Projekcje filmowe dla niewidomych

  Projekcje filmowe dla niewidomych

  Henryk Tronowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to jedyna tego rodzaju impreza na świecie, w czasie której wyświetlane są filmy na pokazach specjalnych, organizowanych z myślą o osobach dotkniętych dysfunkcją wzroku, niewidzących i niedowidzących.
  W roku ubiegłym, w czasie poprzedniego festiwalu, na projekcji z audiodeskrypcją pokazano głośny pełnometrażowy film "Świadek koronny". Eksperyment w pełni się powiódł, publiczność dopisała, toteż w tym roku postanowiono program rozszerzyć.

  Odbędą się seanse trzech filmów pełnometrażowych (w tym dwóch uczestniczących w tegorocznym konkursie głównym), a oprócz tego zostanie wyświetlony głośny, nagrodzony Oscarem film animowany "Piotruś i wilk".

  Bajka ta zostanie pokazana w pierwszym dniu festiwalu, 15 września o godzinie 8.30 w jednej z sal multipleksu Silver Screen.
  Kalendarzyk pozostałych projekcji z audiodeskrypcją:
  16.09.2008 - "Serce na dłoni", reż. Krzysztof Zanussi
  19.09.2008 - "Rysa", reż. Michał Rosa
  19.09.2008 - "Podróż za jeden uśmiech", reż. Stanisław Jędryka.

  Warto nadmienić, że ostatni z wymienionych filmów powstał ponad 30 lat temu. Został zrealizowany na podstawie powieści Adama Bahdaja i stanowi skróconą wersję znanego serialu telewizyjnego.
  Przedstawia przygody dwóch kilkunastolatków, wędrujących podczas wakacji autostopem z Krakowa na Hel. W rolach głównych wystąpili: Henryk Gołębiewski, Filip Łobodziński i Alina Janowska.
  Stanisław Jędryka będzie gościem festiwalu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo