Edukacja, egzaminy, testy próbne
  TESTY GDAŃSKIEGO WYDAWNICTWA OŚWIATOWEGO

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Rozwiń
  Edukacja, egzaminy, testy próbne
  Zwiń

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Sprawdź, co może pojawić się na egzaminach!

  Prokuratura prowadzi postępowanie dot. pracownika Zarządu...

  Prokuratura prowadzi postępowanie dot. pracownika Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Wykorzystywał służbowy samochód do prywatnych celów?

  Zdjęcie autora materiału

  Szymon Zięba

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Prokuratura prowadzi postępowanie dot. pracownika Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Wykorzystywał służbowy samochód do prywatnych celów?
  Gdańska prokuratura prowadzi postępowanie dotyczące pracownika Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. - Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego posiada informację, iż postępowanie prowadzone przez prokuraturę toczy się w sprawie sposobu wykorzystywania samochodu służbowego przez zastępcę dyrektora ds. utrzymania dróg Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku - potwierdza Dorota Patzer z biura prasowego UMWP.
  Prokuratura prowadzi postępowanie dot. pracownika Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Wykorzystywał służbowy samochód do prywatnych celów?
  O możliwym nadużyciu poinformowali nas pracownicy ZDW Gdańsk i Rejonów Dróg Wojewódzkich. W liście skierowanym do redakcji "Dziennika Bałtyckiego" wskazują m.in., że mają już dosyć sytuacji tam panującej.

  Sprawdziliśmy sygnał. Faktycznie w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku, prowadzone jest postępowanie "w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez wykorzystanie będącego w jego dyspozycji pojazdu służbowego do celów prywatnych".


  Potwierdził tę informację prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, który poinformował, że zostało ono wszczęte 23 kwietnia tego roku i prowadzone jest "w sprawie".

  Zarząd Dróg Wojewódzkich (ZDW) w Gdańsku - jak czytamy na oficjalnej witrynie - jest "jednostką budżetową podlegającą Zarządowi Województwa Pomorskiego. ZDW wypełnia funkcję zarządu dróg wojewódzkich w granicach administracyjnych województwa pomorskiego, z zakresie planowania, budowy, modernizacji, utrzymania i ochrony tych dróg". Co o sprawie sądzą więc przedstawiciele UMWP?

  Dorota Patzer z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego podkreśla, że UMWP "na bieżąco współpracuje w toku prowadzonego postępowania i oczekuje na jego wynik."

  - W efekcie kontroli przeprowadzonej przez pracowników UMWP stwierdzono wykorzystywanie przez ww. pracownika ZDW samochodu służbowego do celów prywatnych - mówi. I dodaje: - Mając na uwadze nieprawidłowe działania pracownika, dyrektor ZDW, jako jego zwierzchnik służbowy, podjął decyzję o ukaraniu go karą porządkową w formie nagany, co zostało odnotowane w aktach osobowych pracownika.

  Patzer tłumaczy,że "zgodnie z informacją uzyskaną od dyrektora ZDW pracownik został zobowiązany do pokrycia kosztów przejazdów w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych".

  - Wysokość kosztów określono na zasadach przyjętych przy ustalaniu należności z tytułu wykorzystywania samochodów prywatnych do celów służbowych - słyszymy od Doroty Patzer.

  Urzędniczka zaznacza, że "należność została ustalona", w związku z czym wystawiono notę księgową obciążającą pracownika kwotą 3907,60 zł.

  - Należność wynikająca z noty księgowej została w całości uregulowana - mówi Dotota Patzer.

  I podsumowuje: - Prawidłowość sposobu ustalenia kosztów wykorzystywania samochodu służbowego do celów prywatnych przez pracownika ZDW, zostanie dodatkowo zweryfikowana podczas kontroli doraźnej przeprowadzonej przez pracowników UMWP.


  Co się działo w lipcu na Pomorzu?


  POLECAMY POMORSKIE MOTOFAKTY.PL:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY