Próbny egzamin ósmoklasisty 2018/2019. Centralna Komisja...

  Próbny egzamin ósmoklasisty 2018/2019. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała daty testów dla uczniów 8 klas. Zasady, terminy, arkusze

  (KGK)

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Próbny egzamin ósmoklasisty 2018/2019. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała daty testów dla 8 klas! Zasady, terminy, arkusze
  Próbny egzamin ósmoklasisty 2018/2019. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała daty testów dla 8 klas! Zasady, terminy, arkusze
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Karolina Misztal

  Próbny egzamin ósmoklasisty 2018/2019 zbliża się wielkimi krokami. Szkoły będą mogły przeprowadzić próbny egzamin w dniach 18-20 grudnia - podała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Uczniowie będą się mogli sprawdzić z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).

  Próbny egzamin ósmoklasisty 2018/2019. Co ma na celu próbny test?  Przeprowadzenie próbnego „sprawdzianu” jest dobrowolne.

  - Próbny egzamin ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym oraz diagnostycznym. Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów - zaznacza dr Marcin Smolik, dyrektor CKE.

  CKE opublikowała na swojej stronie przykładowe zadania, jakie mogą pojawić się na egzaminie. Przygotowano arkusze z języka polskiego, matematyki i sześciu języków obcych.

  - Na naszej stronie, oprócz zadań i odpowiedzi, można znaleźć zasady oceniania, a w przypadku języków obcych także nagrania, potrzebne do rozwiązania zadań na rozumienie ze słuchu - tłumaczy dr Marcin Smolik z CKE.

  Egzamin ósmoklasisty 2018/2019. Termin  Pierwszy w historii egzaminem ósmoklasisty odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2019 roku. Jest bardzo ważny - od jego wyników zależy, czy uczeń dostanie się do wybranej szkoły średniej. Trudno się dziwić, że zarówno uczniowie, jak i rodzice denerwują się tym "sprawdzianem".

  Próbny egzamin ósmoklasisty 2018/2019. Co znajdzie się na testach? Zakres materiału  Jak będzie wyglądał próbny, grudniowy egzamin? Przedstawiciele CKE sugerują, by został on przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu, zachowując tę samą godzinę rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi. Dzięki temu uczniowie będą mieli szansę oswoić się z tym nowym "tworem", zaznajomią się z formułą egzaminu, formatem arkuszy, pracą z kartą odpowiedzi w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie.

  A największą korzyścią będzie zidentyfikowanie wiadomości i umiejętności, które opanowali już w stopniu zadowalającym, oraz tych, które wymagają jeszcze doskonalenia.

  Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej apeluje do dyrektorów szkół o to, by poinformowali uczniów oraz – jeżeli to możliwe – również ich rodziców o przyczynie ewentualnego niepowodzenia na egzaminie próbnym.
  Próbny egzamin ósmoklasisty 2018/2019 Piotrhukalo

  Egzamin ósmoklasisty 2018/2019. Obowiązkowy egzamin dla uczniów


  Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę podstawową. Nie jest określony minimalny wynik, jaki trzeba uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

  Uczniowie będą się zmagać z językiem polskim, matematyką oraz jednym językiem obcym do wyboru (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski). Na rozwiązanie testu z języka polskiego będzie 120 minut, z matematyki 100 minut, a z języka obcego - 90 minut.

  W arkuszu egzaminacyjnym ‎z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania ‎zamknięte (uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i otwarte.‎ Wyniki zostaną ogłoszone 14 czerwca 2019 roku.

  Czego możemy spodziewać się na egzaminie ósmoklasisty z polskiego?


  SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ W TESTACH GDAŃSKIEGO WYDAWNICTWA OŚWIATOWEGO:
  WSZYSTKIE TESTY ZNAJDZIESZ NA DZIENNIKBALTYCKI.PL/EDUKACJA/EGZAMIN-OSMOKLASISTY/

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!