Przy szkole we Wrzeszczu Górnym w okolicy ulic Partyzantów i Sosnowej powstaną hala sportowa i droga pożarowa

Rafał Mrowicki
Rafał Mrowicki
Przy szkole we Wrzeszczu Górnym powstaną hala sportowa i droga pożarowa Przemysław Świderski
Dziki parking oraz opuszczone kamienice przeznaczone do rozbiórki, zajmowane przez osoby spożywające alkohol. Tak wygląda okolica na rogu ulic Partyzantów i Sosnowej w gdańskim Wrzeszczu Górnym. Miejska radna Koalicji Obywatelskiej Emilia Lodzińska wystąpiła do władz miasta o uporządkowanie terenu.

Teren sąsiaduje ze Szkołą Podstawową numer 45. Lokale użytkowe przy wyjściu ze szkoły oraz opuszczona kamienica, są miejscami schadzek osób pijących alkohol, co powoduje obawy ze strony nauczycieli i rodziców o bezpieczeństwo uczniów. Na początku zeszłego roku w pobliżu szkoły pojawiły się kamery miejskiego monitoringu.

- Teraz w dalszym ciągu jest bardzo zaniedbany. Osoby, które spożywają alkohol lubią przebywać na terenie tej nieruchomości. Ludzie upodobali sobie to miejsce jako parking, co zaburza ład przestrzenny okolicy. Po naszej ostatniej wizji lokalnej gmina zabezpieczyła nieruchomość przed osobami koczującymi tam. To jest ciągle mało. Teren w tak reprezentacyjnej części Wrzeszcza musi być lepiej zagospodarowany - twierdzi radna Emilia Lodzińska.

Radna wraz z przewodniczącą Rady Miasta Gdańska Agnieszką Owczarczak (wówczas wiceprzewodniczącą) dokonała wizji lokalnej miejsca jesienią 2018 wraz z rodzicami uczniów, mieszkańcami i przedstawicielami służb miejskich. Od tamtej pory ceglany budynek został zabezpieczony przed intruzami.

Czytaj także

Obecny plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje funkcję usługowo-mieszkalną z ogólnodostępnym skwerem publicznym dla mieszkańców. Miałby się on znajdować na rogu Sosnowej i Partyzantów. Zakłada także dopełnienie pierzei.

- Mamy tam kamienice w zabudowie pierzejowej i aż się prosi o jej kontynuację. One by oddzielały ulicę od szkoły. Bezpieczeństwo byłoby wzmocnione. Najważniejsze dla mnie jest by te zabezpieczone budynki zostały wyburzone. Druga rzecz dotyczy lokali usługowych, które wg planu miejscowego powinny mieć inną formę zabudowy, a trzecia rzecz to parking przy samej szkole, który moim zdaniem nie powinien tam funkcjonować. Tam jest klepisko, zastawione samochodami. Przy głównym wejściu do szkoły nie powinno go być - mówi Emilia Lodzińska.

Wiceprezydent Gdańska ds. polityki inwestycyjnej Alan Aleksandrowicz poinformował radną Koalicji Obywatelskiej w odpowiedzi na jej pisma, że w tym miejscu mają powstać droga pożarowa do szkoły oraz hala pneumatyczna z przeznaczeniem na zajęcia sportowe dla uczniów. W najbliższym czasie mają zapaść decyzje o terminach.

Czytaj także

FLESZ Wybory Prezydenckie 2020 już w maju - to musisz wiedzieć.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 6

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Chłopakom mete popsują😥

M
Murek

Aż się płakać chce jak władze Gdańska niszczą to miasto. Tu gdzie powinna być gęsta, miejska tkanka, robi się typowy gdański roz...nik jak z przedmieść. Te "nasze" władze nie kochają Gdańska.

G
Gość

Ten teren był i jest zaniedbany. To wina Urzędu miasta bo to budynki komunalne.

Nigdy nie było kasy na remonty, dlatego to tak wygląda 😱 najprościej spychacz i zutylizować stary wrzeszcz. Znałem kilka osób z tych domów i to nie byli "smakosze piwa", ale jak się zaniedbuje domy, okolice to "element" atakuje.

G
Gość

no i o deweloperach wpisy nie przejdą ?Taka ceglana perełka dewastowana na zlecenie urzędu lokalowego ?

g
gdanszczanin

defictyt lokali a tu taki ceglany budynek ,na dewastację zostawiony ! Deweloper zaciera łapki !

G
Gość

Niech żyją deweloperzy i ich lobbyści.

Dodaj ogłoszenie