Obiekt, w którym niegdyś znajdował się chiński hotel i restauracja od dłuższego czasu świeci pustkami, a jego walory estetyczne z roku na rok znacznie się pogarszały. Umiejscowienie w niedalekiej odległości od dworca w Śródmieściu sprawia jednak, że jest to niezwykle atrakcyjny teren. Miastu wreszcie udało się sprzedać nieruchomość za niespełna 3 mln zł.

Budynek znajduje się przy ul. Dworcowej w Gdyni i od lat nie pełni żadnej funkcji. Wszystko wskazuje na to, że obecnie rozpoczyna się nowy rozdział w historii tego miejsca, bowiem nowy nabywca ma wiele możliwości. Jak informują przedstawiciele miasta, inwestor będzie mógł odremontować obecny budynek lub wyburzyć i postawić w tym miejscu nowy obiekt. Ograniczona jest jednak wysokość - nie może być wyższy od sąsiedniej zabudowy.

Nowy nabywca będzie miał do dyspozycji powierzchnię przeszło 700 m2. Na tym etapie nie jest jednak jasne jaka będzie funkcja popularnego "chińczyka". Obiekt posiada cztery kondygnacje i nie jest wpisany do rejestru zabytków.

- Zgodnie z zapisami planu miejscowego nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługową i mieszkaniową. Zapisy planu miejscowego, doskonała lokalizacja naprzeciwko dworca oraz odległość zaledwie kilkunastu minut od plaży i pozostałych atrakcji turystycznych sprawiają, że nieruchomość jest idealna pod działalność hostelową. Nie znamy jednak dokładnych planów nabywcy - powiedział Krzysztof Kowieski, zastępca naczelnika wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji w Gdyni.

Czy sprzedaż oznacza nowe życie dla tego miejsca? Na odpowiedź będziemy musieli jeszcze poczekać. Miejmy jednak nadzieję, że wkrótce poznamy plany inwestycyjne i w krótkim czasie rozpoczną się prace budowlane.

Podsumowanie wydarzeń ostatnich dni:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU: