reklama

Próbna matura z MATEMATYKI z Operonem: Matematyka podstawowa i rozszerzona. ARKUSZE i odpowiedzi do testów Operonu [20.11.2019]

Sandra JanikowskaZaktualizowano 
Matura próbna z Operonem. 20.11.2019: Próbny egzamin maturalny z MATEMATYKI. Gdzie znajdziesz arkusze i odpowiedzi do testów Operonu? Archiwum
MATURA PRÓBNA 2019 z Operonem z matematyki 20.11.2019. Egzamin z matematyki odbędzie się już w środę, 20 listopada. Tego dnia przyszłoroczni maturzyści zmierzą swoje siły w pisemnym egzaminie sprawdzającym ich wiedzę z zakresu geometrii, algebry i innych nauk ścisłych. Próbna matura z matematyki na poziomie podstawowym rozpocznie się o godz. 9, natomiast o godz. 14 rozpocznie się próbna matura z matematyki na poziomie rozszerzonym. Co trzeba wiedzieć o maturze próbnej z matematyki? Sprawdź!

Czytaj także

Matura próbna 2019 z Operonem. Matematyka podstawowa i rozszerzona. ARKUSZE i ODPOWIEDZI

Ogólnopolska Próbna Matura z Operonem to akcja, w ramach której przeprowadzany jest próbny egzamin maturalny dla uczniów liceów i techników w całej Polsce. Arkusze egzaminacyjne z 10 przedmiotów są opracowywane przez doświadczonych egzaminatorów, dzięki czemu umożliwiają rzetelne sprawdzenie wiedzy i przygotowanie do realiów prawdziwego egzaminu dojrzałości. Próbny egzamin z Operonem organizowany jest od 2007 roku. Co roku przystępuje do niego blisko 70% uczniów z klas maturalnych.

Aby wiernie oddać atmosferę egzaminu maturalnego, Ogólnopolska Próbna Matura z Operonem odbywa się we wszystkich szkołach w tym samym terminie. W roku szkolnym 2019/2020 odbędzie się w dniach 19-22 listopada 2019 r.

Tegoroczny próbny egzamin został objęty honorowym patronatem Rady Języka Polskiego.

Czytaj także

Matura próbna 2019 z Operonem. Egzamin z matematyki - kiedy? Harmonoram

Egzamin próbnej matury z matematyki odbędzie się w środę, 20 listopada 2019 r. Część podstawowa rozpocznie się o godzinie 9:00. Warto wspomnieć, że próbny egzamin maturalny z matematyki odbędzie się w tym samym czasie w każdej jednostce szkolnej.

Poniżej prezentujemy

szczegółowy harmonogram na środę, 20 listopada[b/]:
 • [b]09:00

- egzamin z matematyki na poziomie podstawowym (170 minut)

 • 13:00 - publikacja arkusza z matematyki poziom podstawowy wraz z modelem odpowiedzi na stronie Wydawnictwa Operon
 • 14:00 - egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym (180 minut)
 • 18:00 - publikacja arkusza z matematyki poziom rozszerzony wraz z modelem odpowiedzi na stronie Wydawnictwa Operon
 • Matura próbna 2019 z Operonem - arkusze, odpowiedzi

  Arkusze wraz z odpowiedziami w wersji dla uczniów zostaną opublikowane na stronach gieldamaturalna.pl godzinę po każdym egzaminie.

  Matura próbna 2019 z Operonem. Harmonogram pozostałych próbnych egzaminów maturalnych

  W czwartek (21.11) natomiast odbędzie się próbny egzamin maturalny z języka obcego. Część podstawowa rozpocznie się o godz. 9:00, a rozszerzona o godz. 14:00. Na część podstawową uczniowie mają 120 min, a na rozszerzoną 150 min.

  Matura próbna z Operonem. 20.11.2019: Próbny egzamin maturalny z MATEMATYKI. Gdzie znajdziesz arkusze i odpowiedzi do testów Operonu?
  Matura próbna z Operonem. 20.11.2019: Próbny egzamin maturalny z MATEMATYKI. Gdzie znajdziesz arkusze i odpowiedzi do testów Operonu? Archiwum

  W piątek (22.11) odbędzie się próbny egzamin maturalny z wybranego przedmiotu dodatkowego. Rozpocznie się on o godz. 9:00 i potrwa maksymalnie 180 min.

  Czytaj także

  Matura 2020. Harmonogram maturalny

  Przyszłoroczny egzaminy maturalne odbywają się tuż po majówce. Maturalny maraton rozpocznie się 4 maja. Poniżej zamieszczamy ogólny harmonogram matur pisemnych w maju 2020:

  • 4 maja (poniedziałek) - język polski (pp)
  • 5 maja - matematyka (pp), język łaciński (pp, pr)
  • 6 maja - język angielski (pp, pr)
  • 7 maja - matematyka (pr), filozofia (pp, pr)
  • 8 maja - biologia (pp i pr), wiedza o społeczeństwie (pp, pr)
  • 11 maja - chemia (pp i pr), informatyka (pp, pr)
  • 12 maja - język niemiecki (pp)
  • 13 maja - geografia (pp i pr), historia sztuki (pp, pr)
  • 14 maja - język rosyjski (pp)
  • 15 maja - język francuski (pp)
  • 18 maja - fizyka i astronomia (pp i pr), historia (pp, pr)
  • 19 maja - język hiszpański (pp)
  • 20 maja - język włoski (pp), łemkowski (pp i pr)
  • 21 maja - język mniejszości narodowych (pp), język kaszubski (pr i pp)

  Wszelkie szczegółowe informacje na temat próbnych matur z Operonem znajdziesz tutaj.

  FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

  Wideo

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Podaj powód zgłoszenia

  Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
  Dodaj ogłoszenie