Przekażesz małe gospodarstwo innemu rolnikowi, dostaniesz pieniądze

RedakcjaZaktualizowano 
pixabay.com
Nadchodzi kolejny nabór wniosków w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Za miesiąc zostanie uruchomione poddziałanie "Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi" w ramach PROW 2014-2020. Wnioski będzie można składać od 12 września do 11 pańdziernika.

Finansowe wsparcie może trafić do rolników, którzy trwale przekażą gospodarstwo rolne innemu rolnikowi po otrzymaniu decyzji przyznającej pomoc.

 

Agencja wymienia, że pomoc może być przyznana osobie fizycznej, która w szczególności:
  • uczestniczy w systemie dla małych gospodarstw;
  • trwale przekaże gospodarstwo rolne innemu rolnikowi będącemu osobą fizyczną, osobą prawną lub jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, prowadzącą na własny rachunek działalność rolniczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  • zaprzestanie prowadzenia działalności rolniczej od dnia przekazania gospodarstwa rolnego na rzecz przejmującego gospodarstwo rolne i nie podejmie działalności rolniczej co najmniej przez 5 lat, licząc od dnia przekazania gospodarstwa rolnego;
  • po przekazaniu gospodarstwa rolnego nie będzie podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników.

Zobacz też: Dopłaty do paliwa 2016. Rolniku, wnioskuj o zwrot akcyzy [kiedy wnioski]

 

Wniosek o przyznanie pomocy składa się osobiście lub przez upoważnioną osobę lub przesyłką poleconą nadaną w placówce pocztowej do kierownika biura powiatowego Agencji, właściwego ze względu na miejsce położenia gospodarstwa.

 

Na jakie środki może liczyć rolnik? "Roczna stawka pomocy odpowiada 120% rocznej płatności bezpośredniej, do otrzymania której beneficjent kwalifikuje się w ramach systemu dla małych gospodarstw. Pomoc przysługuje za rok, w którym beneficjent trwale przekazuje swoje gospodarstwo, i lata następne, do roku 2020 włącznie.  Pomoc wypłaca się jednorazowo", czytamy na stronie ministerstwa rolnictwa

polecane: Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Wideo

Materiał oryginalny: Przekażesz małe gospodarstwo innemu rolnikowi, dostaniesz pieniądze - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie