Prezydent Słupska zjednoczył opozycję. PO i PiS chcą razem odwołać Kobylińskiego

Hubert Bierndgarski
fot. APR-SAS
Jak odwołać prezydenta Słupska? Najlepiej wspólnie! Platforma oraz PiS jednoczą się przy organizacji referendum przeciwko lewicowemu prezydentowi Maciejowi Kobylińskiemu. Możliwe, że do akcji przyłączą się również przedstawiciele... miejscowej lewicy.

Referendum w Słupsku zapowiedziane jest na 27 października. Odwołania prezydenta chce Rada Miasta, która obwinia go za złe zarządzanie budżetem samorządu. Wczoraj na specjalnej konferencji prasowej rozpoczęcie kampanii informacyjnej zapowiedzieli przedstawiciele PiS. Wśród wielu planów pojawiły się wspólne akcje z PO.

- W pełni popieramy referendum za odwołaniem prezydenta Kobylińskiego. Będziemy zachęcali wszystkich do udziału w głosowaniu - mówiła na konferencji prasowej posłanka PiS Jolanta Szczypińska. - Od lat negatywnie oceniamy jego działalność. Naszym zdaniem, powinien już zakończyć swoją pracę w samorządzie.
Zdaniem Szczypińskiej, pod rządami Kobylińskiego Słupsk coraz bardziej umiera i jest marginalizowany w polityce Pomorza. - Mieszkańcy powinni wiedzieć o tym, że mają wpływ na działanie władz miasta i jednym z takich mechanizmów jest właśnie referendum - dodaje Szczypińska.

Wiadomo, że członkowie PiS będą prowadzili raczej bezpośrednie akcje informacyjne. Nie mają w planie większych kampanii, ale nie wykluczają, że będą brali udział w takich działaniach organizowanych przez inne ugrupowania. Swoją akcję informacyjną zapowiada również słupska Platforma Obywatelska. Oficjalny start kampanii, w której członkowie PO będą namawiali słupszczan do udziału w referendum, zapowiedziano na 2 października.

- Generalnie mamy trzy cele, którymi chcemy zachęcić słupszczan do udziału w referendum - mówi Marin Dadel, szef słupskiego koła PO. - Chcemy spotykać się bezpośrednio z mieszkańcami i tłumaczyć, dlaczego udział w referendum jest ważny. Chcemy również zaistnieć w mieście. Dlatego zaplanowaliśmy dużą akcję z plakatami i banerami. Po trzecie, to dotarcie do słupszczan przez internet i media społecznościowe. Właśnie dopinamy apel do mieszkańców, który chcemy jak najszybciej rozesłać.

Dadel powiedział nam, że słupska PO jest już wstępnie dogadana z innymi ugrupowaniami, co do wspólnych działań informacyjnych. - Mamy już zaplanowane wspólne działania z przedstawicielami Stowarzyszenia Nasz Słupsk, którzy organizowali ubiegłoroczne referendum. Będziemy również prowadzili działania z Prawem i Sprawiedliwością oraz ludźmi słupskiej lewicy. W nasze działania chcą się także włączyć inne stowarzyszenia i organizacje pozarządowe - dodaje Dadel.

Drugie w tej kadencji referendum w sprawie odwołania Kobylińskiego odbędzie się 27 października. Zostało zwołane na wniosek Rady Miasta w Słupsku, która wcześniej nie udzieliła Kobylińskiemu absolutorium z wykonania budżetu za 2012 rok. Główny zarzut stawiany prezydentowi przez radnych to niewykonanie w całości założonego w 2012 roku planu budowy Parku Wodnego "Trzy Fale" w Słupsku. - Niedokończony park wodny i problemy z ringiem miejskim to główne powody decyzji w sprawie referendum. Do tego dochodzi rolowanie długu miasta i zły nadzór nad miejskimi spółkami. Poza tym nie wiemy, jak bardzo zły będzie przyszły budżet miasta i kolejne. Dlatego referendum jest potrzebne - mówiła na sesji, na której podjęto uchwałę o referendum, Beata Chrzanowska, radna PO.
h.bierndgarski@prasa.gda.pl

Czy umiemy korzystać z demokracji - CZYTAJ więcej na ten temat we wtorkowym (1.10. br), papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego", gdzie zamieściliśmy pełną wersję tekstu.

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
guest

Zeszłoroczne referendum organizował ,,nasz Słupsk''? Jacy Wy jesteście zakłamani,choć raz powiedzcie prawdę

s
sasa

Oto jak dawny AWS / PO, oraz PIS/ przebierają nogami aby dorwać się do władzy w Słupsku .
Prezydent Słupska , p. Kobyliński nie jest z ich opcji i to najbardziej ich boli. Pomimo że jest dobrym prezydentem miasta , rada zdominowana przez dawny AWS robi wszystko aby go odwołać.
Argumenty dawnego AWS są miałkie , pozbawione merytorycznych podstaw.

D
Dino

Nasz Słupsk nie był żadnym organizatorem ani inicjatorem ubiegłorocznego referendum . Nie wypisujcie bzdur wstyd ! To była inicjatywa tylko i wyłącznie grupy mieszkańców składającej się z pięciu osób między innymi p. Kunda p. Madej p. Dyjecińska i jeszcze dwoje przepraszam nie pamiętam ,którzy zawiązali grupę inicjatywną powiadomili Komisarza Wyborczego i zebrali wymagające podpisy . Nasz Słupsk nie miał w tym żadnych zasług i przypisywanie ich sobie jest nietaktem przypisywanie zasług innych obywateli my tu jeszcze żyjemy i sami potrafimy myśleć . A gdzie było PEŁO w ubiegłym roku no kuźwa gdzie ???

P
Polihistor

wzywa do pójścia na referendum.
Na rok przed wyborami. :-)

Dodaj ogłoszenie