reklama

Program Polska Bezgotówkowa. Ile firm na Pomorzu skorzystało z terminali płatniczych? Pomorskie w pierwszej dziesiątce!

MPZaktualizowano 
Za pośrednictwem terminali zrealizowano już ponad 120 mln transakcji na kwotę 6,4 mld złotych. Wśród beneficjentów Programu są małe, średnie oraz mikroprzedsiębiorstwa, a także podmioty administracji publicznej.
Za pośrednictwem terminali zrealizowano już ponad 120 mln transakcji na kwotę 6,4 mld złotych. Wśród beneficjentów Programu są małe, średnie oraz mikroprzedsiębiorstwa, a także podmioty administracji publicznej. 123rf
Już 10,5 tysiąca pomorskich przedsiębiorców zyskało terminale płatnicze w ramach programu Polska Bezgotówkowa. W skali ogólnopolskiej ten wynik plasuje nasze województwo na szóstym miejscu. W ramach Programu właściciele firm mogą otrzymać terminal na 12 miesięcy za darmo.

Możliwość płacenia kartą jest dostępna w sklepach, punktach usługowych, ale jak pokazują dane Fundacji Polska Bezgotówkowa także coraz częściej na straganach, w schroniskach, szkołach, przedszkolach i urzędach państwowych.

Jak płacić - wybór należy do nas

Chcemy, aby zarówno w samym mieście, jak i poza nim mieszkańcy czy turyści mieli wybór metody płatności: kartą lub gotówką. Zalety terminala dostrzegają także przedsiębiorcy. Według nich płatności bezgotówkowe mają bardzo duże przełożenie na rozwój lokalnych biznesów – klienci płacący kartą kupują więcej niż ci, którzy rozliczają się gotówką - mówi dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

I dodaje: Po prostu nie są ograniczeni w swoich decyzjach zakupowych ilością pieniędzy w portfelu. To z kolei oznacza, że płatności bezgotówkowe wspierają rozkwit całej gminy.

Płatności bezgotówkowe zyskują coraz większą popularność w małych sklepach i punktach usługowych o typowo lokalnym charakterze. Konsumenci cenią sobie wygodę i szybkość zakupów. Dlatego wracają do miejsc, gdzie można płacić kartą, ponieważ nie muszą nosić przy sobie gotówki, odwiedzać bankomatu przed zakupami, a rozliczenie przy kasie trwa krótko, dzięki czemu nie tworzą się kolejki.

Czytaj także

Płatności bezgotówkowe zyskują coraz większą popularność

Płatności bezgotówkowe to również dobre rozwiązanie dla urzędów i instytucji publicznych. Zapewnia ono przejrzystość, bezpieczeństwo i zadowolenie petentów, którzy mogą wybrać, czy za daną usługę chcą zapłacić gotówką, czy zbliżeniowo np. za pomocą karty lub telefonu komórkowego. Możliwość instalacji terminalu w każdym punkcie kasowym urzędu to również wygoda i szybsze tempo obsługi.

W całej Polsce w ramach Programu Polska Bezgotówkowa funkcjonuje już ponad 200 tys. terminali płatniczych. Co trzeci przedsiębiorca akceptujący płatności bezgotówkowe w Polsce otrzymał terminal płatniczy z programu Polska Bezgotówkowa.

Za pośrednictwem terminali zrealizowano już ponad 120 mln transakcji na 6,4 mld złotych. Wśród beneficjentów Programu są małe, średnie oraz mikroprzedsiębiorstwa, a także podmioty administracji publicznej.

Polska Bezgotówkowa - dla kogo program?

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się małe, średnie i mikro podmioty, które przyjmują zapłatę za swoje usługi lub produkty i chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowały płatności bezgotówkowych. Do udziału w Programie uprawnione są podmioty, które posiadają maksymalnie pięć placówek detalicznych.

Program Polska Bezgotówkowa skierowany jest również do urzędów i innych instytucji sektora publicznego oraz podmiotów niebędących przedsiębiorcami, a przyjmujących płatności. Tym samym obejmuje on swoim działaniem urzędy gminne, sądy, uczelnie wyższe, instytucje kultury, sztuki i sportu, parki narodowe oraz szpitale i przychodnie, przedsiębiorstwa komunalne, a także fundacje czy stowarzyszenia.

Przedsiębiorstwo prywatne, urząd lub instytucja państwowa, które zdecydują się przyłączyć do Programu, otrzymają wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych.

Przeczytaj także:

TOP 100 POMORSKICH FIRM - RAPORT:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie