Protestujący zablokowali ruch w Matarni

Janina StefanowskaZaktualizowano 
Protestujący przyszli z transparentami i flagami
Protestujący przyszli z transparentami i flagami Janina Stefanowska
Kilkadziesiąt osób skutecznie utrudniało w piątek ruch samochodowy w Matarni, maszerując przez półtorej godziny po przejściu dla pieszych, na drodze prowadzącej do lotniska.

Protestujący sprzeciwiali się planom zamknięcia ul. Słowackiego.

Piesi pojawili się o godz. 16 z kaszubskimi flagami oraz hasłami wypisanymi na transparentach. Protestowali mieszkańcy Pępowa, Miszewa, Żukowa, Banina, młodzież dojeżdżająca na studia i ucząca się w szkołach w Gdańsku. Przepuszczali tylko autobusy.

- W grudniu byliśmy na spotkaniu mediacyjnym zorganizowanym przez wicemarszałka Mieczysław Struka i od tamtego czasu nie mieliśmy żadnych wieści, co dalej z zamknięciem ulicy Słowackiego, objazdem ulicami Nowatorów i Budowlanych - mówił Mirosław Żeromski, radny z Banina. - Remontowana jest ulica Nowatorów, a wciąż mamy te same obawy, że jednopasmowa droga i rondo na skrzyżowaniu ulic Nowatorów i Budowlanych wydłużą czas dojazdu do Trójmiasta i z Gdańska na Kaszuby.

Poglądy radnych gminy Żukowo, którzy sumiennie stawili się na proteście, podzielają mieszkańcy.

- Protestuję drugi raz, bo nie możemy pozwolić, by tak nas traktowały władze Gdańska i zarząd portu lotniczego - mówiła Maria Szmytke z Banina. - Chcemy, by ujęli w planach objazd lotniska z lewej strony, żebyśmy mogli jechać dwiema drogami do Trójmiasta, zamiast jedną nitką.

Podczas protestu pojawiła się wieść, że rondo na newralgicznym skrzyżowaniu ma być dwupasmowe.
- Musimy skorygować tę informację, ale będziemy zdecydowanie dążyć do tego, by powstała droga po północnej stronie nowej płyty lotniska, w zamian za zamykaną część dzisiejszej ulicy Słowackiego - zapewnił Mirosław Żeromski.

polecane: Dzwonią do Ciebie te numery? Nie odbieraj!

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie