Przez 15 lat mojej pracy bardzo dużo się zmieniło

DP
Rozmowa z Jolantą Trochą, pracownikiem obsługi klienta z Urzędu Pocztowego Tczew 1.

Ile lat pracuje Pani na poczcie?
W czerwcu minęło 15 lat, odkąd jestem związana z pocztą.

Jakie są – Pani zdaniem – plusy i minusy tej pracy?
Przez te 15 lat mojej pracy bardzo dużo się zmieniło. Życie jest teraz szybsze i bardziej zabiegane. Kiedyś praca była trochę inna, spokojniejsza. Może to banalnie zabrzmieć, natomiast bardzo lubię pracę z klientami, dlatego już od początku czułam, że ta praca mi odpowiada.

A jak ocenia Pani atmosferę panującą w pracy?
Z klientami jest różnie: przychodzą do nas ludzie starsi, często tylko po to, aby porozmawiać, jest to bardzo miłe. Nieraz czekają oni nawet przed otwarciem poczty. Klienci młodsi są bardziej nerwowi, wszędzie im się spieszy, często nie potrafią zrobić podstawowych rzeczy takich jak np. adresowanie listu. Ale takie mamy czasy – teraz pisze się smsy, maile. Jeśli chodzi o kontakty z współpracownikami – ja dogaduję się z każdym, ponieważ staram się być bezkonfliktowa.

Miała Pani kiedyś do czynienia z nietypową przesyłką?
Ludzie wysyłają pocztą różne rzeczy. Od malutkich przedmiotów w kopertach do np. wielkich drzwi wejściowych. Kiedyś właśnie klient przyniósł nam takie potężne drzwi, zawinięte tylko w cieniutką folię. Starsi ludzie mają również to do siebie, że większą wagę przykładają do estetyki opakowania – bardzo miło patrzeć na paczki zapakowane w ładny papier, owinięte ozdobnym sznurkiem, w odróżnieniu do zwykłych paczek w czarnej folii.

Czy zapadła Pani w pamięć jakaś zabawna historia, która przytrafiła się w pracy?
U nas pracy dominuje humor sytuacyjny. Czasami zdarza się na przykład, że klient wypisuje druczek listu poleconego, ale kopertę daje nam już pustą – bez danych adresata.

Jak spędza Pani czas wolny?
Wydaje mi się, że z wiekiem mam coraz mniej wolnego czasu. W weekendy nadrabiam zaległości z całego tygodnia – przebywam z rodziną, próbuję troszkę się zatrzymać w tym pędzącym świecie. Lubię też czytać, obejrzeć dobry film, czy chodzić na spacery. Raz na jakiś czas odwiedzam także mamę, która mieszka w Borach Tucholskich, i przy okazji odpoczywam w panującej tam ciszy, która jest bardzo odmienna od miejskiego hałasu.

Zagłosuj na Jolantę Trochę z UP Tczew 1 - wyślij sms o treści PK.15 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Partnerem plebiscytu POCZTOWIEC POMORZA 2015 jest

Wideo

Dodaj ogłoszenie