Przystanek SKM Gdynia Stocznia zmieni nazwę. Na szyldach zostanie dopisany "Uniwersytet Morski"

dr
Archiwum PP
Przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej Gdynia Stocznia zmieni nazwę. Szyldy na przystanku SKM uzupełnione zostaną o nazwę pobliskiej uczelni wyższej. Podpisano już list intencyjny w tej sprawie.

Nowa nazwa stacji obok gdyńskiej uczelni brzmieć będzie od przyszłego roku SKM Gdynia Stocznia - Uniwersytet Morski. Spotyka się to z głosami satysfakcji ze strony środowisk naukowych i akademickich.

- Zmiana nazwy przystanku z Gdynia Stocznia na Gdynia Stocznia -Uniwersytet Morski jest ważna i dla nas i dla miasta - mówi prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski, rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. - Będzie sygnałem nie tylko dla mieszkańców Gdyni, ale i całej Polski. Wszyscy przejeżdżający przez tę stację będą wiedzieli, że tu, w tym mieście istnieje uniwersytet i działa nieopodal. W końcu Gdynia to miasto liczące ponad 200 tysięcy mieszkańców, a dopiero od września ubiegłego roku mamy uniwersytet i dlatego to jest takie ważne.

Uniwersytet Morski w Gdyni zainaugurował rok akademicki 2019...

Podpisanie listu intencyjnego nastąpiło przy okazji obchodów 99-lecia uczelni. W przyszłym roku gdyński uniwersytet obchodził będzie natomiast z pompą stulecie istnienia. Jego władze skłonne są pokryć koszty związane ze zmianą nazwy przystanku. Za techniczne detale odpowiadali będą pracownicy PKP SKM w Trójmieście.

- Trzeba zmienić na nowe wszystkie tablice umieszczone na przystanku Gdynia Stocznia - mówi Maciej Lignowski, prezes tej spółki. - Należy też wprowadzić zmiany do oprogramowania na wszystkich kanałach sprzedaży biletów oraz w urządzeniach, które znajdują się w pojazdach i tam, gdzie wyświetlamy informację pasażerską. Tak samo trzeba będzie również wymienić oznaczenia na urządzeniach do walidacji biletów, czyli kasownikach. Zgodnie z ustaleniami, które podjęliśmy z władzami Uniwersytetu Morskiego, koszty pokryje uczelnia.

Do zmiany ma dojść już w lutym 2020 roku i wtedy uczelnia ogłosi ten fakt w trakcie Wielkiego Balu Morskiego. Jeśli jednak do tego czasu nie da się dopełnić wszystkich formalności, to kolejna data została wyznaczona na 17 czerwca 2020 roku, kiedy Uniwersytet Morski będzie obchodził setne urodziny.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Flesz - posypały się mandaty, czy też popełniasz ten błąd?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

...

Naprawdę nie macie innych pomysłów, które można wdrożyć w mieście? Wjeżdża się do Gdyni, na oczy rzuca się stocznia..

G
Gość

Dwa slowka dodano, czyjas proznosc polechtano.

-dla spazmu i orgazmu.

G
Gość

Megalomania...

Dodaj ogłoszenie