Protest przed sądem okręgowym w Gdańsku 25.07.2018....

  Protest przed sądem okręgowym w Gdańsku 25.07.2018. „Wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska”

  MJAN

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Protest przed sądem okręgowym w Gdańsku 25.07.2018. „Wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska”
  1/30
  przejdź do galerii

  ©Karolina Misztal

  W środę (25.07) odbył się kolejny protest w obronie sądownictwa przed gdańskim sądem przy ul. Nowe Ogrody. Zorganizował go Komitet Obrony Demokracji. Na miejscu pojawiło się ponad sto osób, które skandowały m.in. „Wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska”, „Konstytucję obronimy”, „Precz z komuną”, Wszyscy razem, pięści w górę, obalimy dyktaturę”. Odsłuchano preambuły konstytucji i odśpiewano hymn Polski.
  - Pamiętajcie, wolne sądy są gwarancją wolnych wyborów, a wolne wybory są gwarancją wolnego kraju – mówili przedstawiciele KOD ze sceny.

  Do zgromadzonych przemawiała m.in. Dorota Zabłudowska, sędzia Sądu Rejonowego Gdańsk Południe i członkini Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.
  - Dzisiejszy dzień dla mnie, jako sędziego polskiego, jako sędziego europejskiego, jest smutny. Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydał dzisiaj orzeczenie, w którym tak naprawdę powiedział, że inne sądy UE mogą wątpić w to, czy polskie sądy są jeszcze europejskie.
  Dla mnie osobiście to jest dramat, chociaż to orzeczenie potwierdza obawy tutaj nas stojących. To znaczy, że słusznie się martwimy. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej na zapytanie sądu z Irlandii, czy może bezwarunkowo wydać człowieka ściganego europejskim nakazem aresztowania przez Polskę, orzekł, że sąd ma obowiązek zbadać, czy taka osoba ma zagwarantowane prawo do rzetelnego procesu, czy taka osoba będzie sądzona przez niezależny sąd, wolny od wszelkich wpływów. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wskazuje, że jest głęboko zatroskany sytuacją praworządności w Polsce.
  Sędzia podkreśliła także, że pisanie do pierwszej pani prezes (Małgorzata Gersdorf – dop, red.) ma sens, a sędziowie Sądu Najwyższego dziękują za wsparcie obywateli.

  Głos zabrał także mecenas Marek Kanawka:
  - Mamy kolejny już ostry atak na Sąd Najwyższy, bo przecież ci ludzie pokazali, że nie mają zielonego pojęcia o tworzeniu prawa. Już szykuje się szósta poprawka do ustawy o Sądzie Najwyższym, bo piąta, uchwalona przez Sejm, zaklepana w bardzo pilnym trybie przez Senat i leżąca na biurku prezydenta powołuje się na przepisy nieistniejące. To w sposób jednoznaczny pokazuje, że większość pisowska nie liczy się z nikim i z niczym – mówił.  "Nasza demokracja nie da się tak łatwo złamać. Wierzmy w siebie". Protesty w obronie sądownictwa w polskich miastach

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Schizofreniczny zawrot glowy.

  Erddill (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  ...pojawiło się ponad sto osób, które skandowały m.in. „Wolne sądy, „Konstytucję obronimy”, „Precz z komuną”.... brakuje tylko "precz z preczem". Tak czy siak Dziennikowy celebryt Szumelda...rozwiń całość

  ...pojawiło się ponad sto osób, które skandowały m.in. „Wolne sądy, „Konstytucję obronimy”, „Precz z komuną”.... brakuje tylko "precz z preczem". Tak czy siak Dziennikowy celebryt Szumelda realizuje sie politycznie. W pelo sie nie udalo za to w kodzie "blyszczy".

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak?

  Ktoś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Dziwne, bo w środę pana Szumełdy nie było pod Sądem. Jakieś nowe rewelacje to są.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!