PROW na lata 2014-2020. Sprawdź projekt zmian

RedakcjaZaktualizowano 
pixabay.com
Pakiet zmian Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pozytywnie zopiniowany przez komitet monitorujący. Czego dotyczą? Strefa AGRO także na Facebooku. Dołącz do nas! Pakiet przewiduje m.in.: - zwiększenia maksymalnej pomocy w ramach typu operacji Przetwórstwo i marketing produktów rolnych z 3 000 000 zł do 10 000 000 zł dla beneficjenta

- wydłużenia pomocy z trzech do pięciu lat dla typu operacji - Wsparcie dla nowych uczestników systemów jakości

- utworzenia obszaru wsparcia w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”, dającego możliwości wsparcia producentów trzody chlewnej. Zakłada się, że wsparciem objęci zostaną rolnicy (producenci trzody chlewnej), znajdujących się w strefach objętych restrykcjami weterynaryjnymi, w związku z wystąpieniem ASF, w realizacji operacji inwestycyjnych polegających na budowie infrastruktury potrzebnej do stworzenia odpowiednich warunków bioasekuracji, w szczególności ogrodzeń i niecek do dezynfekcji.

 

Jak podaje biuro prasowe MRiRW, komitet pozytywnie zaopiniował również kryteria dla działania „Transfer wiedzy i działalność informacyjna”, oraz dla działania „Inwestycje w środki trwałe”, poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych”, typu operacji „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000”.

 

Łączne środki przeznaczone na realizację PROW 2014-2020 to 13 612 571 000 euro.

 

Źródło: minirol.gov.pl

 

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Materiał oryginalny: PROW na lata 2014-2020. Sprawdź projekt zmian - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie