Prezydent Gdańska zwróci się do Rady Miasta o powołanie nowej skarbnik. Teresa Blacharska po 52 latach pracy przechodzi na emeryturę

Rafał Mrowicki
Rafał Mrowicki
Teresa Blacharska
Teresa Blacharska Piotr Hukało/Archiwum
Po 52 latach pracy w Urzędzie Miejskim dotychczasowa Skarbnik Miasta Teresa Blacharska odejdzie na emeryturę z końcem stycznia. Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Gdańska prezydent Aleksandra Dulkiewicz zwróci się do radnych o powołanie jej następczyni. Ma to być Izabela Kuś z Wydziału Programów Rozwojowych.

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz przekazała do Rady Miasta Gdańska projekty uchwał ws. odwołania dotychczasowej skarbnik Teresy Blacharskiej oraz powołania jej następczyni.

Dzisiaj po południu (wtorek, 21 stycznia - przyp. red.) do gdańskiej Rady Miasta prezydent Aleksandra Dulkiewicz skierowała projekt uchwały w sprawie powołania z dniem 31 stycznia Izabeli Kuś na stanowisko skarbnika miasta

- informuje rzecznik prezydent Aleksandry Dulkiewicz Daniel Stenzel.

- Izabela Kuś ma 49 lat, w Urzędzie Miejskim pracuje od kwietnia 1998 roku. Do tej pory związana była z Wydziałem Programów Rozwojowych, w którym odpowiadała za przygotowanie inwestycyjnej części budżetu miasta, Wieloletniej Prognozy Finansowej w zakresie inwestycji oraz wieloletniego planu inwestycyjnego - dodaje rzecznik.

Z wnioskiem o zatwierdzenie kandydatki na funkcję skarbnika prezydent miasta wystąpi na najbliższej sesji Rady Miasta. Odbędzie się ona w następny czwartek 30 stycznia.

Teresa Blacharska
urodziła się 8 lipca 1948 roku w Bronowie. W Urzędzie Miejskim pracuje od 1967 roku. Skarbnikiem Miasta jest od 2009 roku. Od początku lat 90. XX wieku odpowiadała za projektowanie budżetu miasta. Opracowywała także założenia polityki finansowej miasta, brała udział w kształtowaniu cen za usługi komunalne, nadzorowała m.in. prace Wydziału Budżetu Miasta i Podatków oraz współpracowała w komisjami Rady Miasta Gdańska.

FLESZ Wybory Prezydenckie 2020 już w maju - to musisz wiedzieć.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

....

na emeryturze jest już dawno to znaczy ZUS pracodawca = się oświadczenie majątkowe ,które dochody z dwóch żródeł finansowych czerpie.

Dodaj ogłoszenie