Program pomorskiej policji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

KWP Gdańsk, red.Zaktualizowano 
Dziś szczególna uwaga policjantów ruchu drogowego skupiona będzie na niezmotoryzowanych uczestnikach ruchu drogowego. W całym województwie pomorskim prowadzone będą działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Jednocześnie policjanci dołączą do grona wolontariuszy charytatywnej akcji na rzecz młodzieży niepełnosprawnej "Palma dla...".

Celem policyjnej akcji jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i kierujących rowerami oraz przypomnienie, że również te grupy - choć posiadające "mniejszą siłę przebicia" - są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Policjanci będą nakłaniać poruszających się chodnikami i drogami dla rowerów do noszenia elementów odblaskowych, które zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo osób na drogach. Nadzorem będą objęte przede wszystkim miejsca, gdzie jak wynika z analiz dochodzi do największej liczby zdarzeń z udziałem pieszych, a także miejsca o największym natężeniu ruchu pieszych.

Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na zachowania w relacjach pieszy - kierujący oraz reagować na wszelkie wykroczenia.

W trakcie działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" policjanci w Gdańsku, Gdyni i Sopocie przyłączą się do grona wolontariuszy i będą propagować akcję charytatywną "Palma dla ...", której celem jest wsparcie młodzieży niepełnosprawnej znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej.

Policjanci będą wręczać pieszym i kierującym kartki świąteczne, które można wykorzystać do przesłania tradycyjnych życzeń wielkanocnych najbliższym, a jednocześnie zawierają informację o numerze konta, na które dobrowolnie można dokonywać wpłat na rzecz akcji. Zebrane środki są przeznaczane na zakup sprzętu i prowadzenie rehabilitacji niepełnosprawnych.

polecane: Dzwonią do Ciebie te numery? Nie odbieraj!

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

N
Niniol

Piesi i rowerzyści pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego są jedynie na mocy widzimisię ustawodawcy. Jak zaczną poruszać się w dobrze widocznym stroju, mając w kieszeni dowód opłacenia obowiązkowego ubezpieczenia OC (opłacony podatek drogowy też by się przydał) i będą ścigani za łamanie przepisów tak samo jak kierowcy ponosząc podobne kary, to będzie ich można uznać za pełnoprawnych użytkowników dróg.

Dodaj ogłoszenie