Przegrana w Jeleniej Górze

W meczu UKS PCM Kościerzyna z KPR Jelenia Góra, triumfowały zawodniczki z południa Polski

Początek spotkania rozgrywanego w Jeleniej Górze był bardzo dobry w wykonaniu kościerskiego zespołu. Po kilkunastu minutach nasze zawodniczki prowadziły różnicą pięciu bramek i wydawało się, że droga do zwycięstwa stoi otworem. Jednak do załamania gry po stronie kościerskiego zespołu doszło po 20 minutach. Od tego momentu miejscowe zaczęły niwelować straty, by na koniec pierwszej części gry schodzić z dorobkiem 13 oczek. Taką samą liczbę bramek miał na swym koncie również zespół Dariusza Męczykowskiego.
Druga połowa miała już zupełnie inny przebieg aniżeli pierwsza, ponieważ żadna z drużyn nie była w stanie wypracować kilkubramkowej przewagi. Ta sztuka udało się dopiero jeleniogórzankom na kwadrans przed końcową syreną. Kościerzynianki nie poddawały się i na trzy minuty przed końcem meczu wyszły ponownie na prowadzenie. Niestety, sama końcówka należała jednak do gospodyń, które ostatecznie odniosły zwycięstwo 22:21. Najwięcej punktów dla UKS PCM Kościerzyna rzuciła Magdalena Ziółkowska. Zawodniczka ta zanotowała cztery trafienia. W kolejnym meczu, który odbędzie się w niedzielę 23 października, nasza drużyna zmierzy się z beniaminkiem PGNiG Superligi Kobiet, zespołem KPR Kobierzyce. Dodajmy, że to spotkanie zostanie rozegrane w hali sportowej w Starej Kiszewie. Początek o godz. 13.