Przemysław Staroń Nauczycielem Roku 2018! To nauczyciel z II...

  Przemysław Staroń Nauczycielem Roku 2018! To nauczyciel z II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie! Wyróżniona została Magdalena Fortunka

  GP

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Przemysław Staroń Nauczycielem Roku 2018! To nauczyciel z II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie! Wyróżniona została Magdalena Fortunka
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Głos Nauczycielski

  Przemysław Staroń, nauczyciel filozofii, etyki, wiedzy o kulturze oraz historii sztuki w II Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Sopocie otrzymał we wtorek, 9 października tytuł Nauczyciela Roku 2018. Uroczysta gala odbyła się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.

  Źródło:TVN24

  Nauczyciel Roku 2018. Przemysław Staroń z nagrodą!  Podczas gali wyróżnienie otrzymała Magdalena Fortunka, pedagog z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Gdańsku. Dwójka nauczycieli z Pomorza znalazła się w gronie trzynastu nominowanych nauczycieli z całej Polski. To piętnasta edycja organizowanego przez "Głos Nauczycielski" konkursu. Kandydatów zgłaszają: nauczyciele, uczniowie, rodzice, samorządy i organizacje społeczne.  - Żyją we mnie dwa podejścia do nauczania, oba tworzą jedność - mówi Przemysław Staroń. - Z jednej strony stoję mocno po stronie starożytnych Greków, którzy opiewali „poznanie dla samego poznania”, i ja się zgadzam, że wiedza jest piękna sama w sobie, i już dla tego piękna warto ją posiąść. Ale bez nauki życia nie ma prawdziwej szkoły. Już setki lat temu Pascal powiedział: „Ludzi uczy się wszystkiego, tylko nie tego, jak być ludźmi, a to jest przecież dla nich najważniejsze”.


  Przeczytaj także: rozmowę z Przemysławem Staroniem  - Jestem pedagogiem dość zasadniczym - mówi Magdalena Fortunka. - Kimś, kto ma zasady i bez względu na wszystko, nimi się kieruje. Kimś, kto wymaga. Nawet ci, którzy na początku nie wierzyli, że działam w dobrej wierze, dla ich dobra,potem to rozumieją i gdy kończą szkołę mówią: Co by z nami było, gdyby nie pani? Część z nich to dzieciaki z rodzin dysfunkcyjnych. Oczywiście, nie wszyscy, ale takim dzieciom poświęcam najwięcej uwagi. Z czasem to doceniają. Pracuję z nimi szalenie emocjonalnie. Oddaję im całą siebie. Ale to daje rezultaty. Przychodzi moment, gdy temu młodemu człowiekowi głupio jest zrobić coś nierozsądnego.

  Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Egzamin ósmoklasisty - próbne testy

  WIDEO

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!