Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Promują wrażliwość

Tomasz Chudzyński
Fundacja organizuje rehabilitację niepełnosprawnych dzieci
Fundacja organizuje rehabilitację niepełnosprawnych dzieci Anna Arent-Mendyk
Działalność Fundacji Pomocy Dzieciom Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych "Wróć" z Jantara to doskonały przykład promocji szlachetnej idei, który przekłada się na realizację konkretnych projektów i pozyskiwania finansów.

- Staramy się pracować w taki sposób, by nie zawieść naszych darczyńców, by chcieli podać nam pomocną dłoń po raz kolejny - mówi prezes organizacji Maciej Włodarski.

Fundacja "Wróć" z Jantara rozpoczęła swoją działalność w roku 2002. Powstała z inicjatywy rodziców, rodzin, przyjaciół dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Jej celem jest opieka nad niepełnosprawnymi dziećmi i ich rodzinami, organizowanie szeroko pojętej rehabilitacji, edukacji i wypoczynku oraz prowadzenie działalności profilaktycznej wśród dzieci i młodzieży, dotyczącej bezpiecznego zachowania na drodze.

- Na obecnym etapie działalności promujemy głównie świadomą filantropię - zaznacza Włodarski. - Odbywa się to poprzez zachęcanie osób do przekazywania jednego procenta swojego podatku na działalność organizacji pozarządowych. W 2008 roku rozesłaliśmy 40 tysięcy ulotek, rozprowadziliśmy także kilkaset plakatów. Zaangażowani w akcję promocji byli też rodzice dzieci, którym pomagamy. Promujemy oczywiście także szlachetną ideę integracji dzieci niepełnosprawnych i uwrażliwienia społeczeństwa na ten problem. Wydaliśmy bajki dla dzieci opisujące przygody niepełnosprawnego zwierzątka w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy. Przygotowujemy również projekt specjalnych zabawek, maskotek na wózkach inwalidzkich. Te działania mają przygotować najmłodszych na kontakty z ich niepełnosprawnymi rówieśnikami.

- Solidnie przeprowadzony projekt gwarantuje dobry wizerunek, buduje markę organizacji - dodaje Włodarski. - Dlatego staramy się, by każde nasze działanie było należycie zrealizowane.

Jak nas widzą

- tak nazywa się konkurs, który dla organizacji pozarządowych prowadzą Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych, Radio Plus i redakcja "Polski Dziennika Bałtyckiego". Organizacja, która chce wziąć w nim udział, do 28 listopada powinna dostarczyć do RCI (al. Grunwaldzka 5, 80-236 Gdańsk lub e-mail [email protected]) prezentację swojej działalności. Premiowana jest pomysłowość i oryginalność, a forma i format prezentacji są nieograniczone. Na początku grudnia kapituła spośród wszystkich nadesłanych wybierze pracę najbardziej spełniającą warunki sztuki PR - i nagrodzi ją szkoleniem przeprowadzonym przez profesjonalną agencję PR.
Która praca okaże się zwycięska, dowiedzieć się będzie można 9 grudnia podczas Gali Bursztynowego Mieczyka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki