Pruchnik wzmocni Bałtyk

Marcin Lange
Remisem 2:2 zakończył się ostatni sprawdzian Bałtyku przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Gdynianie na Narodowym Stadionie Rugby nie potrafili pokonać Jezioraka Iława, jedenastego zespołu II ligi grupy wschodniej. Podopieczni Jacka Grembockiego bramkę na 2:2 stracili w ostatniej minucie tego testu. Wtedy na placu gry byli jednak zmiennicy. W biało-niebieskich trykotach zadebiutował Michał Pruchnik, napastnik wypożyczony do końca sezonu z Lechii Gdańsk.

Zgodnie z tym, co przed meczem zapowiadał trener Jacek Grembocki, szkoleniowiec Bałtyku, pojedynek z Jeziorakiem miał być próbą generalną przed piątkowym meczem ligowym z Ruchem Zdzieszowice. Wyjściowy skład gdyńskiego drugoligowca w spotkaniu z zespołem z Iławy miał być bardzo zbliżony do tego, w jakim Bałtyk rozpocznie mecz z Ruchem. I rzeczywiście, gdy na boisku przebywali podstawowi zawodnicy, gospodarze byli zdecydowanie lepsi, co potwierdzili dwiema bramkami. W 28 minucie rzut karny podyktowany po faulu na Lilo pewnie wykorzystał Michał Michałek, a trzy minuty później wynik podwyższył Mateusz Łuczak, pokonując bramkarza uderzeniem z dystansu. Po zmianie stron Jacek Grembocki dokonał kilku roszad w składzie i do głosu zaczęli dochodzić goście. Po godzinie gry udało im się strzelić gola kontaktowego, a tuż przed końcowym gwizdkiem doprowadzili do remisu.

- W pierwszej połowie nasza gra była zbliżona do tego, czego oczekuję od drużyny. Błędów nie ustrzegli się natomiast zmiennicy - stwierdził po meczu Jacek Grembocki.

Całą drugą połowę na boisku spędził Michał Pruchnik. Wypożyczony z Lechii napastnik, który ostatnio przymierzany był do Wisły Płock, miał dwie dobre okazje do zdobycia bramki, jednak zabrakło mu precyzji.

- Okazja pozyskania tego zawodnika trafiła nam się dość przypadkowo - tłumaczy szkoleniowiec Bałtyku. - To ciekawy zawodnik, jednak jest z nami zdecydowanie za krótko, aby powiedzieć o nim coś więcej. Będę mu się uważnie przyglądał i mam nadzieję, że będzie dla nas wzmocnieniem. Najpierw jednak musi zgrać się z zespołem i zaznajomić z naszą taktyką.

19-letni Michał Pruchnik jest wychowankiem Czuwaju Przemyśl, a do Lechii trafił przed poprzednim sezonem. W ostatniej rundzie, choć był w szerokiej kadrze gdańskiego klubu, występował głównie w III-ligowych rezerwach, strzelając 6 goli. Jedno trafienie zaliczył też na boiskach Młodej Ekstraklasy. W Bałtyku występować będzie do końca sezonu.

Bałtyk Gdynia - Jeziorak Iława 2:2 (2:0)
Bramki: Michał Michałek (28 - karny), Mateusz Łuczak (32) - Tomasz Zakierski (69, 90)

Bałtyk: Gostomski (46 Matysiak) - Musuła (60 Kiciński), Benkowski, Martyniuk, Król - Lilo (60 Kawa), Granosik, Lemanek (67 Grembocki), Łuczak (46 Kudyba) - Michałek (67 Drzymała), Malicki (46 Pruchnik)