Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przed nami nów Księżyca i zaćmienie Słońca (14 grudnia 2020). Zaraz potem czeka nas największe wydarzenie na niebie roku 2020

Maria Zdrojewska
W końcówce roku sporo się dzieje także na niebie
W końcówce roku sporo się dzieje także na niebie Pixabay
14 grudnia 2020 czeka nas Nów Księżyca w znaku Strzelcu oraz całkowite zaćmienie Słońca. Ten nów rozpocznie w końcówce niezwykłego roku serię ważnych zjawisk na niebie, które wpłyną zarówno na całą ludzkość, jak i każdego człowieka z osobna. Poczytaj, co nas czeka.

Jak działa nów Księżyca na człowieka?

Czasem nów Księżyca działa na człowieka silniej niż pełnia. Ma wpływ na energetykę ludzkiego ciała, na ciśnienie krwi. Przed nowiem i w samym nowiu łatwiej reagujemy emocjonalnie i szybciej łapiemy infekcje. Możemy czuć się słabsi, senni, zmęczeni mocniej niż zwykle. I to zupełnie normalne. Przygotowujemy się do działania, ale najpierw odpoczywamy i nabieramy sił.
Nów Księżyca w Strzelcu to czas wyjścia poza ramy ograniczających nas przekonań, otwierania się na wizje i marzenia. Jak każdy nów, także i ten może odkryć nasze najgłębsze pragnienia i zasiać ziarno intencji.

W trakcie nowiu warto wziąć kąpiel, która zmyje z nas starą energię i fizyczne zmęczenie. Ten rytuał wodny należy przeprowadzić, używając np. himalajskiej soli oraz kilku kropel olejków eterycznych. Można przy tym otoczyć się świecami czy zapachem ulubionego kadzidła. Warto też zrobić porządki, poukładać rzeczy, odświeżyć przestrzeń w mieszkaniu, ale także pomedytować, poćwiczyć jogę, porozciągać się spokojnie podczas słuchania ulubionej muzyki. Wszechświat jest wrażliwy na nasze wibracje. Zadbajmy o ich podwyższenie, bo to oznacza też zwyczajnie lepsze samopoczucie

Myślenie o przyszłości w trakcie nowiu Księżyca to nie wszystko. Nasze intencje zostaną wzmocnione, dopiero gdy będą wizualizowane lub spisane na kartce papieru. Codzienne manifestowanie pragnień przybliża nas do ich realizacji. Wszechświat współpracuje z podświadomością, jeśli wszystkie nasze intencje są szczere i… zaczynamy też działać w kierunku ich realizacji. Po nowiu oczywiście. Po takim naturalnym wypoczynku zróbmy pierwszy krok.

Przesilenie Zimowe - wielka koniunkcja Jowisza i Saturna

Nadchodzący nów Księżyca ma za zadanie przygotować nas na jeden z najważniejszych okresów tego roku. Dwa tygodnie między nowiem a pełnią zadzieje się na niebie. Najpierw nastąpi przejście Saturna, a potem Jowisza do Wodnika, a potem bliskie spotkanie tych planet na początku tego znaku dokładnie w dzień Przesilenia Zimowego 21 grudnia 2020 roku.

Nastąpi Wielka koniunkcja Jowisza i Saturna, zjawisko, w którym obie planety raz na około dwadzieścia lat zbliżają się do siebie na niebie. Astronomowie używają słowa koniunkcja do opisania spotkań planet, w tym przypadku spotkania Jowisza i Saturna, dwóch największych planet w naszym Układzie Słonecznym. Ostatnia wielka koniunkcja Jowisza i Saturna miała miejsce 28 maja 2000 r.

Wielkie spotkanie Jowisza i Saturna - co to oznacza dla nas?

Jak czytamy na blogu Moonset Story, będzie to ważne wydarzenie kończące epokę Materializmu (kiedy to te dwie planety spotykały się w żywiole Ziemi – od 1802/ 1842) i rozpoczynające na dobre epokę Informacji – od teraz każde spotkanie Jowisza i Saturna będzie miało miejsce w żywiole Powietrza (do minimum 2159 r.). Towarzyszące nam w tym roku mocne układy inspirujące weryfikację, rozkład i przebudowę struktur (społecznych, kulturowych, ekonomicznych, władzy) przygotowują nas na czas, kiedy ważniejsze od tego, co posiadamy, będzie to, co wiemy i jak umiemy się poruszać w narastającym strumieniu informacji.

Zaćmienie Słońca wzmocni nów Księżyca

Najbliższy nów Księżyca będzie wzmocniony całkowitym zaćmieniem Słońca, które nastąpi 14 grudnia 2020 r. Całkowite zaćmienie Słońca ma miejsce, gdy pozorna średnica Księżyca jest większa niż Słońca, blokując całe bezpośrednie światło słoneczne, zamieniając dzień w ciemność. 14 grudnia 2020 Księżyc przesłoni Słońce nad Pacyfikiem. Jego cień przetnie południowy kraniec Ameryki Południowej i tam, w Argentynie, będzie widoczne maksimum trwające 2 minuty i 9 sekund.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co włożyć, a czego unikać w koszyku wielkanocnym?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki