MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pruszcz Gdański: Wojsko nie chce Pikniku Motoryzacyjnego VWMANIA

Joanna Łabasiewicz
Piknik co roku przyciąga rzesze ludzi z całej Polski i nie tylko
Piknik co roku przyciąga rzesze ludzi z całej Polski i nie tylko Archiwum
Nie wiadomo, czy Pruszcz Gd. będzie gościł uczestników corocznej imprezy samochodowej. Organizatorzy Pikniku Motoryzacyjnego VWMANIA - Stowarzyszenie Volkswagen Klub Polska - nie uzyskali pozwolenia od Dowództwa Wojsk Lądowych w Warszawie na organizację imprezy na terenie pruszczańskiego lotniska.

- Na przełomie września i października 2010 r. wysłaliśmy pismo do dowódcy Jednostki Wojskowej nr 1300 w Pruszczu Gd. z prośbą o zgodę na zorganizowanie imprezy 29-31 lipca 2011 r. na terenie należącym do jednostki, z którego jednak korzysta Aeroklub Gdański - wyjaśnia Krzysztof Puła ze Stowarzyszenia Volkswagen Klub Polska w Gdyni. - Jednocześnie wysłaliśmy pismo do dyrektora aeroklubu z zapytaniem o zgodę na możliwość organizacji imprezy na terenie użyczonym aeroklubowi przez Agencję Mienia Wojskowego.

W listopadzie stowarzyszenie uzyskało pozwolenie od jednostki wojskowej oraz od aeroklubu, które stwierdziły, że nie tylko nie widzą przeciwwskazań, ale co więcej, będzie to okazja do promocji wojska. Jednocześnie JW nr 1300 przesłała pismo do Dowództwa Wojsk Lądowych w Warszawie, które jednak nie zgodziło się na zorganizowanie zlotu.

- Według mnie, dowódca Wojsk Lądowych wydał decyzję odmowną, ponieważ uważał, że zgoda ma obejmować teren lotniska wojskowego, a nie tylko część terenu wyłączonego z użytkowania przez wojsko na rzecz aeroklubu - mówi Krzysztof Puła. - Myślę, że stąd wziął się cały problem. W najbliższym czasie chcemy wystąpić do dowódcy Wojsk Lądowych z prośbą o wyrażenie zgody na przeprowadzenie imprezy, dołączając wcześniej uzyskane zgody oraz list polecający z Urzędu Miasta w Pruszczu Gd. Mamy nadzieję, że nasza ponowna prośba o zgodę zostanie rozpatrzona pozytywnie przez dowódcę Wojsk Lądowych i tym samym nie będziemy zmuszeni do zmiany lokalizacji miejsca imprezy związanej od wielu lat z Pruszczem Gdańskim.

Także władzom miasta zależy, by zlot odbył się w Pruszczu Gdańskim, bo jak twierdzi Bartosz Gondek, rzecznik prasowy burmistrza, piknik VWMANIA to największa tego typu impreza w Polsce i jedna z trzech liczących się w Europie, co niewątpliwie przekłada się na promocję miasta. Według szacunkowych danych, w imprezie bierze udział około 10 tys. zwiedzających i 2 tys. aut.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki