Program Dobry Start. 300 plus na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia będzie wypłacane co roku. Składanie e-wniosków już od 1.07.2019

Sandra Janikowska
Program Dobry Start. 300 plus na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia! Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało projekt ustawy gwarantującej coroczną wypłatę pieniędzy z tytułu Programu Dobry Start, potocznie nazywanego 300 plus. Zapewnia on środki finansowe na tzw. wyprawkę szkolną dla dzieci i młodzieży do lat 20. Dotychczas program realizowany był w oparciu o uchwałę i rozporządzenia Rady Ministrów.

Program Dobry Start. Wyprawka skzolna - 300 plus. Dla kogo?

Projekt 300 plus przewiduje pomoc finansową w wysokości 300 zł na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku osób niepełnosprawnych - do ukończenia 24. lat. Rodzice będą otrzymywali pomoc niezależnie od ich dochodów.

Program 300 plus. Kiedy można złożyć wniosek?

  • Wnioski dotyczące wypłat z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 drogą elektroniczną można będzie składać już od 1 lipca, natomiast tradycyjnie od 1 sierpnia br.
  • W wypadku złożenia kompletnych wniosków w lipcu lub sierpniu, świadczenia zostaną wypłacone do końca września. Istnieje szansa na otrzymanie pomocy finansowej jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Wnioski złożone w późniejszym terminie gwarantują otrzymanie świadczenia w terminie późniejszym, tj. od dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Rzeszów, 28.07.2015 Krzysztof Kapica

Program 300 plus. Dane z ubiegłego roku

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska w jednej z rozmów powiedziała:

W pierwszym roku działania zainteresowanie programem było ogromne – skorzystali z niego niemal wszyscy uprawnieni. Pieniądze trafiły łącznie do 4,4 mln uczniów, a rząd wydał na ten cel 1,4 mld zł

Z dostępnych informacji wynika, że uregulowanie prawa do świadczeń z programu Dobry Start w ustawie ma zagwarantować stabilizację i pewność co do ciągłości funkcjonowania projektu.

Szczegółowe informacje dotyczące składania wniosków znajdziesz na oficjalnej stronie Ministerstwa Cyfryzacji

Zobacz także: Program 300 plus. Jak złożyć wniosek?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie