sportowy24
  Przemysław Cecherz, trener Chojniczanki: Będziemy starali...

  Przemysław Cecherz, trener Chojniczanki: Będziemy starali się walczyć o upragniony awans [rozmowa]

  Piotr Hukało

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Przemysław Cecherz, trener Chojniczanki
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Fot. Piotr Hukało

  Przemysław Cecherz, trener Chojniczanki o kolejnej próbie walki o awans. Chojniczanka jest jednym z kandydatów typowanych do awansu.
  Okres przygotowawczy był, krótki ale intensywny. Jak oceni Pan ten czas?

  Jestem bardzo zadowolony. Żadna jednostka treningowa nie została zaburzona. Warunki do pracy mieliśmy bardzo dobre. Wszystko odbyło się zgodnie z tym co planowaliśmy.

  Za wami również cztery sparingi.

  Pierwsze dwa sparingi powiedziały nam nad czym musimy pracować. Później mieliśmy 10 dni, gdy trenowaliśmy dwa razy dziennie. Dwa ostatnie sparingi pokazały, że praca idzie w dobrym kierunku. Dodatkowo z wyników medycznych wiemy, że wszyscy zawodnicy są wręcz we wzorowej formie.

  Dwa ostatnie sparingi to wysokie wygrane z Dinamo Bukareszt i Olimpią Grudziądz. Tak w przyszłym sezonie będzie grała Chojniczanka?

  Bardzo chciałbym abyśmy taką Chojniczankę oglądali. Oczekuje twardej ofensywnej gry, wysokiego ataku całą drużyną po stracie piłki. Chciałbym żebyśmy w każdym meczu dyktowali warunki, ale przede wszystkim grali twardo i agresywnie. Jednak w okresie przygotowawczym dużo pracowaliśmy nad błędami w defensywie. Gra w obronie wymaga bardzo dobrej komunikacji między zawodnikami. Jak wiadomo doszło wielu nowych piłkarzy i potrzebowaliśmy trochę czasu żeby to ze sobą zgrać. Ten problem szczególnie wyraźnie było widać w grze defensywnej.

  Do drużyny dołączyło 9 piłkarzy. To koniec ofensywy transferowej?

  Rozmawiamy jeszcze z kilkoma zawodnikami w wieku młodzieżowca i w tej kwestii coś się pewnie jeszcze wydarzy. Kadra Chojniczanki jest już jednak właściwie domknięta, choć nigdy nie zamykamy się na dobre oferty.

  Z „Chojny” odeszło aż 11 zawodników. Jednak tylko Adam Ryczkowski i Wojciech Lisowski byli zawodnikami podstawowego składu.

  Doszliśmy do wniosku z zarządem, że Chojniczanka potrzebuje zmian żeby ruszyć z miejsca. Musieliśmy skupić się na wymianie kadry. Nienaruszony został trzon drużyny. Udało się zatrzymać zawodników, na których bardzo mi zależało. Sporą pracę wykonali także działacze, bo jeszcze zanim przyszedłem do klubu 4-5 transferów, o które prosiłem już było załatwiane. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z okienka transferowego. Pozyskaliśmy zawodników o ogromnych umiejętnościach piłkarskich, ale także ze sporym doświadczeniem. Moim zadaniem jest teraz dotrzeć do ich głów i poprawić wszystkie mankamenty, które piłkarze mieli do tej pory. Z tego co widzę na treningach wszystko idzie w dobrą stronę.

  Czy ta fala odejść z Chojniczanki to wynik rozczarowania piłkarzy kolejnym sezonem bez awansu, czy to raczej efekt nowej miotły?

  Jeśli w drużynie ktoś jest za długo, a jego gra nie idzie z postępem, to należy powiedzieć sobie „do widzenia”. Piłkarz powinien cały czas szukać dla siebie nowych wyzwań. Stagnacja nie jest dobra w tym sporcie. Wydaje mi się, że te odejścia wynikały po części z decyzji klubu, a po części z decyzji poszczególnych zawodników.

  W kadrze jest 10 zawodników powyżej 30 roku życia, a czterech kolejnych jest stosunkowo blisko tego wieku. Czy to nie generuje problemu braku równowagi między piłkarzami głodnymi gry, a tymi bliskimi emerytury?

  Pozyskaliśmy zawodników o dużych umiejętnościach piłkarskich i to jest nasz sukces. Jeśli chodzi o wiek piłkarzy, to Chojniczanki najzwyczajniej nie stać na zawodników o podobnych umiejętnościach ale młodszych. Na tej płaszczyźnie przegrywamy i z bogatszymi klubami z ligi, ale przede wszystkim z tymi z ekstraklasy. My chcemy mieć zawodników o wysokich walorach piłkarskich. Podczas pracy z piłkarzami w starszym wieku główny nacisk trzeba kłaść na przygotowanie fizyczne, ale przede wszystkim aspekty mentalne. Umiejętności piłkarskie według mnie są w stanie zniwelować ewentualne braki wynikające z wyższego wieku.

  O co zagra Chojniczanka?" Czytaj na drugiej stronie

  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!