Przedszkole na Medal 2018. W kategorii nauczycielek...

  Przedszkole na Medal 2018. W kategorii nauczycielek zwyciężyła Anna Leszczyńska, przedszkolanka z Helu | ZDJĘCIA

  K. Hoffmann

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Anna Leszczyńska z Przedszkola Miejskiego w Helu - zwyciężczyni w nauczycielskiej klasyfikacji plebiscytu „Dziennika Bałtyckiego”
  1/34
  przejdź do galerii

  Anna Leszczyńska z Przedszkola Miejskiego w Helu - zwyciężczyni w nauczycielskiej klasyfikacji plebiscytu „Dziennika Bałtyckiego” ©Piotr Niemkiewicz

  - Dzieci to cała moja życiowa radość! - mówi Anna Leszczyńska, przedszkolanka z helskiego przedszkola, która zwyciężyła w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego" Przedszkole na Medal 2018. Pani Ania w powiecie puckim kandydowała do tytułu nauczycielek.
  Przedszkole na Medal 2018. W kategorii nauczycielek zwyciężyła Anna Leszczyńska, przedszkolanka z Helu. Jak sama mówi, sukces w plebiscycie przypadł na sam koniec jej zawodowej kariery.
  - W przyszłym roku będę obchodziła jubileusz 35-lecia pracy w zawodzie nauczyciela przedszkola - mówi pani Ania. - Niedługo planuję wybrać się na emeryturę kompensacyjną. Absolutnie nie dlatego, że męczą mnie dzieci, ale dojazdy. Czas też trochę zadbać o siebie.

  ZOBACZ TEŻ: Przedszkole na Medal 2018, powiat pucki. Niepubliczny Punkt Przedszkolny ABC Przedszkolaka we Władysławowie | ZDJĘCIA  Nasza laureatka codziennie dojeżdża do swojej ulubionej helskiej grupy z Redy. Łatwo nie jest, ale warto, bo nie wyobraża sobie innego zajęcia.

  Wszystko zaczęło się w... Inowrocławiu, bo stamtąd pochodzi pani Ania Leszczyńska. To nie były proste czasy, a nasza bohaterka świeżo po szkole średniej trafiła do przedszkola nr 13. Później rozpoczęła swoją naukową karierę. Najpierw studium w Bydgoszczy, później studia w Słupsku i praca na Początku Polski.

  Najlepsza przedszkolanka w powiecie puckim trafiła do przedszkola garnizonowego w Helu, a po jego likwidacji przeszła do grupy maluchów przy Zespole Szkół Ogólnokształcących.
  - Są wspaniałe. Bardzo grzeczne, ułożone i kochające - mówi. - Obecnie jestem wychowawcą grupy liczącej 21 osób z przewagą dziewczynek. Dzieci to cała moja radość. Staram się im codziennie przekazywać pozytywną energię.  Sposób na sukces jest prosty. Pani Ania Leszczyńska swoim podopiecznym oddaje się w pełni, a jej metoda to przytulanie. Czuły uścisk daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i zaufania, a to sens tego zawodu.
  - Uważam, że błędem jest podejście niektórych nauczycieli, którzy patrzą na najmłodszych z perspektywy dorosłego człowieka - dodaje nasza rozmówczyni. - Trzeba spojrzeć na problem z poziomu dziecka. Wtedy zyskamy naprawdę wiele.

  Jakie rady ma nasza zwyciężczyni dla młodych pedagogów? Przede wszystkim obserwacja i indywidualne podejście. Do każdego malca w ten sposób można odnaleźć drogę i wybrać metodę nauczania.

  Poza tym bardzo istotny jest spokój i pochwały - nawet za bardzo małe sukcesy. Motto, które powtarza w klasie brzmi: „Najważniejsze jest w życiu to, by być dobrym człowiekiem”.


  Nie wiadomo komu wygodniej - dziecku czy szczeniakowi

  wideo: STORYFUL/x-news

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wesołe siódemki

  anna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  W Wesołych Siódemkach w Katowicach gdzie chodzi moja córka też są bardzo fajne panie przedszkolanki :)

  STUDIO BAŁTYCKIE

  ROZMOWY WIDEO - nie przegap!

  Studio Bałtyckie #14: Roman Kużel

  Studio Bałtyckie #14: Roman Kużel

  Studio Bałtyckie #13 Tyberiusz Narkowicz

  Studio Bałtyckie #13 Tyberiusz Narkowicz

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!