Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 03godz.
  • 08min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Przekop Mierzei Wiślanej rozpoczęty. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Nowym Świecie wbił symboliczną pierwszą łopatę w miejscu budowy kanału

vinz

Wideo

Zobacz galerię (46 zdjęć)
Przekop Mierzei Wiślanej staje się faktem. Symboliczny szpadel pod budowę przekopu Mierzei Wiślanej wbił we wtorek 16.10.2018 r. na plaży w Nowym Świecie Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedział koniec prac przygotowawczych i rozpoczęcie właściwej fazy prac budowlanych.

- Udało się, bo kiedy budowa się rozpocznie, to wtedy już będzie można powiedzieć, że "klamka" zapadła, że ten kanał powstanie - powiedział Jarosław Kaczyński w Nowym Świecie na Mierzei Wiślanej. - Problem Elbląga zostanie rozwiązany. Elbląg powinien być portem i to portem znaczącym.

Kaczyński podkreślił również, że kanał jest dowodem na niezawisłą politykę Polski. Podkreślił, że niegdyś ZSRR a potem Rosja, sprzeciwiały się budowie polskiego kanału przez Mierzeję Wiślaną.

Czytaj więcej artykułów na temat przekopu Mierzei Wiślanej >>>

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, Marek Gróbarczyk, szef ministerstwa gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz Jerzy Wilk, poseł PiS wkopali w piaski Mierzei ostatni słupek wytyczający przebieg kanału.

Gróbarczyk poinformował, że część prac geodezyjnych i ferromagnetycznych już się zakończyła, a inwestycja czeka na zgody środowiskowe i pozwolenie na budowę.

Na plaży w Nowym Świecie nie pojawił się awizowany wcześniej premier Mateusz Morawiecki. Nie pojawiły się także maszyny budowlane, których przyjazd, we wcześniejszych wywiadach, zapowiadał Jerzy Wilk.

Po spotkaniu na plaży Kaczyński wraz z osobami towarzyszącymi (m.in. dr Zbigniewem Bojkowskim, szefem lokalnych struktur PiS w powiecie nowodworskim i Jakubem Farinade, wójtem gminy Sztutowo gdzie powstanie przekop) wypłynął w rejs z przystani w Kątach Rybackich do Elbląga.

O symbolicznym rozpoczęciu przekopu Mierzei Wiślanej z udziałem prezesa PiS przeczytasz i więcej zdjęć obejrzysz w serwisie nowydworgdanski.naszemiasto.pl

Zobacz także:
Politycy PiS wbili pierwsze szpadle wbili już 3 lata temu. Wtedy także miały symbolizować początek inwestycji.

Komentarze 9

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

L
Lupo

oby odpłynęli na madagaskar

*

Malkontentów nigdy nie brakuje nawet gdy warta świeczki .

o
oko

Port gdański ma inny charakter . Port elbląski będzie portem żeglugi bałtyckiej .
To sukces , że przechodzi się z fazy projektowania do budowy .
Elbląg był już w przeszłości ważnym polskim portem .
Ruskimi partnerami nie trzeba się przejmować bo oni szanują zdecydowanych .

S
Sfff

zSsssssssssss

K
Kadik

Czyli ten przekop jest na złość Rosji, nieważne, że będzie to topienie kasy w Zalewie. Nieważne, że to bez sensu, ważne, że jesteśmy "niezłomni", a rozum poszedł spać.

A
Aa

Bob budowniczy,jak nic,najpierw zbudujemy a później damy pozwolenia ,najpierw złodzieja wsadzić do pierdla a potem szukać dowodów,polityka pisowców

W
Warchlak

Każdy by chciał wiedzieć co ruskie zaplanowały w odwecie za tą pierwszą łopatę? Może odpuściły?

A
Antypis

Najpierw pierdolnąc się w pusty czerep, darmozjad! Przez 70 lat nie skalal się uczciwą pracą, tylko żyje na koszt podatnika! Chooooj bezzębny, kurdupel, pomiot esbeka !!!!

S
Stan2

Przekop Mierzei, jak i tor wodny do Elbląga, to robota dla Holendrów i Niemców. Oni mają doświadczenie i maszyny. Polska ma kasę z UE. Dawno już by tamtędy statki pływały. W Europie, są porty duże i małe. Głupi jest argument, że nieopodal jest Gdańsk.

Dodaj ogłoszenie