Prezes PSL apeluje o szacunek dla policji i zapowiada...

  Prezes PSL apeluje o szacunek dla policji i zapowiada poparcie dla Jarosława Wałęsy [zdjęcia]

  Jarosław Zalesiński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Prezes PSL apeluje o szacunek dla policji i zapowiada poparcie dla Jarosława Wałęsy [zdjęcia]
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Karolina Misztal

  Od apelu „do rodaków i polityków” o szacunek dla policjantów rozpoczął we wtorek swoje spotkanie z dziennikarzami lider PSL, Władysław Kosiniak Kamysz. Prezes ludowców gościł na Pomorzu w ramach przedwyborczego objazdu regionalnych struktury partii.
  Wizyta prezesa PSL na Pomorzu zbiegła się w czasie z obchodzonym 24 lipca świętem policji. - Pod adresem policjantów padają teraz trudne słowa - mówił Kosiniak-Kamysz, nawiązując do niedawnych wydarzeń pod siedzibą Sejmu. - Te słowa powinny być kierowane do rządzących, a nie do funkcjonariuszy. Apelujemy o rozwagę w wydawaniu rozkazów. Nie wolno skłócać i dzielić. Spróbujmy znaleźć to, co łączy. I sądźmy władzę, a nie policjantów.

  Prezes Kosiniak-Kamysz odwiedza kolejne regiony przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Jak można się było dowiedzieć od obecnych na spotkaniu działaczy pomorskiego PSL, lista radnych do sejmiku jest już praktycznie gotowa, trzeba ją tylko skorygować tak, by spełniała warunki parytetu płci. PSL liczy na dobry wynik w kraju, w Pomorskiem zaś chce wyrosnąć na niezbędnego koalicjanta.

  - Trudno będzie utrzymać Platformie na Pomorzu wynik, który dał jej samodzielną większość w sejmiku - przewidywał prezes Kosiniak-Kamysz. - Tym bardziej będą się więc liczyć głosy oddane na PSL. Chcemy współrządzić, z większym niż dotąd udziałem.

  PSL nadal jednak chce iść do wyborów samodzielnie. Nie dotyczy to rad powiatów - tam, jeśli będzie taka możliwość i potrzeba, PSL gotowe jest zawierać koalicje z lokalnymi komitetami, tak jak to było w poprzednich wyborach samorządowych.

  Inaczej niż w Warszawie PSL nie zamierza wystawiać własnego kandydata w wyborach na prezydenta stolicy województwa. Ma już jednak swój punkt widzenia, który z ogłoszonych już kandydatów jest najbliższy sercu ludowców.

  - Rozmawiałem z Jarosławem Wałęsą - ujawnił Kosiniak Kamysz. - Wielu członków i sympatyków PSL popiera jego kandydaturę. Jest więc wielce możliwe, że poprze ją PSL.

  Otwartej deklaracji poparcia dla Jarosława Wałęsy prezes Kosiniak-Kamysz nie złożył, ale ze sposobu, w jaki o tym mówił, wynikało, że taka oficjalna deklaracja jest jedynie kwestią czasu. Lider ludowców uchylił się przy tym od pytania, czy jego partia uzyskała w zamian za to poparcie jakieś profity. Powiedział jednak, że PSL liczy na „swoich reprezentantów” w wyborach do Rady Miasta.

  Władysław Kosiniak-Kamysz skorzystał ze sposobności, by ostro odpierać ataki, jakie spotkały ostatnio ludowców ze strony PiS i premiera Mateusza Morawieckiego.

  - To kłamstwa - oburzał się - i brutalny atak na PSL. Tymi kłamstwami na temat prywatyzacji Horteksu czy sposobu prywatyzacji cukrowni za AWS PiS nie zagłuszy obecnych spraw.

  - To nie PSL odpowiada za problemy ze skupem malin - przekonywał dalej Kosiniak-Kamysz - bo to za PiS zwiększył się import owoców i to polski rząd szkoli dzisiaj plantatorów na Ukrainie. Nie pozwolimy, by faryzeusze głosili nam nieprawdy.

  Prezes PSL powtórzył też postulaty dotyczące pomocy rolnikom, którzy ucierpieli z powodu suszy. To wypłata odszkodowań „do hektara”, umorzenie składek na KRUS oraz umorzenie podatku rolnego.

  Prezes PSL o bojkocie Zgromadzenia Narodowego  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...i kamieni kupe.

  Krol KiK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Dziekuje zydowskiej swoloczy za zbanowanie mojego posta (postu), jak kto woli. Czy swinia Bolek jest nietykalny?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  slomiana PESEL

  gbur (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  popieraja syna Bolka Kamysze z wierzchu zielone a w srodku czerwone Zawsze byli u koryta i teraz zostana wreszcie oderwani stad kwik

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Agentury, kryptokomuniści w III RP.

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Pod adresem policjantów padają teraz trudne słowa - mówił Kosiniak-Kamysz, nawiązując do niedawnych wydarzeń ... .
  Odpowiedź: w 1932 roku, w Łapanowie, woj Małopolskie (dzisiaj), miały miejsce...rozwiń całość

  Pod adresem policjantów padają teraz trudne słowa - mówił Kosiniak-Kamysz, nawiązując do niedawnych wydarzeń ... .
  Odpowiedź: w 1932 roku, w Łapanowie, woj Małopolskie (dzisiaj), miały miejsce zdarzenia, w których straciło życie pięciu prowokatorów atakujących funkcjonariuszy Policji Państwowej. Prowodyrami tych zdarzeń byli "działacze" polityczni (w rzeczywistości agenci NKWD) wywodzący się z oficjalnie działających partii politycznych (PPS (kryptokomuniści), PSL (kryptokomuniści)). Ku przestrodze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gnojówka z Kraśnika

  Klari (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3


  PSL-owcy lepiej zainteresujcie się plantatorami z Kraśnika. Czy przygotowują gnojówkę na Warszawę. Dali rządzącym czas do końca lipca na załatwienie ich problemów. Zostało 7 dni. Może nie wiem o...rozwiń całość


  PSL-owcy lepiej zainteresujcie się plantatorami z Kraśnika. Czy przygotowują gnojówkę na Warszawę. Dali rządzącym czas do końca lipca na załatwienie ich problemów. Zostało 7 dni. Może nie wiem o czymś? Może gnojówka już nie potrzebna? Może plantatorzy już wiedzą jak żyć... by przeżyć.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Chłop żywemu nie przepuści...!

  Rumcajs (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

  Jasne jest kogo popierać , kosmita pedzący na jednośladzie , lądujący w kartoflisku , są powody do "poparcia" !

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo