Dziennik Bałtycki

Wiadomości

WINIETA
  Prokuratura Krajowa zbada pożyczki udzielane przez Fryzjera...

  Prokuratura Krajowa zbada pożyczki udzielane przez Fryzjera

  Dorota Abramowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Do sopockiego oddziału Prokuratury Krajowej pod koniec listopada wpłynęło zawiadomienie zbiorowe o przestępstwach dokonanych przez znanego gdańskiego Fryzjera i jego Przyjaciółkę. Grupa poszkodowanych mieszkańców Trójmiasta zarzuciła parze wymuszenia rozbójnicze, składanie fałszywych zeznań, wypełnienie weksla niezgodnie z wolą wystawcy, doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia majątkiem i wyzysk.
  - Chcemy, by prokuratura, zamiast analizować osobno poszczególne przypadki, zajęła się zbadaniem mechanizmu dokonywania przestępstw - mówi jedna z poszkodowanych, Właścicielka Agencji Reklamowej, która utraciła kupiony od Fryzjera dom przy ul. Kartuskiej w Gdańsku.

  Choć wcześniej zdążyła go na własny koszt wyremontować, wynajęta firma ochroniarska wyrzuciła ją z budynku, pobiła męża i zniszczyła drogi sprzęt.
  - Zamierzamy w najbliższych dniach przekazać zgromadzone przez nas materiały także do
  Centralnego Biura Śledczego - dodaje poszkodowana kobieta.

  Pół roku temu opisaliśmy dramat "Rodziny pokrzywdzonych", grupy wcześniej obcych sobie osób, które przez Fryzjera i Przyjaciółkę straciły majątki i wiarę w państwo prawa. Są wśród nich ludzie, którym para nie zapłaciła za usługi (Ogrodnik nie doczekał się zapłaty za prace wokół domu Fryzjera). Są też tacy, którzy pożyczając od pary pieniądze, podpisywali weksle in blanco, a potem musieli zwracać o wiele większe kwoty. Ich weksle, mimo spłacenia długu, były sprzedawane firmie windykacyjnej należącej do państwa F. z Czechowic-Dziedzic, którzy... znów żądali zwróconych już pieniędzy.

  Najbardziej wstrząsnęła nami opowieść gdańskiego Naukowca, który stracił w ten sposób cały majątek, a nawet rodzinę. Naukowiec pożyczył 10 tys. marek, oddał 20 tys. marek i 700 tys. zł. Wpisał Przyjaciółkę Fryzjera na hipotekę swego domu. I nadal wie, że w rękach kobiety znajdują się podpisane przez niego weksle na pół miliona złotych. Zastraszony przez wynajętych bandytów, do tej pory ukrywa się przed wierzycielami.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo