Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przedwyborcza konferencja z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Apelował, by głosować na kandydatów Koalicji Obywatelskiej [zdjęcia]

Karol Uliczny
Karol Uliczny
Prezydent Bronisław Komorowski poparł w Gdańsku pomorskich kandydatów z ramienia Koalicji Obywatelskiej – Bogdana Borusewicza oraz Krzysztofa Liska.
Prezydent Bronisław Komorowski poparł w Gdańsku pomorskich kandydatów z ramienia Koalicji Obywatelskiej – Bogdana Borusewicza oraz Krzysztofa Liska. Karol Makurat
Prezydent Bronisław Komorowski w poniedziałek 7.10.2019 r. odwiedził Gdańsk, by poprzeć dwóch pomorskich kandydatów z ramienia Koalicji Obywatelskiej - Bogdana Borusewicza oraz Krzysztofa Liska. Odnosił się również do obietnic składanych w kampanii przez Prawo i Sprawiedliwość.

Przedwyborcza konferencja odbyła się 7 października 2019 r. w biurze regionalnym Platformy Obywatelskiej w Gdańsku. Krzysztof Lisek jest kandydatem na posła, Bogdan Borusewicz startuje w wyborach do Senatu.

- Cieszę się, że mogę w Gdańsku poprzeć obu kandydatów: Bogdana Borusewicza, moje serdecznego druha z najcięższych czasów podziemia antykomunistycznego oraz Krzysztofa Liska, sprawdzonego parlamentarzystę, z którym wiele ważnych spraw, w różnych okresach aktywności, udało się podejmować. Serdecznie zachęcam do głosowania na naszych kandydatów – mówił prezydent Komorowski.

Bogdan Borusewicz przypominał przeszłość Krzysztofa Liska w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów oraz jego aktywność w podziemnych organizacjach studenckich Trójmiasta. Z kolei Krzysztof Lisek zapowiedział podjęcie inicjatywy zmierzającej do uhonorowania NZS przez władze miasta, m.in. ze względu na okrągłą rocznicę jego założenia.

Czy weźmiesz udział w najbliższych wyborach parlamentarnych?

  1. 90.88%
  2. 5.23%
  3. 3.89%

Politycy pytani o „Piątkę Kaczyńskiego” na pierwszych 100 dni rządu PiS, mówili o swoich priorytetach w przypadku przejęcia władzy.

- Przede wszystkim należy wprowadzić sytuację poszanowania prawa i normalności – mówił Bogdan Borusewicz. - Parlament stał się w zasadzie elementem dodatkowym do władzy wykonawczej. Jest rzeczą niedopuszczalną forsowanie ustaw w ciągu 24 godz. Trzeba wzmocnić rolę Sejmu i Senatu. Jeżeli znajdę się w Senacie, zrobię wszystko, by ochronić Parlament przed obecną, kompromitującą sytuacją.

Parlament stał się w zasadzie elementem dodatkowym do władzy wykonawczej. Jest rzeczą niedopuszczalną forsowanie ustaw w ciągu 24 godz. Trzeba wzmocnić rolę Sejmu i Senatu. Jeżeli znajdę się w Senacie, zrobię wszystko, by ochronić Parlament przed obecną, kompromitującą sytuacją.

- PiS mówi o budowie 100 obwodnic w najbliższych latach, a ja myślę, że należałoby zadać pytanie, dlaczego w ciągu ostatnich czterech lat budowa dróg tak znacząco w Polsce wyhamowała – mówił Krzysztof Lisek. - Jako były szef komisji spraw zagranicznych Sejmu, mogę powiedzieć, że trzeba jak najszybciej odbudować pozycję Polski za granicą, a w szczególności w Unii Europejskiej. Gdy dziś jedziemy do Brukseli, ludzie nas pytają: co się z wami dzieje? Gdzie jest ta Polska, która była wzorem. Należy odbudować nasz wizerunek, polską dyplomację i wymienić pseudodyplomatów, na osoby, które będą dbać o dobre imię Polski w Europie.

Trzeba jak najszybciej odbudować pozycję Polski za granicą, a w szczególności w Unii Europejskiej. Gdy dziś jedziemy do Brukseli, ludzie nas pytają: co się z wami dzieje? Gdzie jest ta Polska, która była wzorem. Należy odbudować nasz wizerunek, polską dyplomację i wymienić pseudodyplomatów na osoby, które będą dbać o dobre imię Polski w Europie.

Dowiedz się więcej

Prezydent Komorowski mówił, że do obietnic składanych przez PiS należy podchodzić z dużą ostrożnością. Apelował do opozycji, by zweryfikowała zapowiedzi rządzących pod kątem możliwości budżetowych. Stwierdził ponadto, że wiele z obietnic nie znajduje potwierdzenia w planach dochodów i wydatków państwa, a jako przykład podał program "Mieszkanie Plus".

Quiz preferencji wyborczych

Z którą partią ci po drodze? Test preferencji politycznych. Wybory do Sejmu i Senatu 2019
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki