Prasówka 8.02.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 7.02. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Oto tabela wypłat emerytur od marca 2023. Zobacz, jakie na pewno będzie twoje świadczenie po zmianach [8.02.2023]”?

Prasówka 8.02: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Oto tabela wypłat emerytur od marca 2023. Zobacz, jakie na pewno będzie twoje świadczenie po zmianach [8.02.2023]

Z niemal stuprocentową pewnością najniższa emerytura wzrośnie od marca 2023 r. do kwoty ponad 1 500 zł. Ta pewność bierze się z parametrów zapisanych w ustawie budżetowej na 2023 rok, której projekt rząd już zatwierdził. Zakłada on m.in. waloryzację emerytur od 1 marca 2023 roku w wysokości 13,8 procent oraz gwarantuje środki na wzrost świadczeń i 13. emerytury. Na czternastkę pieniądze też w nim się znajdą, ale najpierw musi być uchwalona ustawa gwarantująca takie dodatkowe świadczenie.

Nie przegap promocji!

📢 Takie emerytury brutto i netto mają dostać seniorzy od marca 2023. Oto tabela wyliczeń [8.02.2023]

Takie emerytury brutto i netto mają dostać seniorzy od marca 2023. W tym roku stawki emerytur będą rosły na innych zasadach, niż dotychczas. Niektórzy emeryci będą mogli liczyć na waloryzację kwotową, a inni procentową. Wiemy też o ile wzrośnie emerytura minimalna. Poznaj szczegóły.

📢 Takie monety i banknoty PRL są dziś warte krocie! Masz takie stare pieniądze - możesz zostać bogaty [8.02.2023]

Banknoty i monety z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej dla kolekcjonerów są wiele warte. Okazuje się, że dziś można zarobić na nich duże pieniądze. Sprawdź, czy masz w domu stare pieniądze i zobacz w naszej galerii, na ile są wyceniane.

Prasówka 8.02: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Mamy tabele wyliczeń zwrotu podatku dla emerytów. Emeryci dostaną takie dodatkowe przelewy [8.02.2023]

Na zwrot podatku mogą liczyć emeryci i renciści ze świadczeniami powyżej 2,5 tys. zł brutto. Jednak na pieniądze trzeba będzie poczekać do niemal połowy 2023 roku, już po rozliczeniu się za 2022 rok.

📢 To najtańsze kierunki na wakacje 2023! Sprawdź najlepsze okazje All Inclusive w tym roku. Tanio do Bułgarii, Grecji, Egiptu! LISTA

Rok 2023 dopiero się zaczął, ale większość z nas już planuje wyjazd urlopowy. To wcale nie musi kosztować fortuny. Istnieją kierunki, które są tańsze, niż pozostałe, a wcale nie oznaczają gorszej jakości zwiedzania. Wyjazdy All Inclusive oznaczają stuprocentowy odpoczynek, w ramach którego wczasowicze nie muszą niczym się przejmować. Sprawdź najtańsze kierunki wyjazdów All Inclusive w wakacje 2023.

📢 Taką emeryturę otrzymasz w 2023 roku. Ile na rękę dostaną seniorzy po waloryzacji? Sprawdź wyliczenia dla swojej emerytury. TABELA

W marcu 2023 minimalna emerytura ma wynieść 1588,44 zł. To wzrost świadczeń emerytalnych o ok. 250 zł. Jakie będą podwyżki emerytur w 2023 roku? Wiemy, jak duża będzie waloryzacja emerytur i od kiedy emeryci dostaną wypłaty. Są też informacje o przyznaniu 13. i 14. emerytury w 2023 roku Jakie roczniki obejmie nowa ustawa emerytalna?

📢 Produkty wycofane ze sklepów 07.02.2023. Sprawdź najnowsze ostrzeżenia GIS! Tego nie jedz i nie kupuj w Biedronce, Kauflandzie czy Lidlu!

Żywność z najpopularniejszych supermarketów bywa wycofywana ze sprzedaży. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed produktami, które można było kupić w takich sklepach jak Lidl, Kaufland, Biedronka czy Rossmann. Sprawdź, czego nie należy spożywać, i co trzeba wyrzucić 6 lutego 2023. Nazwy, numer partii, producent.

📢 Te samochody kradną w Polsce najczęściej. Ważne informacje dla kierowców, masz takie auto? Te marki samochodów lubią złodzieje 06.02.23

Takie samochody są kradzione najczęściej. Specjaliści Analitycy z IBRM Samar przyjrzeli się raportom Centralnej Ewidencji Pojazdów. Wynika z nich jasno jakie auta w 2022 roku najczęściej padały łupem złodziei w Polsce. Które marki aut znikają najczęściej? Jakie roczniki są najbardziej popularne wśród złodziei samochodów? Wszystkie te informacje zawiera raport za 2022 rok. Oto lista samochodów, które były kradzione najczęściej.

📢 500 plus dla małżeństw. Te małżeństwa dostaną dodatek w wysokości 500 zł. Jakie są warunki aby otrzymać 500 plus dla małżeństw? 07.02.23

Projekt 500 plus dla małżeństw? Projekt zapewniający małżeństwom dodatkowe pieniądze ma już dwa lata. W tym czasie ustawa, która przewidywałaby dodatkowe pieniądze dla małżonków nie weszła w życie. W 2022 roku jednak petycja obywatelska w sprawie dodatku małżeńskiego skierowana została do Komisji do Spraw Petycji. W kwietniu natomiast termin rozpatrzenia został wydłużony. Autorami petycji jest małżeństwo z 50 letnim stażem, które nagrodzone zostało medalem za długoletni staż małżeński. Czy dodatek w wysokości 500 zł dla małżeństw wejdzie w życie?

📢 Te osoby nie muszą już płacić abonamentu RTV. Duże zmiany w 2023 roku. Sprawdź czy musisz go opłacać 07.02.23

Ustawa o abonamencie RTV mówi jasno, że abonament płacić musi każdy kto posiada odbiornik zarówno telewizyjny jak i radiowy. Opłacie podlegają także radia samochodowe. W zasadzie każdy, kto nie opłaca abonamentu RTV podlega karze. Sprawdzić mogą nas pracownicy Poczty Polskiej. Kontrolowane są domu i mieszkania Polaków. Ustawa przewiduje także, że są osoby które są zwolnione z płacenia abonamentu RTV. Kto nie musi płacić abonamentu?

📢 Rozpoczynają się prace na Długim Pobrzeżu w Gdańsku. Jak się poruszać? | ZDJĘCIA

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska poinformowała, że 7 lutego rozpoczęły się prace zwężające odcinek Długiego Pobrzeża nad Motławą. Grupa remontowa zabezpieczyła fragment podlegający przebudowie. Jak się tamtędy poruszać? Którędy przejść?

📢 Emerycie! Tak prawidłowo rozliczysz PIT za 2022 r. Sprawdź krok po kroku: PIT 40A, PIT11A, PIT-11, PIT 37, PIT – OP

Od 15 lutego do 2 maja br. podatnicy będą składać zeznania podatkowe za 2022. Przygotowaliśmy poradniki, które pomogą prawidłowo rozliczyć PIT emerytom i rencistom. W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE PYTANIA, jak prawidłowo ZŁOŻYĆ ZEZNANIE PODATKOWE za 2022. Jakie ulgi przysługują emerytom? Jak się rozliczyć, gdzy bierzesz emeryturę a pracujesz? Kiedy dostaniesz zwrot nadpłaconego podatku? KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ/PRZESUŃ KURSOR W PRAWO

📢 Modne paznokcie 2023. TOP wzory na paznokcie. Subtelność i lekki błysk rządzą, choć i odważne panie znajdą coś dla siebie. Zobaczcie

Modne paznokcie na 2023 rok zadziwiają swoją różnorodnością. Klasyka - to słowo najlepiej opisujące trendy w manicure na nadchodzący rok. Dołączona jest do niej odrobina magii, a dokładnie - brokatu. Te paznokcie będą hitem. Wybrane przez nas inspiracje paznokciowe jasno pokazują, że najmodniejsze będą subtelne wzory i kolory. Zebraliśmy dla was zdjęcia wzorów, które będą się pięknie prezentować na dłoniach. Sprawdźcie!

📢 Nie żyje Rafał Stepnowski. Zmarł Prezes Boeing Polska. Miał 54 lata

Prezes Boeing Polska Rafał Stepnowski nie żyje. Był również dyrektorem Boeing International wyznaczonym w Polsce i Europie Wschodniej. Zmarł w wieku 54 lat.

📢 Zagadkowa śmierć Artura W. Śledczy badają związek ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek

Śledczy w sprawie Iwony Wieczorek nie odpuszczają. Po przesłuchaniach Pawła P., który feralnej nocy 17 lipca 2010 r. bawił się wraz z nią i znajomymi w sopockim Dream Clubie oraz po przesłuchaniach jego partnerki Joanny S., portal i.pl ustalił, że stołeczny Wydział do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw zainteresował się okolicznościami tajemniczej śmierci Artura W., czyli byłego chłopaka Joanny S.

📢 Dwie emerytury dla wdowy lub wdowca. Dodatkowe świadczenie – dwie emerytury. Sprawdź zasady, na jakich ma być przyznawane 7.02.2023

W tej chwili jest tak, że po śmierci małżonka wdowa lub wdowiec nadal dostaje swoje świadczenie albo rentę rodzinną po współmałżonku. Wybór należy do wdowy (wdowca), ale jest taki: albo jedno, albo drugie, zależnie od tego, co korzystniejsze. Jednak niebawem może to się zmienić: wdowom (lub wdowcom) przysługiwałyby obydwa świadczenia. Powstał stosowny projekt – dwie emerytury dla wdów (wdowców).

📢 Jak powstaje chleb? Tak od kulis wygląda proces produkcji u Pellowskiego w Gdańsku. WIDEO

Zastanawialiście się, jak powstaje chleb? Ile czasu trwa produkcja? Specjalnie dla was odwiedziliśmy jedną z gdańskich piekarni bogatą w historię. - Najbardziej popularnym i sprzedawanym w Gdańsku jest chleb oliwski - zaznaczył w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Grzegorz Pellowski z "Piekarnia-Cukiernia Pellowski".

📢 Wypadek w Tyłowie w gminie Krokowa. Samochód ciężarowy zderzył się z autobusem

We wsi Tyłowo w gminie Krokowa doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem. Policjanci ukarali sprawcę mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł. i 10. punktami karnymi.

📢 LOTTO WYNIKI 07.02.2023 r. Liczby Eurojackpot, Lotto, numery duży lotek, Multi Multi, Kaskada. Losowanie Lotto z 07.02.2023 na żywo

Lotto wyniki 07.02.2023 r.! Czy losowania we wtorek, 07.02.2023 okażą się dla Ciebie szczęśliwe? Poniżej na naszej stronie publikujemy wyniki Lotto z 07.02.2023 r. Zobacz wyniki LOTTO z 07.02.2023 r.!

📢 Kradzież rozbójnicza na stacji paliw. Policjanci szukają tych mężczyzn. Widzieliście ich?

Kradzież rozbójnicza na stacji paliw. Policjanci z Pruszcza Gdańskiego poszukują sprawców kradzieży rozbójniczej. Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia br. na jednej ze stacji paliw.

📢 Niesamowite zdjęcia Łeby. Tak zmieniała się miejscowość na przestrzeni lat. ZDJĘCIA

Dziś to już inna Łeba ale niezmiennie zachowała swój niepowtarzalny klimat. Prezentujemy zdjęcia miasta, otrzymane dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łebie.

📢 Zima w obiektywie naszych Czytelników z okolic Bytowa i Miastka. Czyż nie jest piękna?! Zobaczcie sami | ZDJĘCIA

Przez weekend napadało tyle śniegu, że aż żal było nie wykorzystać takiej scenerii to fotografowania. Na łowy ruszyli nasi Czytelnicy z okolic Miastka i Bytowa. To efekt ich pracy.

📢 Potrawy z PRL, które jadaliśmy codziennie. Skusicie się teraz na takie dania? [PRZEPISY]

Chleb moczony w jajku i mleku smażony na rozgrzanym tłuszczu, kotlety z mortadeli, paprykarz szczeciński, blok czekoladowy, szyszki z ryżu preparowanego, kotlety z jajek, zupa szczawiowa… To niewątpliwie dania z PRL, którymi zajadaliśmy się codziennie. Zapraszamy Was na sentymentalną podróż w czasie. Kliknijcie w galerię i zobaczcie przepisy na dania i potrawy z PRL, które warto zrobić, by przypomnieć sobie czasy dzieciństwa i młodości.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Czołowe zderzenie w Barniewicach! Uwaga na śliskie drogi

We wtorkowy poranek doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych w Barniewicach (gm. Żukowo). Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

📢 Gigantyczne korki na Trasie Sucharskiego w Gdańsku. Jest pomysł na ich rozwiązanie

Czy we wtorek (07.02) stałeś w korku na Trasie Sucharskiego? To sytuacja, która doskwiera kierowcom od dłuższego czasu. Zator zaczyna się w okolicach Mostu Wantowego, a kończy się przy tunelu. Skąd taki ruch na tym odcinku drogi?

📢 Polskie „naj", czyli 15 niesamowitych atrakcji w Polsce. Są unikalne na skalę europejską i światową. Te miejsca mogą zaskoczyć

Często z zachwytem podziwiamy zagraniczne lokalizacje, które mogą poszczycić się mianem „najstarszych, najdłuższych, najlepszych". Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że w Polsce mamy ogrom takich miejsc. Zobaczcie polskie „naj", czyli 15 fantastycznych atrakcji w Polsce, które są unikalne na skalę europejską i światową.

📢 Renata Dancewicz obchodzi dzisiaj urodziny. Była objawieniem lat 90. Zobacz, co u niej słychać i jak się zmieniła

Renata Dancewicz to polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Dzisiaj kończy 54 lata i dalej zachwyca swoją nieprzeciętną urodą. W latach 90. kochało się w niej wielu mężczyzn. Teraz pewnie jest nie inaczej. Na swoim koncie ma wiele ról. Sprawdzamy, co u niej słychać i jak się zmieniła na przestrzeni lat.

📢 Malbork w kolorze, czyli pocztówka z PRL. Co widzieli turyści w 1975 r. podążając w stronę zamku? Tak wyglądało wtedy miasto. ZDJĘCIA

Kto oglądał „Sztos”, na pewno widział, jak "Synek" z Erykiem "kantują" w zamku turystów przy wymianie walut. Klimat tamtych czasów doskonale oddają zdjęcia z zasobów Muzeum Miasta Malborka, które pokazują rzeczywistość z połowy lat 70. ubiegłego wieku. Miejskie kroniki o łupieniu gości z Zachodu milczą, ale jest sporo innych wydarzeń wartych odnotowania.

📢 Po przegranym procesie sądowym przywarła do niej łatka trudnej do współpracy. Powrót do branży zajął Magdalenie Schejbal kilka lat

Popularność zdobyła dzięki roli Basi w serialu „Kryminalni”. Później były m.in. role w „Szpilkach na Giewoncie” i „Kasi i Tomku”. Po przegranym procesie z produkcją jednego z seriali do Magdaleny Schejbal na kilka lat przywarła łatka „trudnej do współpracy”. Na szczęście zła passa minęła, a aktorka pojawiła się w produkcji Netflixa. Jak przez lata zmieniła się Magdalena Schejbal?

📢 Tak mieszkają gwiazdy polskiego sportu! Zobacz apartamenty Małysza, Kubackiego, Radwańskiej, Lewandowskiego, Stocha, Zmarzlika ZDJĘCIA 7.02

Majątki mają ogromne, więc przy urządzaniu swoich domów i apartamentów nie muszą się liczyć z każdym groszem. Sprawdziliśmy, jak mieszkają najbogatsze gwiazdy polskiego sportu. W naszej GALERII zobaczycie, jak czują się w domowych pieleszach Agnieszka Radwańska, Adam Małysz, Robert Lewandowski (w Monachium i przy Złotej 44 w Warszawie), Dawid Kubacki, Bartosz Zmarzlik, Joanna Jędrzejczyk, Grzegorz Krychowiak, Kamil Stoch oraz inni sławni zawodnicy. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Funkcjonariusz Edek z Pomorskiej Administracji Celno-Skarbowej przechodzi na zasłużoną emeryturę

Psi funkcjonariusz Edek pracował w Pomorskiej Administracji Celno-Skarbowej od 2010 roku. Czworonóg specjalizował się w akcjach narkotykowych i pomagał wykrywać substancje psychoaktywne. O jego spektakularnych odkryciach mówiła cała Polska, teraz 14-letni Parson Russell Terrier odchodzi na zasłużoną emeryturę, którą spędzi u boku swojej dotychczasowej opiekunki.

📢 Tych kryształów i szkła z PRL poszukują kolekcjonerzy. Tyle warte są teraz te starocie [zdjęcia]

Przedmioty z czasów PRL wracają do łask. Kryształowe naczynia, kolorowe szkło i porcelanowe kury schowane przez lata w kartonach i piwnicach dziś są warte krocie. Zobacz, ile kosztują. Kto by pomyślał, że są aż tyle warte!

📢 Taka będzie rekordowa waloryzacja emerytur 2023. Takie emerytury dostaną seniorzy od marca

Rząd gwarantuje seniorom świadczenie wyższe o co najmniej 250 złotych, ale dla większości emerytur podwyżki w związku z waloryzacją będą wyższe. Zobaczcie wyliczenia emerytur od marca 2023 roku.

📢 Metamorfoza znanych osób, związanych z Gdynią. Katarzyna Figura, Czesław Michniewicz, Joanna Senyszyn, Kuba Wojewódzki. 7.02.2023

Zajrzeliśmy do archiwum, aby zaprezentować Wam, jak wyglądały przed laty znane osoby, związane z Gdynią. Są to politycy, samorządowcy, artyści, działacze społeczni, sportowcy. Wygląd niektórych z nich może mocno zdziwić. Zapraszamy do przejrzenia galerii!

📢 Wiemy, czym kierował się burmistrz Miastka, wynajmując scenę na Łap Music Festiwal

To nie były dodatkowe pieniądze na organizację Łap Music Festiwalu – w taki sposób burmistrz Miastka Witold Zajst komentuje ujawnioną przez nas sprawę dwukrotnego finansowania imprezy organizowanej przez stowarzyszenie. Twierdzi, że nic nie mógł zrobić, bo… współorganizację imprezy obiecała jeszcze pełniąca obowiązki burmistrza Renata Kiempa.

📢 Zima jest jak kobieta? Niektórzy się jej nie boją! Internauci śnieg i siarczyste mrozy przyjmują na wesoło! | 7.02.2023, MEMY

Jedni ją lubią, inni narzekają. Malkontenci wyciągnęli z szafy palta, szaliki i czapki, z utęsknieniem oczekując powrotu cieplejszych dni. Część osób jednak cieszy się z nadejścia zimy, a nawet żartują z tej najbardziej mroźnej pory roku! Sami zobaczcie.

📢 Te produkty mogą zagrażać zdrowiu i życiu. Biedronka, Lidl, Żabka i inne sieciówki wycofują je ze swoich półek 07.02.2023

Robisz zakupy w Lidlu, Biedronce, Żabce czy innych sieciowych marketach? Główny Inspektorat Sanitarny wydał nowe oświadczenia dotyczące wycofania ze sprzedaży produktów, które nie spełniają norm i mogą zaszkodzić życiu i zdrowiu konsumentów. Lista jest długa. Zobacz, jakie produkty zostały wycofane przez GIS z takich sklepów jak Lidl, Biedronka, Żabka czy Auchan. Tych produktów ze względu na nasze zdrowie nie powinniśmy spożywać. Wywal je natychmiast lub zażądaj zwrotu pieniędzy. Które produkty wycofano? Sprawdź na naszej liście.

📢 Osoby o tym imieniu piją najwięcej alkoholu. Jakie są znaczenia imion? 07.02.2023

Nasze imiona odpowiadają za wiele naszych cech charakteru. Zobaczcie zatem, kto pije najwięcej alkoholu. Pamiętajcie, że alkohol szkodzi zdrowiu i jest tylko dla osób pełnoletnich!

📢 Zobacz czy pamiętasz te rzeczy i sceny z PRL-u i początku lat 90.? Wiele osób wspomina ten okres z nostalgią! 07.02.2023

Dorastałeś w czasach PRL-u albo na początku lat 90.? Jeśli tak, to na pewno pamiętasz jak wtedy wyglądały ulice, sceny z życia a tym bardziej zwykłe przedmioty codziennego użytku.

📢 Te psy są najmądrzejsze! Eksperci stworzyli ranking najmądrzejszych ras psów. Nauczenie nowej komendy zajmuje im mniej niż pięć prób 7.02

Piękne, wierne i kochające psy mają różne osobowości i predyspozycje. Zastanawiasz się nad adopcją szczeniaka? Sprawdź, jakie rasy psów są najmądrzejsze. Z nimi nie będziesz miał problemów w nauce nowych komend i sztuczek. Nauczenie się nowej komendy może zająć mniej niż pięć prób. Jakie psy znalazły się w czołówce? Sprawdź!

📢 Oto najmądrzejsze rasy kotów. Ich inteligencja potrafi zaskakiwać. Sprawdź jakie koty znalazły się na liście! 7.02.2023

Które rasy kotów według ekspertów są najmądrzejsze? Sprawdź listę! Czym cechuje się kocia inteligencja? Oto najmądrzejsze rasy kotów. Ich inteligencja potrafi zaskakiwać. Zastanawiasz się nad adopcją kota? W galerii znajdziesz krótki opis każdej rasy. Nie podlega wątpliwości, że koty to indywidualiści. Sprawdź ich inne cechy charakteru.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 7.02.2023

Te osoby uchodzą za najbardziej złośliwe. Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź listę!

📢 Zaskakujące ceny starych mebli. Tyle teraz kosztują meble z PRL-u. Sprawdź, czy masz je w domu. Kupcy są w stanie zapłacić fortunę 7.02.2023

Krzesła, fotele i stoły warte dużo pieniędzy. Sprawdź, czy masz je jeszcze u siebie w domu. Możesz je sprzedać i zarobić jak nigdy. Wśród tych najbardziej wartościowych warto wymienić fotele 366 Chierowskiego czy krzesła typu Lisek. Dlaczego meble z czasów PRL-u są tak popularne? Co wpływa na ich cenę i wartość? Sprawdź, czy dalej masz je w domu.

📢 Rządowy program "Pierwsze Mieszkanie" rusza od 1 lipca. Teraz łatwiej kupisz nieruchomość. Jaka kwota dofinansowania? Jaki kredyt? Sprawdź!

Program "Pierwsze Mieszkanie" to nowy projekt mieszkaniowy, który ruszyć ma od 1 lipca 2023 roku. Rządowy program wsparcia skierowany jest dla osób młodych, przed 45. rokiem życia, którzy kupić chcą pierwszy dom lub mieszkanie. Na czym polega projekt? Na dofinansowaniu kredytu hipotecznego. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać wsparcie w 2023 roku?

📢 20 najmniejszych wsi na Pomorzu. W jednej z nich zameldowane są tylko... 2 osoby. Sprawdź listę miejsc z najmniejszą liczbą ludności!

Pochodzicie z małych miejscowości? Co mają powiedzieć mieszkańcy tych wsi! Sprawdziliśmy, gdzie na Pomorzu mieszka najmniej osób. O istnieniu tych miejsc wie niewielu. Często mieszka tu kilkanaście, a nawet tylko kilka osób. W jednej z miejscowości w powiecie malborskim, według statystyk zameldowane są... dwie osoby. Sprawdź, w których wsiach Pomorza mieszka najmniej osób! Wiemy, gdzie się znajdują!

📢 LOTTO WYNIKI 06.02.2023 r. Liczby Lotto, Lotto Plus, numery duży lotek, Multi Multi, Kaskada. Losowanie Lotto z 06.02.2023 na żywo

Lotto wyniki 06.02.2023 r.! Czy losowania w poniedziałek, 06.02.2023 okażą się dla Ciebie szczęśliwe? Poniżej na naszej stronie publikujemy wyniki Lotto z 06.02.2023 r. Zobacz wyniki LOTTO z 06.02.2023 r.!

📢 Danuta Wałęsa honorową obywatelką Gdańska. A. Dulkiewicz: "Dziękuję za świadectwo sensu i wartości trudu kobiet, dowód ich siły i godności"

Godność honorowego obywatelstwa Gdańska została nadana Danucie Wałęsie podczas uroczystej sesji rady miasta w Dworze Artusa. Rada zadecydowała o nadaniu tytułu w sierpniu ub. roku.

📢 Z rakietą na korcie świętował setne urodziny! Niesamowita historia Tadeusza Krzyszkowskiego z Gdyni

Tadeusz Krzyszkowski z Gdyni jest prawdopodobnie najstarszą osobą na świecie, grającą regularnie w tenisa. Kultywowanej od dziewięćdziesięciu już lat pasji ten były trener i pracownik naukowy postanowił oddać się też w ostatni piątek, świętując setne urodziny. Z rakietą w ręku, w towarzystwie syna, pojawił się na kortach gdyńskiej Arki!

📢 Skoki narciarskie LAKE PLACID NA ŻYWO 11-12.02.2023 r. WYNIKI. Znamy skład Polski. Gdzie oglądać w TV i stream w internecie? Wyniki, relacja

Skoki narciarskie LAKE PLACID WYNIKI na żywo. Puchar Świata w Lake Placid 11-12.02.2023 r. Gdzie oglądać konkursy Pucharu Świata w Lake Placid w skokach narciarskich w telewizji i internecie? Gdzie znaleźć darmowy stream online z konkursów Pucharu Świata? Skoki live w TV i internecie. Szczegółowe informacje o nowym sezonie w skokach narciarskich! Sprawdźcie wyniki z konkursów w Lake Placid.

📢 Mężczyźni, którzy zaginęli na Pomorzu. Tych osób z województwa pomorskiego poszukuje ITAKA | ZDJĘCIA

Co roku w Polsce kolejne osoby uznaje się za zaginione, z wieloma z nich rodziny nie mają kontaktu już od wielu lat. Wśród zaginionych są także osoby z województwa pomorskiego. W poniższej galerii znajdziecie zaginionych mężczyzn z naszego regionu, z niektórymi z nich kontakt urwał się, gdy byli jeszcze nastolatkami lub dziećmi. Poszukiwaniem takich osób zajmuje się fundacja ITAKA, która realizuje swoją misję od 1999 roku. Może mijasz zaginioną osobę na ulicy lub spotkałeś ją w autobusie, tramwaju lub sklepie? Zajrzyj do naszej galerii, gdy kogoś rozpoznasz koniecznie skontaktuj się z fundacją ITAKA.

📢 Kuchnia włoska na co dzień. Oto 12 najbardziej znanych dań i produktów pochodzących z Italii. Zobacz klasyczne potrawy

Kuchnia włoska należy do najbardziej lubianych i najchętniej wybieranych na świecie. Za jej globalny sukces odpowiada przede wszystkim prostota i zasada bazowania na tradycyjnych, tanich składnikach. Włosi opracowali do perfekcji przyrządzanie potraw na bazie makaronu, oliwy z oliwek i pomidorów. Zobacz 12 charakterystycznych dań i produktów pochodzących z kuchni włoskiej.

📢 Taksówkarz z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany w Gdyni! Sprawą zajmuje się policja

Ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i nie posiada licencji. Mimo to woził do dzisiaj pasażerów po Gdyni. Taksówkarz wpadł podczas kontroli drogowej. Grozi mu wysoka kara i konsekwencje sądowe.

📢 Agnieszka Radwańska jako piękna modelka i komentatorka meczów Igi Świątek ZDJĘCIA

Agnieszka Radwańska bardzo udanie odnajduje się po zakończeniu kariery na korcie. Była tenisistka spełnia się w roli matki, ale nie rezygnuje z innych aktywności. Chętnie np. bierze udział w sesjach fotograficznych, o czym można przekonać się oglądając jej zdjęcia w mediach społecznościowych. Została także przy tenisie, kibicując Idze Świątek i komentując jej mecze w roli eksperta. Na początku roku poleciała także do Australii wraz z mężem Dawidem Celtem, by prowadzić polską ekipę w zawodach drużynowych. Zobaczcie w GALERII zdjęcia krakowianki. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 W gminie Tuchomie ukrywał się w schowku na pościel w łóżku, bo nie chciał iść do więzienia

Matka ukryła syna przed policjantami w schowku na pościel łóżka. Mężczyzna był poszukiwany, bo miał odsiedzieć w więzieniu ponad osiem miesięcy. Ukrywanie się nie było skuteczne. Mieszkańca gminy Tuchomie znaleźli policjanci.

📢 Studniówka Zespołu Szkół Technicznych im. Komandora Antoniego Garnuszewskiego. Polonez rozpoczął bal tegorocznych maturzystów | ZDJĘCIA

Na sto dni przed maturą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Komandora Antoniego Garnuszewskiego w Tczewie, polonezem rozpoczęli najważniejszy bal w życiu. Tegoroczni maturzyści bawili się w Gościńcu nad Wisłą w Knybawie. I to jak się bawili! Zobaczcie zdjęcia.

📢 Fotoradary na Pomorzu. W tych miejscach się znajdują. Oto lista wszystkich urządzeń kontroli prędkości w woj. pomorskim w 2023 r.

Tak wygląda lista wszystkich fotoradarów na Pomorzu w 2023 r. Zostały rozmieszczone w kilku miejscach województwa. To nie tylko urządzenia punktowo mierzące prędkość pojazdów, lecz także te rejestrujące przejazd kierowców na czerwonym świetle oraz odcinkowe pomiary prędkości. W jakich lokalizacjach się obecnie znajdują? Aktualne dane, dotyczące konkretnych miejsc w których znajdują się fotoradary, pochodzą z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

📢 Wejherowo w "Familiadzie". W popularnym teleturnieju błędnie zapisali nazwę miasta. Zdjęcia obiegły sieć

"Wejcherowo" zamiast "Wejherowo" - niektórym wciąż zdarza się mylnie napisać nazwę tej kaszubskiej miejscowości. Tak było m.in. w popularnym teleturnieju. Stolica powiatu wejherowskiego była jedną z odpowiedzi w "Familiadzie", ale nazwa została błędnie zapisana.

📢 "Inwestycja z perspektywą" na Pomorzu. Sprawdź, czy włodarze zgłosili do ogólnopolskiego konkursu projekt, z którego korzystasz na co dzień

Może to samorządowe przedsięwzięcia z Pomorza, zrealizowane z pomocą unijnych środków, zostaną uznane za najciekawsze w skali kraju? „Inwestycję z perspektywą” w ramach ogólnopolskiego konkursu wybierają internauci. Głosowanie potrwa do 10 lutego.

📢 Nocny pożar domu jednorodzinnego w w Sopieszynie. W gminie Wejherowo z żywiołem walczyło 8 zastępów straży pożarnej | ZDJĘCIA

Z niedzieli na poniedziałek 05. - 06.02.2023 r. doszło do groźnego pożaru w gminie Wejherowo. W miejscowości Sopieszyno przy ul. Akacjowej ogniem zajął się dom jednorodzinny. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Bebe Rexha odważnie wyeksponowała swoje wdzięki, a Taylor Swift pokazała czym jest klasa i szyk. To najlepsze kreacje na Grammy 2023!

  1. ceremonia wręczenia nagród Grammy za nami. To najważniejsze nagrody w branży muzycznej, więc uroczysta gala przyciągnęła największe gwiazdy współczesnej muzyki, a to oznacza jedno - działo się na czerwonym dywanie! Artyści postawili na przeróżne kreacje, a te bardziej tradycyjne, mieszały się z tymi o wiele bardziej wymyślnymi. Bebe Rexha odważnie wyeksponowała swoje wdzięki, a Taylor Swift pokazała czym jest klasa i szyk. Prezentujemy najlepsze kreacje na Grammy 2023!

📢 Oto najpiękniejsze życzenia imieninowe. Jak napisać życzenia na imieniny? Wierszyki, życzenia imieninowe sms, list, 06.02.2023 r.

Życzenia imieninowe, któż ich nie składa? Życzenia na imieniny - wykorzystajcie nasze wzory, sprawcie radość ciepłymi życzeniami. Sprawdźcie, kto ma dziś imieniny? Pokażcie, że o niej/nim pamiętacie! Podpowiadamy przykładowe wierszyki, życzenia, rymowanki. Jeśli macie też swoje fajne wzory życzeń imieninowych, podzielcie się nimi w komentarzach.

📢 Koniec ferii i śmiech przez łzy! Nowe hity ze sprawdzianów, klasówek i kartkówek 2023 są lepsze niż memy

Koniec ferii i śmiech przez łzy! Po zimowym wypoczynku uczniowie i nauczyciele wracają do szkoły. I znów zacznie się sprawdzanie uczniowskich wypracowań. Niektóre z nich są lepsze od memów i niejeden nauczyciel płakał, gdy je sprawdzał i poprawiał. Dlaczego? Bo czytanie tego rodzaju prac to katorga, a nauczyciele powinni otrzymywać za nią nagrody lub przynajmniej dodatki za pracę w ciężkich warunkach. Taka twórczość uczniów potrafi doprowadzić do rozstroju nerwowego. Niektórzy belfrowie mają na to sposób i publikują w sieci prace swoich uczniów jako hity z kartkówek, sprawdzianów i klasówek. Czasem jednak jest to śmiech przez łzy. Sprawdźcie jakie kwiatki lądują w pracach domowych, wypracowaniach oraz klasówkach. Pamiętajcie, że oglądacie je na własną odpowiedzialność!

📢 Najlepsze życzenia na urodziny. Jak napisać życzenia urodzinowe? Czego życzyć? Co napisać na urodziny? Zabawne SMS i wierszyki

Zbliżają się urodziny bliskiej osoby i nie masz pomysłu na życzenia? Pomożemy ci! Sprawdź najciekawsze, śmieszne życzenia urodzinowe. Zobacz też wierszyki i smsy urodzinowe.

📢 Oto najstarsze miasta na Pomorzu. Kto dostał prawa miejskie najwcześniej?

Województwo pomorskie może poszczycić się bogatą historią. To region, który był świadkiem wielu monumentalnych wydarzeń i był domem dla wielu historycznych postaci. Miasta, w których żyjemy, pamiętają naprawdę odległe czasy.

📢 4944,79 zł brutto wypłacane co miesiąc do emerytury. Dla kogo to świadczenie?

Świadczenie honorowe wypłacane jest emerytom, którzy ukończyli 100 lat. Wynosi ono 4944,79 zł brutto (taka kwota obowiązuje do końca lutego 2023 r.). Świadczenie honorowe pobiera 2689 osób w kraju, na Pomorzu -194 osób.

📢 Plaża w Brzeźnie i molo pełne spacerowiczów. A w zimnej wodzie poszukiwacze bursztynów. Mroźna niedziela w lutym nie odstraszyła | ZDJĘCIA

Niedziela w Gdańsku. Mroźna, ale słoneczna i nie tak śnieżna jak sobota, sprawiła, że w Brzeźnie na molo oraz plaży pojawiły się tłumy spacerowiczów. Relaksu nad Zatoką Gdańską zażywali m.in. spacerowicze oraz... narciarze. A w wodzie pracowicie brodzili poszukiwacze bursztynów.

📢 Karnawałowe morsowanie w Gdańsku. Na plaży w Brzeźnie pojawiły się tłumy miłośników zimnej wody i gorących wrażeń! ZDJĘCIA

Na chwilę przed samym południem na plaży w Gdańsku Brzeźnie zebrali się miłośnicy morsowania, aby kolejny raz w tym roku zmierzyć się z zimną wodą Zatoki Gdańskiej. Nie brakowało kolorowych strojów rodem z karnawału, dobrego humoru, ani gotowości do wejścia do wody. Byliście w niedzielę w Brzeźnie? Sprawdźcie zdjęcia!

📢 Studniówka I LO w Kartuzach - Klasztorna poszła na całość! | ZDJĘCIA

I LO w Kartuzach przyzwyczaiło już do studniówek robionych z rozmachem. Zwykle miały one miejsce na sali gimnastycznej szkoły, w tym roku jednak zdecydowano się pojechać do odległego Kistowa. I nawet tutaj zdawało się momentami brakować miejsca dla takiego tłumu szczęśliwych maturzystów.

📢 Gdynia Winter Swimming Cup 2023 BCT Series. Zimowe zawody o bardzo gorącej atmosferze! ZDJĘCIA

Temperatura wody nie przekraczała dwóch i pół stopni Celsjusza. To jednak w niczym nie przeszkodziło zapalonym pływakom, którzy zebrali się w gdyńskiej marine, aby jak co roku, testować granice wytrzymałości swojego ciała. Na Gdynia Winter Swimming Cup 2023 BCT Series przyjechali profesjonaliści i amatorzy z Polski i zagranicy.

📢 Pożar w powiecie wejherowskim. Ogniem zajął się drewniany dom jednorodzinny

W nocy z sobotę na niedzielę (05.02) doszło do pożaru budynku w miejscowości Dobrzewino. Ogniem zajęła się drewniana konstrukcja, do której ugaszenia potrzebne było aż 7 zastępów Straży Pożarnej.

📢 Studniówka PZS w Przodkowie - szampańska zabawa nie tylko w parach! [ZDJĘCIA]

4 lutego odbyła się studniówka Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie. Trzy klasy technikalne bawiły się w sali bankietowej Orfeusz w Kłosowie. I to jak się bawiły! Zobaczcie zdjęcia.

📢 Studniówka ZSO nr 2 w Kartuzach - maturzyści balowali do białego rana | ZDJĘCIA

W piątkowy wieczór w hotelu Kiston swój bal studniówkowy mieli tegoroczni maturzyści z ZSO nr 2 w Kartuzach. Zabawa w Kistowie szybko się rozkręciła i nie widać było jej końca…

📢 Ewakuacja medyczna na Bałtyku. Statek SAR transportuje rannego mężczyznę do portu w Gdańsku!

Jak poinformował "Dziennik Bałtycki" dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR Sebastian Kluska, w godzinach wieczornych ratownicy wodni zostali zadysponowani do pomocy rannemu mężczyźnie, który według wstępnych ustaleń doznał złamania ręki na statku ISA znajdującym, się na redzie Portu Gdańsk.

📢 Tak mieszka Klaudia Halejcio. Zajrzyj do luksusowego domu aktorki. Prywatny staw: tak się urządziła gwiazda „Tańca z gwiazdami”

Klaudia Halejcio lubi komfort i przestrzeń. Celebrytka mieszka w luksusowej willi zlokalizowanej w Warszawie. W przestronnej nieruchomości nie brakuje modnych i nowoczesnych rozwiązań. Zaglądamy do warszawskiego domu Klaudii Halejcio i sprawdzamy, w jakich wnętrzach żyje na co dzień celebrytka.

📢 Zima pokrzyżowała plany pasażerom gdańskiego lotniska. Problemy z przylotami i odlotami. Odwoływane loty 04.02.2023 r.

Pogoda na Pomorzu znowu przeszkodziła w podróżowaniu z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Opóźnienia oraz przekierowywanie lotów po raz kolejny. Ostatnia taka sytuacja związana ze złymi warunkami atmosferycznymi miała miejsce 2 tygodnie wcześniej - 21.02.2023 r. Jak sytuacja wygląda obecnie?

📢 LOTTO WYNIKI 04.02.2023 r. Liczby Lotto, Lotto Plus, numery duży lotek, Multi Multi, Kaskada. Losowanie Lotto z 04.02.2023 na żywo

Lotto wyniki 04.02.2023 r.! Czy losowania w sobotę, 04.02.2023 okażą się dla Ciebie szczęśliwe? Poniżej na naszej stronie publikujemy wyniki Lotto z 04.02.2023 r. Zobacz wyniki LOTTO z 04.02.2023 r.!

📢 Kuźnica, czyli wieś królewska, która latem zmienia się w przystań wakacyjną dla mieszkańców całej Polski [ZDJĘCIA, WIDEO]

Od jednej rodziny, przez 25 rybaków do dziesiątek, jak nie setki tysięcy turystów, którzy każdego roku mijają lub zatrzymują się w Kuźnicy. Wieś królewska, która w sezonie wakacyjnym jest prawdziwie oblegana, zimą zwłaszcza pokazuje swoje piękno. Pusta plaża, kołyszące fale i szum morza. To trzeba zobaczyć, najlepiej na własne oczy!

📢 Uczniowie kościerskiej "Budowlanki" bawili się na studniówce! Odbyły się bale kolejnych klas PZS nr 2. ZDJĘCIA, WIDEO

Studniówka po raz kolejny zawitała do Kościerzyny. Tym razem bawili się maturzyści Powiatowego Zespołu Szkół nr 2, czyli popularnej Budowlanki. Wydarzenie odbyło się w piątek 3 lutego 2023 roku w Zajeździe Leśny Dworek w Kornem. Zobaczcie galerię zdjęć i wideo z tego wydarzenia.

📢 Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u

Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z obrotową tarczą czy kultowa farelka to gadżety, które królowały w polskich domach w latach 70., 80. i 90. XX wieku. Wiele osób wspomina je z wielkim sentymentem i znowu po nie sięga. Niektóre z nich możemy zdobyć w sieci, a część kultowych przedmiotów z PRL-u osiąga na aukcjach zawrotne ceny. Przypomnij sobie lub poznaj te niepowtarzalne gadżety. Sprawdź, może znajdziesz te perełki z dawnych lat w piwnicy, na strychu lub w pawlaczu u wujka.

📢 Zabytkowe sopockie drzwi zachwycają kolorami. GALERIA

Fenomen Sopotu nie polega tylko na jego wyjątkowym położeniu pomiędzy wodami zatoki a leśnymi morenowymi wzgórzami, między starym, historycznym Gdańskiem a młodą, modernistyczną Gdynią. Urok "perły Bałtyku" polega głównie na wyjątkowej, baśniowej architekturze miasta.

📢 Wejherowo. Maturzyści z "Samochodówki" zatańczyli swojego poloneza na studniówce 2023. ZDJĘCIA, WIDEO

Studniówka to wydarzenie, które we wspomnieniach uczniów pozostaje na długo. Na symboliczne 100 dni przed egzaminami maturalnymi, swój bal rozpoczęli uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie. Tradycyjnego poloneza tegoroczni maturzyści z "Samochodówki" zatańczyli w Hotelu Faltom Spa w Rumi. Nasz reporter towarzyszył uczniom w tej wyjątkowej chwili.

📢 Śmiertelny wypadek na Pomorzu. W Krzywym Kole (powiat gdański) samochód uderzył w drzewo. Nie żyje kobieta. 4.02.2023 r.

Śmiertelny wypadek w miejscowości Krzywe Koło. Do zdarzenia doszło w nocy 4 lutego 2023 r. Samochód osobowy uderzył w drzewo. Nie żyje 46-letnia kobieta, mieszkanka powiatu gdańskiego.

📢 Poloneza czas zacząć. Po feriach na Pomorze powróciły studniówki. Teraz swoją przeżywali uczniowie XV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku!

Po przerwie związanej z feriami zimowymi sezon studniówkowy w pomorskich szkołach średnich wrócił na dobre. W piątek 3 lutego 2023 roku w hotelu Radisson Chmielna w Gdańsku bawili się uczniowie i nauczyciele z XV Liceum Ogólnokształcącego im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Ile kosztują mieszkania nad morzem w Trójmieście i województwie pomorskim? Najtańsze już za 259 tys. zł

Sprawdziliśmy, jakie są obecnie ceny mieszkań nad morzem. Pod lupę wzięliśmy ogłoszenia z całego Pomorza. Znaleźliśmy mieszkania m.in. z Gdańska, Sopotu, Gdyni, ale także z Juraty, czy Helu. Jaką kwotę potrzebujemy, by stać się właścicielami 3-pokojego mieszkania z widokiem na morze? A jaką, gdy chcemy mniejszy bądź większy apartament oddalony od plaży np. 600 metrów? Sprawdźcie w naszej GALERII.

📢 Świnoujście we łzach. Na pogrzeb Zuzi i jej taty zjechali przyjaciele z całej Polski

10-letnia Zuzia Zielińska i jej tata Jarosław zginęli w tragicznym wypadku kampera, który zderzył się z wojskową ciężarówką. W piątek odbył się pogrzeb, na który oprócz bliskich i przyjaciół ze Świnoujścia, zjechała się „caravaningowa rodzina z całej Polski”.

📢 3-miesięczna Gaja ze Straszyna ma wadę serca. Trwa zbiórka na operację dziewczynki. Rodzice proszą o pomoc

Zegar odmierza czas niemiłosiernie. Rodzicom 3-miesięcznej Gai ze Straszyna zostało niewiele czasu, by zebrać pieniądze na operację ratującą życie dziewczynki. Mają 3 miesiące, by zgromadzić 650 tysięcy zł. Gaja urodziła się z wrodzonymi wadami serca. Zrozpaczeni rodzice proszą o pomoc.

📢 Dramat mieszkanki Lęborka. Miasto zrobiło ogólnodostępny dojazd obok jej posesji. Kobieta walczy z urzędem w sądzie

Mieszkanka Lęborka twierdzi, że od kiedy miasto zamieniło drogę dojazdową przy jej posesji w ogólnodostępną, samochody wjeżdżające na podwórko pod jej oknem niszczą nie tylko jej nieruchomość, ale także zakłócają spokój. Kobieta chce, by magistrat ponownie zamknął ogólnodostępny wjazd, a dla niej ustanowił służebność drogi koniecznej.

📢 Tak wygląda z bliska Cukrownia w Pruszczu Gdańskim. Największy zabytek miasta z bliska już niebawem może zmienić swoje oblicze! ZDJĘCIA

Cukrownia w Pruszczu Gdańskim - wielu mieszkańców Pomorza widzi ją każdego dnia z okna pociągu, inni znają z bliska, dzięki powstałej w ubiegłym roku "Cukrotece". Są też tacy, którzy spędzili tu wiele lat swojej pracy. Budynki pruszczańskiej cukrowni wciąż robią ogromne wrażenie. Już niedługo największy miejski zabytek może zostać zupełnie odmieniony. Na jego terenie powstać ma duża centrotwórcza inwestycja. Prezentujemy ten wyjątkowy zabytek z bliska!

📢 Lata 80. są wiecznie żywe. Za co kochamy tamtą epokę? Sprawdź, czy pamiętasz kultowe przedmioty z lat 80.

Lata 80. do dzisiaj stanowią wielką inspirację dla projektantów. Podczas gdy w przemyśle modowym królowały neonowe barwy, błyszczące dodatki i lycra, świat gadżetów zawojowały: kasety VHS, walkman i komputery Commodore. Przypominamy, jaki sprzęt cechował kultowe lata osiemdziesiąte.

📢 Laboratorium mefedronu pod Prabutami. Akcja służb doprowadziła do likwidacji nielegalnej produkcji. Zatrzymano dwie osoby | WIDEO, FOTO

W niepozornym Raniewie pod Prabutami produkowano mefedron. W szopie jednego z domów mieściło się całe laboratorium z trzema liniami produkcyjnymi. Funkcjonariusze CBŚP i KSP doprowadzili do likwidacji nielegalnego procederu. Zatrzymano dwie osoby, a okoliczności śledztwa wyjaśnia Prokuratura Regionalna w Gdańsku.

📢 Tak mieszka Dawid Kubacki. Zobacz komfortowy dom skoczka na Podhalu. Jak mieszka Dawid Kubacki i jego piękna żona?

Dawid Kubacki to lider Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz szczęśliwy mąż i tata. Już w ten weekend będziemy śledzić jego kolejne poczynania na mamuciej skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. Zajrzyj do domu ulubionego skoczka Polaków. Sprawdź, jak mieszka Dawid Kubacki z żoną i córkami. Zobacz, góralski dom uznanego sportowca na Podhalu.

📢 Rolnicy z powiatu bytowskiego boją się wilka. Sugerują, że zaatakował człowieka

Makabryczne zdjęcia szczątków ludzkich pozbawionych wnętrzności, rozszarpanych przez jakieś zwierzęta, rozsyłają sobie myśliwi i rolnicy z powiatu bytowskiego. Sugerują, że wilk zaatakował człowieka i go zjadł. Jak ustaliliśmy, zdjęcia są autentyczne, znaleziono też szczątki człowieka. Postępowanie prowadzi prokuratura w Przemyślu.

📢 Te rzeczy możesz odliczyć od podatku w 2023 r. Sprawdź, ile możesz zyskać i co wpisać do PIT po raz pierwszy. Tak zaoszczędzisz na podatku

Oto rzeczy, które można odliczyć od podatku w 2023 roku. Co wpisać do PIT, zanim oddasz go, żeby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym? Wiemy, co możesz odliczyć od podatku po raz pierwszy w 2023 roku. Pamiętaj, rozliczenie z podatku rusza 15 lutego 2022 roku!

📢 Wycinka drzew pod S6 między Bożympolem Wielkim przez Lębork po Leśnice. Zobacz zdjęcia z drona!

Trwają prace związane z budową drogi ekspresowej S6 od Bożegopola Wielkiego przez Lębork po Leśnice. Dzięki tej inwestycji kierowcy zyskają możliwość szybszego przejazdu w kierunku Trójmiasta. Wartość umowy to ponad 718,6 mln zł. Pierwsze pojazdy pojadą nową trasą w 2025 r. Przed rozpoczęciem budowy trasy należy przygotować teren poprzez wycinkę wszystkich drzew i krzewów, co się obecnie dzieje.

📢 Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku zostanie zamknięty. Powodem prace serwisowe

W weekend, z 4 na 5 lutego 2023 roku będą trwały prace serwisowe w Tunelu pod Martwą Wisłą. W trakcie działań zostaną wykonane m.in. przegląd i konserwacja przepompowni tunelowych.

📢 Tak wzrosną emerytury w 2023 r. Waloryzacja będzie rekordowo wysoka, świadczenia mogą wzrosnąć o 14,8 proc. KALKULATOR

Tegoroczny wzrost emerytur będzie rekordowy. Wszystko wskazuje na to, że świadczenia pójdą w górę jeszcze bardziej niż prognozowano w ubiegłym roku. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg szacuje, że waloryzacja w marcu może wynieść co najmniej 14,8 proc.

📢 ONA i ON Prześlij zdjęcie do galerii szczęśliwych par. Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze z nich. Do wygrania Citroen C3 i inne nagrody!

Tworzymy galerie szczęśliwych par z Pomorza. 14 lutego, w dniu Święta Zakochanych, przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do gazety. Prześlij zdjęcie - to może być piękna niespodzianka dla ukochanej osoby. Możesz też dodać życzenia. Nasi Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze pary, na które czeka mnóstwo nagród, a w finale nagroda główna - piękny i nowoczesny Citroen C3. Zdjęcia zwycięzców trafią na okładkę gazety!

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności

W środę, 11 stycznia nasza redakcja ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Wciąż możesz też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie.

📢 Pomorze. Swornegacie, Złe Mięso czy Wiśniówka. Te nazwy miejscowości mogą rozbawić! Znałeś je wszystkie? ZDJĘCIA

Marzyłeś, aby odwiedzić Rzym, Betlejem czy Amerykę? Na Pomorzu możesz spełnić te marzenia! Wszystkie te miejscowości znajdują się bowiem w naszym regionie. Znajdziemy tu także wiele zabawnych i dziwnych nazw wsi i miejscowości. Sprawdźcie, gdzie leżą! Znacie je wszystkie?

📢 "Najmłodsze" miejscowości w województwie pomorskim. Te wsie powstały 1 stycznia 2023 roku. Sprawdź, o które miejsca chodzi!

Ponad 30 miejscowości na Pomorzu zmieniło swoje nazwy od 1 stycznia 2023 r.! Jeszcze w ubiegłym roku Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W związku z tym na terenie całej Polski aż 228 miejscowości i obiektów fizjograficznych zmieniło swoje nazwy. Tylko w przypadku Pomorza chodzi o ponad 30 miejsc. O których konkretnie mowa?

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Bilans polskiej akcji poszukiwawczo-ratowniczej w Turcji.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie