Przeżył upadek z 9 piętra!

  Przeżył upadek z 9 piętra!

  Dorota Abramowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ogromne szczęście miał 41-letni mieszkaniec Sopotu, który w poniedziałek wieczorem wypadł z dziewiątego piętra budynku przy ul. Kolberga. Mężczyzna spadł na żywopłot, rosnący przed blokiem. Krzaki prawdopodobnie zamortyzowały uderzenia. Mężczyzna przeżył.
  - Około godziny 21 kobiecy głos poinformował dyżurnego policjanta, że przez okno jednego z domów na Brodwinie wypadł człowiek - relacjonuje st. sierż. Magdalena Sroka, rzeczniczka sopockiej policji. - Natychmiast wysłaliśmy policjantów, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przybycia pogotowia ratunkowego. Przyjechał też technik policyjny, wspólnie z grupą dochodzeniową. Z relacji pierwszych przybyłych na miejsce policjantów wynikało, że mężczyzna żyje.


  Sopocianin został przewieziony karetką na Kliniczny Oddział Ratunkowy gdańskiej Akademii Medycznej.

  - Pacjent jest przytomny, choć ze względu na rurkę intubacyjną porozumiewa się z nami, pisząc na kartce - mówi dr Ewa Lenkiewicz z KOR. - Jak na osobę, która spadła z tak dużej wysokości, czuje się całkiem nieźle. Pomijam oczywiście urazy klatki piersiowej - złamania żeber i liczne stłuczenia. Pacjent otrzymuje leki i pozostaje na obserwacji na oddziale. Rokowania są optymistyczne.

  Lekarze z KOR twierdzą, że nie przypominają sobie podobnego wydarzenia.
  - Pan Bóg musi go bardzo lubić - komentowano wczoraj w szpitalu stan chorego.

  Tymczasem policja bada okoliczności wydarzenia. Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna mieszka z matką, która mogła być obecna w domu w czasie wypadku.

  - Nie stwierdzono udziału osób trzecich - twierdzi st. sierż. Magdalena Sroka. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że był to najprawdopodobniej nieszczęśliwy wypadek.

  W listopadzie ub. roku z siódmego piętra bloku we Wrocławiu wypadło dwoje dzieci. Jedno z nich, 7-letnią dziewczynkę, uratowało zaczepienie o antenę satelitarną na trzecim piętrze.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo