Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawa Honorowego Obywatela Kościerzyny

Maciej Wajer
Honorowe Obywatelstwo Kościerzyny to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez władze miasta. Do tej pory wspomniany tytuł, który jest wręczany do lat 90. minionego wieku, otrzymało kilkanaście osób.

Na przestrzeni kilkunastu lat, w gronie honorowych obywateli Kościerzyny znaleźli się przedstawiciele duchowieństwa, samorządowcy, politycy, a także działacze społeczni oraz naukowcy.

- Wniosek o nadanie tytułu może składać m.in. przewodniczący RM, komisje stałe RM, organizacje społeczno-polityczne i wyznaniowe - wyjaśnia Jacek Konkol, asystent burmistrza. - Z kolei decyzję o przyznaniu tytułu podejmuje RM w głosowaniu jawnym bez-względną większością głosów.

Osoba, której przyznano tytuł, otrzymuje specjalny medal, a uroczystość wręczenia honorowego obywatelstwa jest finansowana ze środków miejskich. Ponadto ma ona prawo uczestniczenia, jako honorowy gość, w uroczystościach o charakterze miejskim. Warto podkreślić, że przysługuje jej również bezpłatny wstęp na imprezy organizowane przez samorząd miejski. Na koniec dodajmy, że osoba obdarzona wspomnianym tytułem, zgodnie z regulaminem, ma prawo do pogrzebu z honorami na miejskim cmentarzu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki