Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Promocja książki „Nie jesteśmy bogami, cz. 2” Jolanty Gromadzkiej-Anzelewicz. Opowieść o niezwykłych lekarzach z Pomorza i ich pacjentach

Szymon Zięba
Promocja książki „Nie jesteśmy bogami, cz. 2” Jolanty Gromadzkiej-Anzelewicz
Promocja książki „Nie jesteśmy bogami, cz. 2” Jolanty Gromadzkiej-Anzelewicz Karolina Misztal
W poniedziałek 23.04.2018 w gdańskim Teatrze Wybrzeże odbyła się premiera kolejnej książki Jolanty Gromadzkiej-Anzelewicz. „Nie jesteśmy bogami, cz. 2” to kontynuacja niezwykłych opowieści o charyzmatycznych i słynnych lekarzach z Pomorza oraz ich medycznych dokonaniach. - To książka autentyczna. Dzięki lekarzom dotarliśmy do pacjentów, którzy pozwolili opublikować swoje historie. To nie fikcja literacka - stwierdziła autorka.

KSIĄŻKA "NIE JESTEŚMY BOGAMI CZ. 2" JUŻ W SPRZEDAŻY!

Książkę będzie można kupić w Biurze Prenumeraty na parterze w budynku "Dziennika Bałtyckiego" przy Targu Drzewnym 9/11 oraz w naszej księgarni internetowej ksiegarnia.dziennikbaltycki.pl
Tam można kupić także cz. I.

Okładka książki "Nie jesteśmy bogami, cz.2"
Okładka książki "Nie jesteśmy bogami, cz.2"


***

W książce „Nie jesteśmy bogami, cz. 2” przeplatają się historie pacjentów i lekarzy, spektakularne sukcesy w walce o życie chorych czy refleksje na temat postępu i granic medycyny.

Czytaj również: Gala plebiscytu „Hipokrates Pomorza 2018” w Teatrze Wybrzeże. Medycy zostali nagrodzeni za pasję i poświęcenie [zdjęcia]

„Nie jesteśmy bogami, cz. 2”. Książka o lekarzach z powołaniem

Podobnie jak w pierwszej części książki, tak i teraz wybrano „złotą dziesiątkę” z kilku tysięcy doskonałych specjalistów pracujących w różnego typu placówkach zdrowia na Pomorzu. Wszyscy są nie tylko bardzo dobrymi fachowcami w swoich dziedzinach, ale również cieszą się szacunkiem, sympatią i zaufaniem pacjentów. Potrafią z chorymi rozmawiać, poświęcają im czas, widać, że chcą im naprawdę pomóc.

Promocja książki „Nie jesteśmy bogami, cz. 2” Jolanty Gromadzkiej-Anzelewicz
Promocja książki „Nie jesteśmy bogami, cz. 2” Jolanty Gromadzkiej-Anzelewicz Karolina Misztal

Wśród kolejnej dziesiątki lekarzy z Pomorza, których sylwetki opisano w książce, są zarówno wybitni specjaliści, profesorowie, jak i lekarze z "pierwszej linii", na których - co podkreśla sama autorka - opera się nasz system zdrowia.

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz, która całe dziennikarskie życie zawodowe zajmuje się tematyką służby zdrowia, wprowadza Czytelnika w świat głośnych zabiegów medycznych, ukazując ich tło, czynniki im sprzyjające, mechanizmy, przebieg i finał. Sprawy są opisane dynamicznie i wielowymiarowo.

Promocja książki „Nie jesteśmy bogami, cz. 2” Jolanty Gromadzkiej-Anzelewicz. Opowieść o niezwykłych lekarzach z Pomorza i ich pacjentach

- Człowiek jest niedoskonały, ale lekarz radzi sobie z tym doskonale - powiedział Mariusz Szmidka, redaktor naczelny Dziennika Bałtyckiego, inaugurując spotkanie z autorką książki oraz jej bohaterami.

„Nie jesteśmy bogami, cz. 2”. Złota dziesiątka lekarzy

Wraz z prezesem Oddziału Gdańskiego Polska Press, Wiktorem Pilarczykiem, wręczył pamiątkowe egzemplarze książki bohaterom publikacji.

Wśród nich znaleźli się:

  • dr med. Marta Michowska, internista i członek Sądu Lekarskiego przy OIL w Gdańsku,
  • dr hab.n.med. Piotr Siondalski - kardiochirurg,
  • prof. dr hab.n.med. Anna Liberek - pediatra,
  • lek. med. Dorota Kotulak - specjalista medycyny rodzinnej,
  • lek. med. Jerzy Kotulak - specjalista chorób wewnętrznych,
  • dr n. med. Krzysztof Adamowicz - specjalista onkologii klinicznej i psychoonkolog kliniczny,
  • dr n. med. Maciej Niedźwiecki - pediatra, onkolog i hematolog dziecięcy,
  • dr hab. n. med. Dariusz Zadrożny - specjalista chirurgii ogólnej, onkologicznej i transplantologii,
  • dr n. med. Ludomira Rzepecka-Wejs - radiolog,
  • prof. dr hab.n. med. Tomasz Mazurek - specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Prof. dr hab.n.med. Anna Liberek - pediatra
Prof. dr hab.n.med. Anna Liberek - pediatra Karolina Misztal
Dr Krzysztof Adamowicz - onkolog
Dr Krzysztof Adamowicz - onkolog Karolina Misztal
Małżeństwo lekarzy - Dorota i Jerzy Kotulakowie z Trąbek Wielkich
Małżeństwo lekarzy - Dorota i Jerzy Kotulakowie z Trąbek Wielkich Karolina Misztal

- Ja jestem tylko redaktorem naczelnym "Dziennika Bałtyckiego", Jola jest naczelną "lekarką" "Dziennika Bałtyckiego" - podkreślił żartobliwie Mariusz Szmidka, dodając,że autorka wypełnia swoją pracą misję informacyjną i edukacyjną dotyczącą służby zdrowia. - Ta książka to efekt jej ciężkiej pracy, niesamowitego talentu i kunsztu - dodał.

Czytaj również: Debata o pomorskiej służbie zdrowia. Jak wyleczyć system opieki zdrowotnej na Pomorzu? [zdjęcia]

„Nie jesteśmy bogami, cz. 2”. Autorka: To książka autentyczna

Głos zabrała sama autorka. Podkreśliła niezmiernie istotną rolę lekarzy rodzinnych, nierzadko niedocenianych zarówno przez media jak i przez system. - Muszę powiedzieć, że czuję się jakbym była na festiwalu w Cannes i wygrała główną nagrodę - powiedziała Jolanta Gromadzka-Anzelewicz, dziękując przy okazji redaktorowi Mariuszowi Szmidce. - Każdego dnia, bo siadałam rano o 9 do komputera i kończyłam pracę o 19 wieczorem, myślałam, że to będzie katorga. A była to prawdziwa przyjemność. Historie, a nawet życiorysy lekarzy, historie ich drogi zawodowej, a później kontakt z pacjentami, do których dotarłam dzięki lekarzom, to było coś fascynującego.

Historie, a nawet życiorysy lekarzy, historie ich drogi zawodowej, a później kontakt z pacjentami, do których dotarłam dzięki lekarzom, to było coś fascynującego.

Autorka podkreśliła, że to książka dla zwykłych ludzi, którzy interesują się trochę medycyną. - To książka autentyczna. Dzięki lekarzom dotarliśmy do pacjentów, którzy pozwolili opublikować swoje historie. To nie fikcja literacka - stwierdziła.

Promocja książki „Nie jesteśmy bogami, cz. 2” Jolanty Gromadzkiej-Anzelewicz

Promocja książki „Nie jesteśmy bogami, cz. 2” Jolanty Gromad...

- Zdaję sobie sprawę jak dużo pracy wymaga napisanie takiej książki - zauważył dr hab.n.med. Piotr Siondalski. Wspomniał także pacjentów, którym nie udało się przeżyć. - Oni uczą nas zawodu, ale przede wszystkim pokory - stwierdził.

Lek. med. Jerzy Kotulak zauważył, że o lekarzach rejonowych - których jest wielu - stosunkowo mało się mówi i prawie w ogóle się nie pisze. Dlatego też zdecydował się na udział w publikacji. - I chciałbym podziękować pani redaktor za to, że odnalazła ten telefon do mnie i zainteresowała się tą częścią świata lekarskiego, liczną, a niedocenianą - stwierdził.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki