Dziennik Bałtycki

Twój reporter

WINIETA
  Problem hałasujących tramwajów

  Problem hałasujących tramwajów

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Przez tramwaje pokonujące tzw. wysepkę we Wrzeszczu, czyli dwa ostre zakręty pomiędzy Galerią Bałtycką i ul. Klonową, jesteśmy skazani na potworny hałas - napisał do nas w mailu pan Łukasz, który mieszka u zbiegu al. Grunwaldzkiej i ul. Jesionowej.
  Problem dotyczy torowiska, które w ubiegłym roku zostało wyremontowane.

  - Z przykrością stwierdzam, że przeznaczone na ten cel unijne pieniądze poszły w błoto. Dźwięk, który wydają tramwaje na tym odcinku, jest nie do zniesienia. Natężenie hałasu jest spore. Podwójne pogrubione szyby, które miały chronić mój dom przed hałasem samej Grunwaldzkiej, zdecydowanie poddały się temu, który wydają tramwaje. Czyżby wykonawca popełnił błędy, a ZKM odebrał źle wykonaną pracę? A może tuż po remoncie motorniczowie dostosowywali prędkość do kształtu torowiska? - pyta czytelnik.

  - Sprawa leży w kompetencji Zarządu Dróg i Zieleni - mówi Izabela Kozicka-Prus, rzecznik Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

  - Podczas remontu - na wniosek inwestora - czyli Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, zostały na tych łukach zamontowane smarownice, dzięki którym hałas jest niwelowany - wyjaśnia Ryszard Szreiber z ZDiZ.

  Nasz rozmówca dodaje, że przy smarownicach znajduje się niewielki "komputerek", który pozwala na dozowanie smaru.

  - Po remoncie mieszkańcy także skarżyli się na hałas. Zmieniliśmy dozowanie i skargi się skończyły. Problem, który w liście porusza czytelnik, prawdopodobnie jest związany z awarią butli z gazem, która generuje rozprowadzanie smaru na torze w kierunku centrum. Nowa butla została już zainstalowana, teraz potrzeba kilku dni, by smar został równo rozprowadzony na odcinku 60-80 m. Do końca tygodnia problem powinien zniknąć - zapewnia Ryszard Szreiber.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo