Prywatyzacja na zdrowie szpitalom

  Prywatyzacja na zdrowie szpitalom

  Maria Sowisło, Marcin Pszczółkowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Prezydent RP Lech Kaczyński zapowiada weto wobec przyjętych przez Sejm ustaw zdrowotnych, a tymczasem na Pomorzu proces przekształceń szpitali w spółki prawa handlowego już trwa.
  W opinii samorządowców przekształcenia mają być lekarstwem na oddłużenie lecznic stojących na granicy bankructwa. Politycy dyskutują, a powiaty na Pomorzu, pod które szpitale podlegają, już uporały się z prywatyzacją lub przygotowują się do niej.

  I, jak wszystkie zmiany, także ta budzi wiele kontrowersji wśród przede wszystkim pracowników szpitali oraz pacjentów. Ci pierwsi w Chojnicach zarzucają dyrekcji Szpitala Specjalistycznego oraz Radzie Powiatu brak konsultacji przed podjęciem uchwały zezwalającej na przygotowanie wariantów zmian.


  - Powinniśmy przed podjęciem decyzji mieć wiedzę choćby na temat regulaminu obsadzania stanowisk - tłumaczyła Violetta Kasprzak ze Związku Zawodowego Anestezjologów podczas posiedzenia Społecznej Rady Szpitala. - Jakie konsultacje były prowadzone? Trzeba stworzyć pakiet socjalny. Naszym zdaniem, nie ma potrzeby przekształcania szpitala.

  - Nie ma układu zbiorowego. Nie ma okresu ochronnego - wyliczała Beata Kubkowska ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.
  - Właśnie. Jak długo po przekształceniu jesteśmy chronieni? Przez rok? - dodała Kasprzak.
  - Przecież po przekształceniu trzeba będzie utrzymywać prezesa, radę nadzorczą i wcześniej likwidatora. Jaki to jest koszt? Ile stołków przewiduje się w radzie?
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo