PROGRAM STOP SMOG 2018. Rząd da 100 mld na ocieplenie domów (termomodernizację)? Zasady programu likwidacji niskiej emisji

SN
PROGRAM SMOG STOP 2018. Rząd da 100 mld na ocieplenie domów (termomodernizację)? Zasady programu likwidacji niskiej emisji Adam Wojnar/Archiwum
Program "Stop smog 2018". Rządowa inicjatywa "Czyste powietrze" nabiera rozmachu. W niedzielę premier RP, Mateusz Morawiecki, obiecał ponad 100 mld na pokrywanie kosztów ocieplenia domów (termoizolację). W niektórych przypadkach można uzyskać nawet 100-proc. dofinansowanie.

Program STOP SMOG 2018 i termoizolacja budynków

- To jeden z naszych najważniejszych rządowych programów, bo chcemy, by Polacy mieli czyste powietrze – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z rodziną, która jest beneficjentem rządowego programu Czyste Powietrze w gminie Skawina w woj. małopolskim.

PROGRAM SMOG STOP 2018. Rząd da 100 mld na ocieplenie domów (termomodernizację)? Zasady programu likwidacji niskiej emisji
PROGRAM SMOG STOP 2018. Rząd da 100 mld na ocieplenie domów (termomodernizację)? Zasady programu likwidacji niskiej emisji KPRM

Program STOP SMOG zakłada m.in.:

 • określenie jakości i wymiana kotłów
 • określenie jakości paliw
 • termomodernizację, izolację budynków.

Program STOP SMOG przeznaczony jest dla osób, których nie stać na wzięcie udziału w kosztach ocieplania swoich budynków

PREMIER ZAPOCZĄTKOWAŁ PROGRAM "STOP SMOG"

W niedzielę 14.10.2018 r. premier Mateusz Morawieckie odwiedził gminę Skawina (powiat krakowski, woj. małopolskie).

- Na ten program przeznaczamy ponad 100 mld zł, na wsparcie finansowe i to w wysokości do 90 proc., albo czasami nawet do 100 proc. dla tych ludzi, których w ogóle nie będzie stać na wzięcie udziału w kosztach ocieplania swoich budynków. A ocieplony budynek to nawet do 50 proc. oszczędności energetycznej, czyli mniejsza potrzeba spalania, w ogóle mniejsze zużycie nośników energetycznych, czystsze powietrze, mniej substancji szkodliwych, dwutlenku węgla - mówił premier.

Program STOP SMOG - inauguracja w Rzozowie (gm. Skawina)

Zaczęła się termomodernizacja domów w ramach rządowego programu Smog Stop. Pierwszy docieplany dom, na którym wykonawca rozłożył rusztowania jest w Rzozowie. W niedzielę, 14.10.2018 r., rano domownicy - młode małżeństwo z dwójką dzieci i niepełnosprawną babcią - przyjęli na śniadaniu premiera Mateusza Morawieckiego.

Jak zaznaczył szef rządu na program, który będzie trwał przez najbliższe lata, przeznaczamy ponad 100 mld zł, na wsparcie finansowe w wysokości do 90 proc. albo czasami nawet do 100 proc. dla tych ludzi, których nie będzie stać na wzięcie udziału w kosztach ocieplania swoich budynków.

Zaczęła się termomodernizacja domów w ramach rządowego programu Smog Stop. Pierwszy docieplany dom, na którym wykonawca rozłożył rusztowania jest w Rzozowie.
Zaczęła się termomodernizacja domów w ramach rządowego programu Smog Stop. Pierwszy docieplany dom, na którym wykonawca rozłożył rusztowania jest w Rzozowie. W niedzielę rano domownicy - młode małżeństwo z dwójką dzieci i niepełnosprawną babcią - przyjęli na śniadaniu premiera Mateusza Morawieckiego fot. Barbara Ciryt

STOP SMOG 2018 w ramach programu Czyste Powietrze

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, aby efektywnie zarządzać energią. Jest skierowany do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Program będzie realizowany przez 12 lat (w latach 2018-2029) , z czego przez 10 będzie można składać wnioski.

Program przewiduje dofinansowanie m.in. na:

 • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe),
 • zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,
 • docieplenie przegród budynku,
 • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
 • montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
 • instalacje odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
 • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
 • Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem 16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Haha widzialem jak to przygotowywali....echhh to byla szopppka pod Morawieckiego :)

Program nic nie warty

Dodaj ogłoszenie