80 osób

- mówi Rafał Gierszewski, kanclerz w Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie, który dodaje, że rekrutacja ruszy na początku 2020 roku.

Myślę, że w połowie stycznia będziemy mieli gotową ofertę edukacyjną. Pierwsze zajęcia wystartują w lutym i marcu, jeżeli uda się zebrać grupę studentów.

Szkoła w ramach pielęgniarskiego kierunku będzie współpracowała m.in. ze Szpitalami Pomorskimi, z którymi zostało podpisane porozumienie.

Nie ma nic piękniejszego niż nauka zawodu nie tylko z książek, ale też praktycznie na oddziałach dobrze funkcjonujących. Będziemy tym elementem uzupełniającym

- przyznaje Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes spółki.

W tej chwili w naszych szpitalach mamy ponad 1,5 tys. pielęgniarek i położnych. Ale potrzebujemy jeszcze co najmniej 60 etatów. Ale to nie jest tak, że potrzeby nie będą wzrastały, m.in. ze względu na wiek obecnie pracujących pielęgniarek. Jesteśmy w stanie zaoferować coraz lepiej wyremontowane oddziały. W Wejherowie czeka nas duża rozbudowa o nowe bloki operacyjne, to też powinno zachęcić człowieka do tego zawodu. Wynagrodzenie również staje się atrakcyjniejsze i stabilniejsze dla pielęgniarek

- dodaje prezes.

Szkoła wyższa na współpracę może też liczyć od strony powiatu wejherowskiego.

Po sąsiedzku obok KPSW w naszym studium policealnym kształcimy opiekunów medycznych, czy pomoc medyczną. Osoby, które uzupełnili swoją wiedzę będą mogły teraz przekwalifikować się i zostać pielęgniarką. KPSW jest szkołą przyjazną, z którą będziemy współpracować. Nasze pracownie zawodowe do kształcenia pielęgniarek będą udostępniane na potrzeby KPSW

- mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Flesz - Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Az sie chce chorowac.

Dodaj ogłoszenie