Prasówka 1.02.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 31.01. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Alarm w wielu sklepach - najnowsze ostrzeżenia GIS. Tego już nie kupisz w Biedronce, Lidlu i innych marketach [01.02.2023]”?

Prasówka 1.02: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Alarm w wielu sklepach - najnowsze ostrzeżenia GIS. Tego już nie kupisz w Biedronce, Lidlu i innych marketach [01.02.2023]

Najnowsze ostrzeżenia GIS - te produkty zostały wycofane ze sklepów. Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek.

Nie przegap promocji!

📢 Rekordowa waloryzacja emerytur 2023 - mamy tabelę wyliczeń. Takie emerytury dostaną seniorzy od marca [01.02.2023]

W marcu 2023 roku przeprowadzona zostanie waloryzacja rent i emerytur, która w związku z bardzo wysoką inflacją będzie rekordowa. Zakładany wskaźnik waloryzacji wyniesie aż 113,8 proc., dodatkowo osoby z niższymi emeryturami będą mogły liczyć na waloryzację kwotową. Tu sprawdzisz, jak urośnie Twoja emerytura - mamy najnowsze wyliczenia.

📢 TU KOBIETY ŻYJĄ NAJDŁUŻEJ. Oto 25 miast i powiatów w Polsce, gdzie panie średnio żyją najdłużej. Znacie te miejscowości? Zobaczcie

Kobiety w Polsce żyją dłużej od mężczyzn: to żadna tajemnica. Choćby dlatego, że są mniej podatne na wiele chorób związanych z układem krążenia i układem oddechowym, które są głównymi przyczynami zgonów u mężczyzn. Kobiety równie bardziej dbają o swoje zdrowie i lepiej radzą sobie z stresem. Również różnice w stylu życia między mężczyznami a kobietami mogą przyczyniać się do różnic w długości życia. ZOBACZCIE TOP 25 MIAST I POWIATÓW, W KTÓRYCH KOBIETY ŻYJĄ NAJDŁUŻEJ. ZASKOCZENI?

Prasówka 1.02: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zobacz czy pamiętasz te rzeczy i sceny z PRL-u i początku lat 90.? Wiele osób wspomina ten okres z nostalgią! 31.01.2023

Dorastałeś w czasach PRL-u albo na początku lat 90.? Jeśli tak, to na pewno pamiętasz jak wtedy wyglądały ulice, sceny z życia a tym bardziej zwykłe przedmioty codziennego użytku.

📢 Takie monety i banknoty PRL są dziś warte krocie! Masz takie stare pieniądze - możesz zostać bogaty [01.02.2023]

Banknoty i monety z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej dla kolekcjonerów są wiele warte. Okazuje się, że dziś można zarobić na nich duże pieniądze. Sprawdź, czy masz w domu stare pieniądze i zobacz w naszej galerii, na ile są wyceniane.

📢 Te starocie z PRL są warte więcej niż myślisz. Tyle warte są teraz te kryształy i kolorowe szkło [01.02.023]

Przedmioty z czasów PRL wracają do łask. Kryształowe naczynia, kolorowe szkło i porcelanowe kury schowane przez lata w kartonach i piwnicach dziś są warte krocie. Zobacz, ile kosztują. Kto by pomyślał, że są aż tyle warte!

📢 Takie emerytury brutto i netto mają dostać seniorzy od marca 2023. Oto tabela wyliczeń [01.02.2023]

Takie emerytury brutto i netto mają dostać seniorzy od marca 2023. W tym roku stawki emerytur będą rosły na innych zasadach, niż dotychczas. Niektórzy emeryci będą mogli liczyć na waloryzację kwotową, a inni procentową. Wiemy też o ile wzrośnie emerytura minimalna. Poznaj szczegóły.

📢 Seria kradzieży na terenie drogerii w Pruszczu Gdańskim. Policja poszukuje kilku mężczyzn. Rozpoznajesz ich? ZDJĘCIA

Policja z Pruszcza Gdańskiego poszukuje kilku mężczyzn, którzy mogą być powiązani z kradzieżami, do których doszło pod koniec 2022 r. na terenie jednej z drogerii w mieście. Jeśli rozpoznajesz kogokolwiek ze zdjęć, koniecznie powiadom organy ścigania!

📢 Nielegalna produkcja narkotyków pod Prabutami? Na miejscu pracują funkcjonariusze CBŚ, policji, straży pożarnej. Gmina huczy od plotek!

Co się dzieje w Raniewie, pod Prabutami? Na miejscu niecodzienne zgromadzenie sił i funkcjonariuszy. Pod jednym z domów pojawiła się m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Gdyni. Na miejscu działali także funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego oraz policji. Pod Prabutami huczy od plotek. Czy CBŚ zlikwidowało fabrykę narkotyków?

📢 Fotoradary na Pomorzu. Gdzie są ustawione kontrole prędkości? Oto aktualne miejsca gdzie się znajdują [LISTA]

Fotoradary na Pomorzu w 2023 roku. Przy obecnych stawkach za przekroczenie prędkości, nikt nie chce otrzymać zdjęcia czy też niechcianej pamiątki z wakacji. Zdecydowanie lepiej mieć się na baczności i jechać zgodnie z obowiązującymi przepisami i limitami prędkości. Oto aktualna lista miejsc gdzie znajdują się fotoradary. Sprawdź koniecznie w naszej galerii, na których drogach i miejscowościach się znajdują. Dane pochodzą z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

📢 Ratownik medyczny ze szpitala w Kościerzynie robił zdjęcia pacjentom i wysyłał znajomym? Sprawą zajęła się prokuratura

Ratownik medyczny ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie stracił pracę po tym, jak wyszło na jaw, że miał wykonywać zdjęcia pacjentom. Sprawą zajęła się prokuratura.

📢 500 plus dla małżeństw. Te małżeństwa dostaną dodatek w wysokości 500 zł. Jakie są warunki aby otrzymać 500 plus dla małżeństw? 31.01.23

Projekt 500 plus dla małżeństw? Projekt zapewniający małżeństwom dodatkowe pieniądze ma już dwa lata. W tym czasie ustawa, która przewidywałaby dodatkowe pieniądze dla małżonków nie weszła w życie. W 2022 roku jednak petycja obywatelska w sprawie dodatku małżeńskiego skierowana została do Komisji do Spraw Petycji. W kwietniu natomiast termin rozpatrzenia został wydłużony. Autorami petycji jest małżeństwo z 50 letnim stażem, które nagrodzone zostało medalem za długoletni staż małżeński. Czy dodatek w wysokości 500 zł dla małżeństw wejdzie w życie?

📢 Te osoby nie muszą już płacić abonamentu RTV. Duże zmiany w 2023 roku. Sprawdź czy musisz go opłacać 31.01.23

Ustawa o abonamencie RTV mówi jasno, że abonament płacić musi każdy kto posiada odbiornik zarówno telewizyjny jak i radiowy. Opłacie podlegają także radia samochodowe. W zasadzie każdy, kto nie opłaca abonamentu RTV podlega karze. Sprawdzić mogą nas pracownicy Poczty Polskiej. Kontrolowane są domu i mieszkania Polaków. Ustawa przewiduje także, że są osoby które są zwolnione z płacenia abonamentu RTV. Kto nie musi płacić abonamentu?

📢 500 plus na kota i psa. Oto zasady przyznawania dodatku dla właścicieli zwierząt. To trzeba zrobić aby dostać 500 plus na zwierzaka 31.01.23

Samorządy przyznają świadczenia do 500 zł na opiekę nad zwierzakiem. Masz w domu kota albo psa? Możesz dostać nawet 500 zł. Oto zasady jak można otrzymać 500 plus na kota lub psa w ramach dofinansowania od samorządu. Na co można wydać 500 plus na zwierzaka? Takie są zasady przyznawania i wydawania pieniędzy z 500 plus na kota albo psa. Sprawdziliśmy gdzie trzeba się udać i kto może otrzymać dodatkowe 500 zł na swojego czworonożnego przyjaciela.

📢 Butla z gazem wybuchła w mieszkaniu we Frący (pow. starogardzki). Jedna osoba doznała poparzeń twarzy! 31.01.2023 r. ZDJĘCIA

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wybuchu butli z gazem, która znajdowała się w mieszkaniu. Do wypadku doszło we Frący, w gminie Smętowo Graniczne, we wtorek 31 stycznia po godz. 14.00.

📢 Rolnicy z powiatu bytowskiego boją się wilka ludojada. Rozsyłają sobie makabryczne zdjęcia

Makabryczne zdjęcia szczątków ludzkich pozbawionych wnętrzności, rozszarpanych przez jakieś zwierzęta, rozsyłają sobie myśliwi i rolnicy z powiatu bytowskiego. Sugerują, że wilk zaatakował człowieka i go zjadł. Jak ustaliliśmy, zdjęcia są autentyczne, znaleziono też szczątki człowieka. Postępowanie prowadzi prokuratura w Przemyślu.

📢 Betis - FC Barcelona NA ŻYWO 1.02.2023 r. Gdzie oglądać transmisję w TV i stream w internecie? Wynik meczu, online, relacja

Betis - FC Barcelona NA ŻYWO. FC Barcelona zagra w środę (1.02.2023) na wyjeździe z Betisem w meczu hiszpańskiej La Ligi. Gdzie oglądać mecz Betis - FC Barcelona w telewizji i internecie? Sprawdzaj wynik na żywo i online!

📢 Letnie wakacje dłuższe i z podziałem na turnusy? Pomysł ma przeanalizować resort edukacji

Ministerstwo Sportu i Turystyki pochyliło się nad propozycją wydłużenia letnich wakacji. O przeanalizowanie tego pomysłu zwrócono się do resortu edukacji. Według jego założeń, wakacje mogłyby trwać od 15 czerwca do 15 września i być podzielone na dwumiesięczne turnusy.

📢 Gdański salon ślubny Livia. Policja zachęca poszkodowane kobiety do składania zawiadomień

Sprawa gdańskiego salonu ślubnego Livia ma ciąg dalszy. Poszkodowane kobiety przygotowują zawiadomienie o możliwości popełnienia oszustwa. Ponadto, dzięki nagłośnieniu sprawy m.in. przez "Dziennik Bałtycki", policja zaczęła zachęcać byłe klientki salonu do składania zawiadomień.

📢 Drzewo przewróciło się na jezdnię, uderzył w nie samochód. Było podcięte?

30 stycznia wieczorem doszło do wypadku w Węsiorach w gminie Sulęczyno w powiecie kartuskim. Kierujący samochodem osobowym uderzył w drzewo, które wcześniej przewróciło się na jezdnię.

📢 Domowe sposoby na bezsenność. Te naturalne metody pomogą zażegnać problemy ze snem. Czasem wystarczy jedynie zmiana nawyków

Bezsenność to zaburzenie snu, które zdecydowanie pogarsza jakość życia i sprzyja rozwojowi wielu chorób. Kiedy staje się ona naszą codziennością, w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na znalezieniu źródła problemu i jego eliminacji. Choć najszybszym rozwiązaniem wydaje się sięgnięcie po leki na bezsenność, problem ten można często zażegnać domowymi sposobami. Naturalne metody i zmiana wieczornych nawyków mogą przynieść zaskakująco pozytywne rezultaty. Zobacz, co należy robić, aby spokojnie i szybko zasnąć.

📢 Znamy termin apelacji Magdaleny Adamowicz. Prokuratura wskazuje na pominięcie dowodów

Sąd Okręgowy w Gdańsku 28 lutego zajmie się apelacją od wyroku Magdaleny Adamowicz, informuje Radio Gdańsk. W czerwcu 2022 roku Sąd Rejonowy uniewinnił Adamowicz z zarzutów błędnego rozliczenia podatku za najem mieszkań i ukrywanie dochodów. Zdaniem prokuratury kobieta nie wykazała 400 tysięcy złotych w zeznaniach podatkowych z lat 2011 i 2012. Miała też nie rozliczyć dochodów z wynajmu mieszkań, co spowodowało stratę Skarbu Państwa w wysokości 120 tysięcy złotych.

📢 Zupa z wkładką. Igła z nitką znajdowała się w śmietanie? Gdański sanepid podejmie działania w związku ze zdarzeniem

Podczas próby smakowania zupy jedna z Czytelniczek miała wyciągnąć łyżką igłę z nićmi. Według relacji jej męża była ona w śmietanie firmy Piątnica. Pan Bogumił, który poinformował "Dziennik Bałtycki" o sprawie, napisał, że kupił produkt w jednym z dyskontów przy ul. Hynka w Gdańsku. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podejmie działania w związku z zaistniałą sytuacją.

📢 Ranking trenerów Lechii Gdańsk. Jak pracę w zespole biało-zielonych zaczął Marcin Kaczmarek, a kto jest liderem? TOP 13

Lechia Gdańsk gra bez przerwy w Ekstraklasie od 2008 roku. W ciągu blisko 15 lat prowadziło biało-zielonych aż 17 trenerów. Od września ubiegłego roku nowym szkoleniowcem biało-zielonych jest Marcin Kaczmarek. Jaką średnią zdobytych punktów na mecz ma nowy szkoleniowiec i na którym miejscu w rankingu jest klasyfikowany? Kto osiągnął największe sukcesy z Lechią i jest na czele rankingu?

📢 Właściciele tych samochodów powinni mieć się na baczności - mogą dostać wezwanie do serwisu. W samochodach wykryto sporo nieprawidłowości

Właściciele samochodów marek takich jak m.in. Toyota, Mercedes oraz Volkswagen powinni mieć się na baczności. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przekazał komunikaty wskazujące nieprawidłowości w wybranych modelach samochodów. Sprawdźcie, kto powinien się mieć na baczności.

📢 LOTTO WYNIKI 31.01.2023 r. Liczby Eurojackpot, Lotto, numery duży lotek, Multi Multi, Kaskada. Losowanie Lotto z 31.01.2023 na żywo

Lotto wyniki 31.01.2023 r.! Czy losowania we wtorek, 31.01.2023 okażą się dla Ciebie szczęśliwe? Poniżej na naszej stronie publikujemy wyniki Lotto z 31.01.2023 r. Zobacz wyniki LOTTO z 31.01.2023 r.!

📢 Gdynia. Dowódca 3. Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej RP Mirosław Jurkowlaniec i jego zastępca Wojciech Sowa pożegnali się z marynarzami

Kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec, dotychczasowy dowódca 3. Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej RP, a także jego zastępca, komandor Wojciech Sowa, pożegnali się z załogami okrętów stacjonujących w Porcie Wojennym w Gdyni. Teraz pełnić będą nowe obowiązki, powierzone im przez Mariusza Błaszczaka, wicepremiera i ministra obrony narodowej.

📢 Śmiertelny wypadek na DK 58. Nie żyją dwie osoby! Kobieta prowadząca skodę wpadła w poślizg i uderzyła w ciężarówkę. ZDJĘCIA

Dwie osoby zginęły na skutek wypadku, który miał miejsce 30 stycznia 2023 r. na drodze krajowej numer 58 w miejscowości Czarny Piec. Kobieta prowadząca osobowy samochód zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w nadjeżdżający z przeciwka samochód ciężarowy.

📢 Wraki samochodów blokują miejsca parkingowe. Straż Miejska w Wejherowie: "Drogi publiczne i parkingi nie mogą być złomowiskami"

Tylko na początku 2023 roku Straż Miejska z Wejherowa prowadzi otrzymała zgłoszenia bądź z własnej inicjatywy podjęła interwencje w sprawie 5 porzuconych aut. Wraki samochodów często blokują miejsca parkingowe. - Drogi publiczne i parkingi nie mogą być złomowiskami - przypominają wejherowscy funkcjonariusze.

📢 Metamorfoza Katarzyny Dowbor. Prowadząca "Nasz nowy dom" przeszła sporą zmianę. Zobaczcie archiwalne zdjęcia

Katarzyna Dowbor jest prowadzącą "Nasz nowy dom". W jednym z wywiadów zdradziła, ile faktycznie trwa remont mieszkania. Sprawdźcie, co wyjawiła, a także, jak zmieniała się przez lata.

📢 Kondolencje. Co taktownie powiedzieć rodzinie zmarłego? Jak złożyć kondolencje? Jak je napisać? - pożegnanie, nekrologi [SMS, DRUK, LIST]

Kondolencje, jak je składać? Co powiedzieć rodzinie zmarłego? Zobacz konkretne przykłady. Jak taktownie złożyć kondolencje po śmierci bliskiej osoby.

📢 Najlepsze życzenia na urodziny. Jak napisać życzenia urodzinowe? Czego życzyć? Co napisać na urodziny? Zabawne SMS i wierszyki

Zbliżają się urodziny bliskiej osoby i nie masz pomysłu na życzenia? Pomożemy ci! Sprawdź najciekawsze, śmieszne życzenia urodzinowe. Zobacz też wierszyki i smsy urodzinowe.

📢 Oto najpiękniejsze życzenia imieninowe. Jak napisać życzenia na imieniny? Wierszyki, życzenia imieninowe sms, list, 31.01.2023 r.

Życzenia imieninowe, któż ich nie składa? Życzenia na imieniny - wykorzystajcie nasze wzory, sprawcie radość ciepłymi życzeniami. Sprawdźcie, kto ma dziś imieniny? Pokażcie, że o niej/nim pamiętacie! Podpowiadamy przykładowe wierszyki, życzenia, rymowanki. Jeśli macie też swoje fajne wzory życzeń imieninowych, podzielcie się nimi w komentarzach.

📢 Najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce. Tam poprawisz swój stan zdrowia, zregenerujesz się, zrelaksujesz i odpoczniesz. Tu warto przyjechać

Najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce. Tam poprawisz swój stan zdrowia, zregenerujesz się, zrelaksujesz i odpoczniesz. Poza zapewnionymi kuracjami, zabiegami oraz zajęciami, jakie obejmuje plan pobytu w uzdrowisku można też skorzystać z bogactw natury, które występują na tamtych obszarach. Regeneracji uczestnika turnusu służą bowiem warunki przyrodnicze, a także zasoby naturalne terenów, gdzie położone są poszczególne uzdrowiska. Występuje tam zazwyczaj górskie lub morskie powietrze, dostęp do wód mineralnych i można znaleźć też liczne ścieżki przyrodnicze, dzięki czemu jest okazja, by aktywnie oraz miło spędzić czas w ramach pobytu w sanatorium. Są to jedne z atutów tych miejsc, pełniące bardzo ważną rolę w przypadku leczenia wielu schorzeń lub wspomagania całego procesu regeneracji organizmu. Wybór uzdrowiska nie jest jednak możliwy, jeśli pobyt w sanatorium ma odbywać się w odpowiedzi na skierowanie, wystosowane przez lekarza z Narodowego Funduszu Zdrowia. Miejsce i termin leczenia zostają pacjentowi wówczas przydzielone. Niektórzy decydują się na wyjazd prywatny, nierefundowany, w związku z czym sami wybierają uzdrowisko oraz czas pobytu w sanatorium. Sprawdź, gdzie warto pojechać!

📢 Osoby o tym imieniu piją najwięcej alkoholu. Jakie są znaczenia imion? 31.01.23

Nasze imiona odpowiadają za wiele naszych cech charakteru. Zobaczcie zatem, kto pije najwięcej alkoholu. Pamiętajcie, że alkohol szkodzi zdrowiu!

📢 Te produkty mogą zagrażać zdrowiu i życiu. Biedronka, Lidl, Żabka i inne sieciówki wycofują je ze swoich półek 31.01.23

Robisz zakupy w Lidlu, Biedronce, Żabce czy innych sieciowych marketach? Główny Inspektorat Sanitarny wydał nowe oświadczenia dotyczące wycofania ze sprzedaży produktów, które nie spełniają norm i mogą zaszkodzić życiu i zdrowiu konsumentów. Lista jest długa. Zobacz, jakie produkty zostały wycofane przez GIS z takich sklepów jak Lidl, Biedronka, Żabka czy Auchan. Tych produktów ze względu na nasze zdrowie nie powinniśmy spożywać. Wywal je natychmiast lub zażądaj zwrotu pieniędzy. Które produkty wycofano? Sprawdź na naszej liście.

📢 Waloryzacja emerytur w 2023 r. Tak mają wyglądać świadczenia. O ile wzrosną emerytury? 31.01.23

W marcu czeka nas waloryzacja emerytur. Rada Ministrów przyjęła kluczową ustawę dla waloryzacji emerytur w 2023 r. Podwyżki wyniosą minimum 250 złotych. Na naszej stronie sprawdzisz, o ile urośnie Twoja emerytura. Zobacz najnowsze wyliczenia.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 31.01.2023

Te osoby uchodzą za najbardziej złośliwe. Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź listę!

📢 Oto najmądrzejsze rasy kotów. Ich inteligencja potrafi zaskakiwać. Sprawdź jakie koty znalazły się na liście! 31.01.2023

Które rasy kotów według ekspertów są najmądrzejsze? Sprawdź listę! Czym cechuje się kocia inteligencja? Oto najmądrzejsze rasy kotów. Ich inteligencja potrafi zaskakiwać. Zastanawiasz się nad adopcją kota? W galerii znajdziesz krótki opis każdej rasy. Nie podlega wątpliwości, że koty to indywidualiści. Sprawdź ich inne cechy charakteru.

📢 Te psy są najmądrzejsze! Eksperci stworzyli ranking najmądrzejszych ras psów. Nauczenie nowej komendy zajmuje im mniej niż pięć prób 31.01.

Piękne, wierne i kochające psy mają różne osobowości i predyspozycje. Zastanawiasz się nad adopcją szczeniaka? Sprawdź, jakie rasy psów są najmądrzejsze. Z nimi nie będziesz miał problemów w nauce nowych komend i sztuczek. Nauczenie się nowej komendy może zająć mniej niż pięć prób. Jakie psy znalazły się w czołówce? Sprawdź!

📢 Tam mieszkają najszczęśliwsi ludzie na świecie. Zobacz wyniki World Happiness Report 2022. Gdzie są Polacy w pod względem szczęścia?

Jak co roku World Happiness Report przeanalizował miliony ankiet, aby wyłonić najszczęśliwsze państwo na świecie. Wnioski? Nikogo nie zaskoczyły. Po raz piąty z rzędu na samym szczycie znalazła się kraj europejski! A na którym miejscu pod względem szczęśliwości jest Polska?

📢 PIT roczny 2022. Jak wygląda rozliczenie osób samotnie wychowujących dzieci po zmianach w Polskim Ładzie? Ile można zyskać [31.01.2023]

Osoby samotnie wychowujące dzieci mogą sporo oszczędzić dzięki Polskiemu Ładowi. Zbliża się czas rozliczeń podatku dochodowego za 2022 rok. Osoby samotnie wychowujące dzieci powinny pamiętać, że mogą skorzystać z podwójnej kwoty wolnej od podatku i zapłacić wyższą stawkę PIT dopiero po przekroczeniu 240 tys. zł dochodu. Wspólne rozliczenie z dzieckiem może przynieść im spore oszczędności.

📢 Otwarcie nowej siedziby Katolickiej Szkoły Niepublicznej w Pruszczu Gdańskim. Nowocześnie i przestronnie | ZDJĘCIA

Katolicka Szkoła Niepubliczna im. Św. Jana Pawła II w Pruszczu Gdańskim ma nową siedzibę. W poniedziałek, 30 stycznia 2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego budynku szkoły przy Dobrowolskiego 11. Uczniowie do końca lutego powinni już uczyć się w nowych salach.

📢 Farma wiatrowa na Bałtyku z pozwoleniem na budowę. Daniel Obajtek: Ta decyzja przybliża Orlen do rozpoczęcia inwestycji w 2024 roku

Pozwolenie na budowę zespołu urządzeń do wyprowadzenia mocy z morskiej farmy wiatrowej Baltic Power wydane. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich podpisał decyzję. Poprzednia, z listopada 2022 roku, dotyczyła ustalenia lokalizacji inwestycji.

📢 Park handlowy w Wejherowie w końcu powstanie? Inwestor prosił radnych o ugodę w sprawie kar sięgających ok. 1,8 mln zł | ZDJĘCIA

Inwestor, który w centrum Wejherowa planuje wybudowanie parku handlowego, poprosił miasto Wejherowo o ugodę w sprawie kar i przesunięcia terminu budowy. Chodzi o niebagatelną sumę ok. 1,8 miliona zł. Radni podjęli stanowisko w tej sprawie.

📢 Ogłoszono przetarg na projekt rozbudowy schroniska „Promyk” w Gdańsku

Schronisko „Promyk” będzie w przyszłości rozbudowane. W planach jest budowa m.in. budynku dla psich seniorów, nowego budynku kwarantanny dla psów czy budynku zapewniającego opiekę lekarską kotom. Właśnie ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania.

📢 Czarno-białe zdjęcia Gdańska teraz w kolorze! Efekt? Niesamowity! Tak historia Gdańska "zmieniła" sztuczna inteligencja | ZDJĘCIA, WIDEO

Archiwalne fotografie Gdańska z Narodowego Archiwum Cyfrowego to niesamowita podróż w czasie. Zabytkowe budynki, hala targowa, fontanna Neptuna, dworzec kolejowy, urokliwe bramy, piękne kościoły i malownicze kamienice. W oryginale zdjęcia są czarno-białe. A co gdyby nadać im nieco koloru? Dzięki specjalnej aplikacji wykorzystującej sztuczną inteligencję, bezbarwne do tej pory fotografie nabrały życia! Zobaczcie sami!

📢 Przestępcy z Pomorza poszukiwani przez policję. Widziałeś któregoś z nich? [ZDJĘCIA, NAZWISKA, LISTY GOŃCZE]

Pobicia, rozboje, kradzieże, oszustwa, prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających. Zobacz galerię przestępców z Pomorza, których poszukuje policja. Może dzięki Tobie, funkcjonariusze zatrzymają którąś z poszukiwanych osób.

📢 LOTTO WYNIKI 30.01.2023 r. Liczby Lotto, Lotto Plus, numery duży lotek, Multi Multi, Kaskada. Losowanie Lotto z 30.01.2023 na żywo

Lotto wyniki 30.01.2023 r.! Czy losowania w poniedziałek, 30.01.2023 okażą się dla Ciebie szczęśliwe? Poniżej na naszej stronie publikujemy wyniki Lotto z 30.01.2023 r. Zobacz wyniki LOTTO z 30.01.2023 r.!

📢 Tak mieszka Dawid Kubacki. Zobacz piękny dom skoczka na Podhalu. Jak mieszka z żoną Dawid Kubacki?

Dawid Kubacki to lider Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz szczęśliwy mąż i tata. Już w ten weekend będziemy śledzić jego kolejne poczynania na mamuciej skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. Zajrzyj do domu ulubionego skoczka Polaków. Sprawdź, jak mieszka Dawid Kubacki z żoną i córkami. Zobacz, góralski dom uznanego sportowca na Podhalu.

📢 Tyle emeryci otrzymają z tytułu nadpłaconego podatku. Z czego wynika zwrot podatkowy i do kogo trafi?

Seniorzy, którzy w 2022 r. otrzymywali emerytury wyższe niż 2500 zł brutto, mogą liczyć na zwrot podatku. To konsekwencja obniżenia stawek podatkowych z 17 na 12 proc. Zmianę wprowadziła ubiegłoroczna reforma podatkowa.

📢 Łukasz Zwoliński, piłkarz Lechii Gdańsk: Co z kontraktem? Moje nazwisko jest na „Z” i może dlatego czekam

Łukasz Zwoliński strzelił gola na początku drugiej połowy i zapewnił Lechii Gdańsk cenne i ważne zwycięstwo nad Wisłą Płock w pierwszym meczu rundy rewanżowej w piłkarskiej PKO Ekstraklasie. Zwoliński po meczu mówił m.in. o okolicznościach, w jakich zdobył gola, o rzucie karnym dla Wisły i o swoim kontrakcie.

📢 Wypadek w Miszewku 30.01.2023 (powiat kartuski). Pomiędzy Chwaszczynem a Żukowem zderzenie 2 samochodów. Jest poszkodowany

Wypadek w miejscowości Miszewko (powiat kartuski). Na odcinku drogi nr 20 pomiędzy Chwaszczynem a Żukowem zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba jest ranna. Są utrudnienia na drodze.

📢 Szczepionka na raka piersi coraz bliżej? Wyniki badań są obiecujące. To może być przełom

Szczepionka na raka piersi wejdzie na rynek w ciągu najbliższych lat? Wyniki badań pierwszej fazy testów są obiecujące. Sprawdźcie, co już teraz wiadomo na ten temat.

📢 Uciekał przed policją. Teraz 39-letni gdańszczanin stanie przed sądem

39-letni mieszkaniec Gdańska, który 26 stycznia 2023 roku uciekał przed policją, teraz stanie przed sądem. Zatrzymano również jego pasażera. Mężczyznom grozi 3 i 5 lat więzienia.

📢 Zawodnik Bałtyku Sztutowo stracił przytomność podczas meczu z Koroną Cedry Małe. Pomogli druhowie z OSP Gdańsk Świbno | FOT

Dramatyczna sytuacja podczas meczu KS Korona Cedry Małe – Bałtyk Sztutowo. W piątkowym spotkaniu, które odbywał się na boisku przy ulicy Smoleńskiej w Gdańsku, zasłabł i przytomność stracił zawodnik drużyny ze Sztutowa. Na ratunek ruszyli strażacy z OSP Gdańsk Świbno.

📢 Napaść na wolontariuszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poszkodowana 14-latka

14-letnia wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została zaatakowana w Kościerzynie. Napadła na nią 44-letnia kobieta. Interweniowała policja.

📢 Lechia Gdańsk z wstydliwą frekwencją. Byliście na meczu biało-zielonych z Wisłą Płock? Znajdźcie się na zdjęciach

Niespełna sześć tysięcy widzów zasiadło na trybunach stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk na meczu Lechii Gdańsk z Wisłą Płock na inaugurację rundy rewanżowej w piłkarskiej PKO Ekstraklasie. A i tak wydaje się, że widzów było mniej, a frekwencja została nieco naciągnięta. Byliście na meczu Lechii z Wisłą?

📢 Doda i Dariusz Pachut tworzą piękną parę. Kim jest góral spod Łącka, który zdobył serce znanej piosenkarki? Ma bardzo ciekawe życie! 30.01.

Doda przestała w końcu ukrywać mężczyznę, który skradł jej serce. Jak się okazuje wybrankiem Doroty Rabczewskiej jest Dariusz Pachut, rodowity sądeczanin, a może nawet góral, który pochodzi z Zabrzeży w gminie Łącko. Mężczyzna zasłynął wcześniej z pięknych inicjatyw, podczas których m.in. uczestniczył w akcji ratowniczej w Albanii. Innym razem spełnił marzenie niepełnosprawnego chłopca, którego wraz z kolegą wyniósł na Rysy. Na koncie ma także wiele sukcesów sportowych. Głośno było o nim jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy to spotykał się z dziennikarką Dorotą Gardias.

📢 Oszuści chcieli wyciągnąć duże pieniądze od starszej mieszkanki Bytowa. Uratowali ją policjanci

Zbieg okoliczności i szybka reakcja policjantów z Bytowa uchroniła starszą mieszkankę od straty dużej gotówki. Zadzwonili do niej oszuści, podając się za policjanta i prokuratora.

📢 Oliwia Bieniuk chciałaby mieć znanego partnera? Córka Ani Przybylskiej zdobyła się na szczere słowa. Oto, co napisała

Oliwia Bieniuk prowadzi konto na Instagramie, gdzie co jakiś czas odpowiada na pytania nurtujące fanów. Jeden z nich zapytał, czy chciałaby mieć znanego partnera? Sprawdźcie, jak zareagowała.

📢 Tak zmienił się Robert Gawliński, który niedawno ponownie się przeprowadził. Na nowych zdjęciach jest nie do poznania. Zobaczcie

Robert Gawliński niedawno ponownie się przeprowadził. Muzyk, który od lat jest związany ze sceną, przeszedł spektakularną metamorfozę. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Najnowsze ostrzeżenie GIS. Sałatka z buraczków i papryki marki VICTUS wycofana ze sprzedaży. Tę partię lepiej omijaj szerokim łukiem

Główny Inspektor Sanitarny wycofał ze sklepów w Polsce kolejne produkty spożywcze. Mowa o sałatce z buraczków i papryki marki VICTUS Mielczarek i Kowalska Sp. j. Powodem było stwierdzenie obecności ciała obcego w produkcie. Sprawdźcie, o jaką partię chodzi.

📢 Tak odpoczywa Kuba Wojewódzki. Nowe zdjęcie z Meksyku zrobiło furorę w sieci. Internauci ruszyli z komentarzami. Co napisali?

Kuba Wojewódzki pochwalił się na Instagramie zdjęciem z wakacji. Samozwańczy król TVN-u odpoczywa w Meksyku, o czym co jakiś czas informuje internautów. Opisem jednego z wpisów rozbił bank. Sprawdźcie, co napisał, a także, jak zareagowali internauci.

📢 "Pralnia pieniędzy" i mafijna rodzina. Kibice Lechii dosadnie o zarządzaniu klubem. Czy w gabinetach biało-zielonych dojdzie do zmian?

Ponad pięć tysięcy kibiców obejrzało mecz Lechii Gdańsk z Wisłą Płock z trybun stadionu. Oficjalnie, bo wydaje się, że frekwencja została jednak nieco naciągnięta. Fani biało-zielonych dobitnie pokazali, co myślą o działalności współwłaściciela klubu Adama Mandziary i prezesa Pawła Żelema.

📢 W Bolszewie pobito rekord gminy Wejherowo w śpiewaniu kaszubskich nut. Utwór mieszkańcy wykonali podczas 31. finału WOŚP | ZDJĘCIA, WIDEO

To był rekordowy 31. finał WOŚP w Bolszewie (gmina Wejherowo). A to za sprawą popularnej kaszubskiej piosenki. Mieszkańcom udało się pobić ubiegłoroczny rekord gminy Wejherowo w jak największej liczbie osób jednocześnie śpiewających "Kaszëbsczé nótë".

📢 Najlepsze memy po nominacji Fernando Santosa. Poprawicie sobie humory. "Trenował Cristiano Ronaldo, a teraz Grzegorza Krychowiaka"

Piłkarska reprezentacja Polski ma nowego selekcjonera. Został nim Fernando Santos, który w 2016 roku doprowadził reprezentację Portugalii do mistrzostwa Europy. Teraz ma osiągać sukcesy z biało-czerwonymi. Internauci i przygotowali znakomite memy w związku z nominacją Santosa. Uśmiejecie się. Zapraszamy do oglądania.

📢 Wypadek w Gdyni. Na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Estakadę Kwiatkowskiego dachował samochód osobowy. ZDJĘCIA

Dachowanie samochodu na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Estakadę Kwiatkowskiego. Droga z obwodnicy do portu jest zablokowana. Na estakadę w kierunku Obłuża można wjechać dopiero na wysokości ulicy Morskiej.

📢 W Sopocie zniszczono "Pomnik Chłopa" jeszcze przed wernisażem. Opublikowano wizerunek podejrzanych

"Pomnik Chłopa" to część wystawy zatytułowanej "Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki". Rzeźba stanęła w mieście 27 stycznia 2023, a dobę później... była już zniszczona.

📢 Funkcjonariusze w Tczewie zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty do gier. Co grozi za organizowanie gier hazardowych?

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej w Kwidzynie, wraz z tczewskimi policjantami, kontrolowali miejsca z automatami do gier. W punkcie, znajdującym się w jednej z miejscowości powiatu tczewskiego, mundurowi zabezpieczyli 7 nielegalnych maszyn. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

📢 Najpopularniejsze zabawki z czasów PRL-u. Pamiętasz je jeszcze? Niektóre z nich stale zyskują na wartości 29.01.2023

Zabawki z czasów PRL-u stale zyskują. Ich ceny są zaskakujące. Coraz więcej rzeczy z PRL-u wzrasta na wartości. Dzieje się tak, ponieważ z biegiem czasu stają się one coraz rzadsze. Te zabawki miał prawie każdy w tamtych latach, a teraz można na nich zarobić. Trzymasz je jeszcze na strychu lub w piwnicy? Sprawdź i powspominaj dawne czasy. Pamiętasz je jeszcze?

📢 LOTTO WYNIKI 28.01.2023 r. Liczby Lotto, Lotto Plus, numery duży lotek, Multi Multi, Kaskada. Losowanie Lotto z 28.01.2023 na żywo

Lotto wyniki 28.01.2023 r.! Czy losowania w sobotę, 28.01.2023 okażą się dla Ciebie szczęśliwe? Poniżej na naszej stronie publikujemy wyniki Lotto z 28.01.2023 r. Zobacz wyniki LOTTO z 28.01.2023 r.!

📢 Biesiada taneczna dla seniorów z gminy Wejherowo. Na parkiecie w Bolszewie bawiło się 200 mieszkańców | ZDJĘCIA, WIDEO

Około 200 osób z gminy Wejherowo bawiło się na biesiadzie dla seniorów w hali widowiskowo-sportowej w Bolszewie. Był poczęstunek, tort i zabawa przy muzyce na żywo.

📢 Pościg policyjny w Gdańsku! 28.01.2023. Uciekający kierowca rozbił samochód. Próbował dalej piechotą jednak został ujęty

Kierowca uciekającego samochodu rozbił go po tym, jak zaczął uciekać przed kontrolą drogową. Policjanci zatrzymali go i jednego z pasażerów, gdy próbowali dalej uciekać piechotą. To już 4 pościg policyjny w Gdańsku od początku roku.

📢 Julia Kamińska: metamorfoza. Tak zmieniła się kultowa "BrzydUla" pochodząca z Gdańska. ARCHIWALNE ZDJĘCIA

Julia Kamińska w polskim show-biznesie gości już wiele lat. Największą sławę aktorce pochodzącej z Gdańska przyniosła rola Uli Cieplak w kultowym serialu "BrzydUla". Od momentu swojego debiutu przeszła spektakularną metamorfozę. Najlepszym dowodem na to są archiwalne zdjęcia w naszej galerii.

📢 Gdańsk kiedyś i dziś. Tak zmieniały się popularne miejsca miasta. Porównujemy te same lokalizacje na przestrzeni 20 lat. Dużo się zmieniło!

Ołowianka, Wyspa Spichrzów, czy Hala Targowa. Minęło zaledwie dwadzieścia lat, a miejsca te zmieniły się nie do poznania. Porównujemy najbardziej rozpoznawalne miejsca miasta sprzed dwudziestu lat z tymi, jakie mogliśmy napotkać w 2020 r.! Poznajecie wszystkie te miejsca? W niektórych przypadkach różnica jest naprawdę ogromna!

📢 Szpital Powiatowy w Kartuzach znalazł się w pierwszej dziesiątce placówek w Polsce. Tak wygląda ranking Fundacji Rodzić po Ludzku

Szpital Powiatowy w Kartuzach otrzymał list gratulacyjny od Fundacji Rodzić po Ludzku. Poinformowano w nim, że placówka znalazła się pierwszej dziesiątce rankingu, prowadzonego przez fundację. W głosowaniu wzięły udział kobiety, które w danej placówce wydały na świat swoje dziecko.

📢 Do wzięcia jest 1000 albo 1500 zł. Wniosek o dodatek elektryczny można składać tylko do 1 lutego

Do 1 lutego można składać wnioski o dodatek elektryczny. Wsparcie wynosi 1000 zł lub 1500 zł, w zależności od rocznego zużycia energii elektrycznej w gospodarstwie domowym.

📢 Straż Miejska w Sopocie pomogła mężczyźnie, który rzekomo źle się poczuł. Teraz może mieć spore problemy

W czwartek 26 stycznia Straż Miejska w Sopocie udzieliła pierwszej pomocy mężczyźnie, który upadł, przechodząc przez przejście dla pieszych. Poszkodowanego prewieziono do szpitala, jak się okazuje całkiem niepotrzebnie.

📢 Pobierałeś choć jedno świadczenie z ZUS w 2022 r.? Dostaniesz ważny list - ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2022 r.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2022 r. Przed 1 marca kilka milionów formularzy trafi do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ZUS.

📢 Jest zgoda na rozbudowę węzła Gdańsk Południe. "Zaczynamy inwestycję drogową, która ma kluczowe znaczenie"

Jest zgoda pomorskiego wojewody na rozbudowę węzła Gdańsk Południe w miejscu łączącym Obwodnicę Metropolitalną Trójmiasta oraz istniejące drogi S6 i S7. Już wkrótce ruszą prace budowlane.

📢 Tak wzrosną emerytury w 2023 r. Waloryzacja będzie rekordowo wysoka, świadczenia mogą wzrosnąć o 14,8 proc. KALKULATOR

Tegoroczny wzrost emerytur będzie rekordowy. Wszystko wskazuje na to, że świadczenia pójdą w górę jeszcze bardziej niż prognozowano w ubiegłym roku. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg szacuje, że waloryzacja w marcu może wynieść co najmniej 14,8 proc.

📢 Policja apeluje o czujność. Podejrzane zachowanie kierowcy w powiecie wejherowskim. Obserwuje domy?

Pod domami w różnych miejscowościach powiatu wejherowskiego zatrzymuje się samochód i po kilku minutach odjeżdża - takimi obserwacjami w mediach społecznościowych podzielili się internauci. Wejherowska policja apeluje o czujność.

📢 Niezwykły pałacyk w Czernikach. Dawniej zachwycał, dziś zostały ruiny. Poznajcie jego historię ZDJĘCIA

Niektórzy mieszkańcy wciąż pamiętają zachwycające wnętrza pałacyku myśliwskiego w Czernikach w gm. Stara Kiszewa. Ogromną salę balową, unikatowe piece kaflowe z misternymi zdobieniami i zachwycający park.

📢 Tragedia na torach w Sławnie. Śmierć 19-latka. Nowe informacje - aktualizacja

W Sławnie doszło do tragedii. Jak przekazała Komenda Powiatowa Policji, w czwartek 26.01.2023 r., około godziny 16:00 doszło do potrącenia przez pociąg 19-latka. Co ustalono?

📢 Tramwaje w Gdyni. To nie żart. Do gdyńskiego portu przypłynął statek z tramwajami z Korei. Pojazdy marki Hyundai mają trafić do Warszawy

Tramwaje w Gdyni. Trolejbusy - tak, ale tramwaje? Takie hasło wprawia w osłupienie chyba każdego, kto zna Gdynię. I tu pojawia się niespodzianka, bo tramwaje w Gdyni są, tylko w porcie. Przypłynęły z Korei i są dedykowane dla miasta Warszawy.

📢 Ryanair wyprzedaje loty! Super tanie bilety. Dokąd możemy polecieć? LISTA

Ulubiona "tania linia lotnicza" Polaków, czyli Ryanair, właśnie ogłosiła gorącą wyprzedaż. Już od 65 złotych możemy wybrać siię na zimowe wakacje, romantyczny weekend, czy spontaniczny city-break. Dokąd polecimy?

📢 ONA i ON Prześlij zdjęcie do galerii szczęśliwych par. Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze z nich. Do wygrania Citroen C3 i inne nagrody!

Tworzymy galerie szczęśliwych par z Pomorza. 14 lutego, w dniu Święta Zakochanych, przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do gazety. Prześlij zdjęcie - to może być piękna niespodzianka dla ukochanej osoby. Możesz też dodać życzenia. Nasi Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze pary, na które czeka mnóstwo nagród, a w finale nagroda główna - piękny i nowoczesny Citroen C3. Zdjęcia zwycięzców trafią na okładkę gazety!

📢 Złożenie PIT-2 powoduje, że pracownik otrzyma na rękę wynagrodzenie wyższe o ok. 300 zł

Formularz PIT-2 złożony u pracodawcy pozwala zmniejszyć comiesięczne zaliczki na podatek o 300 zł. A to oznacza, że pracownik otrzyma wyższą pensję na rękę. Formularz PIT-2 składa się zazwyczaj tylko raz. Mogą złożyć go nie tylko etatowcy, ale też m.in. zleceniobiorcy, wykonawcy dzieł i osoby na kontraktach.

📢 Takie kontrowersyjne i pamiętne oprawy przygotowali kibice. Co wymyślali fani Legii, Lechii czy Arki? Sektorówki budzą skrajne emocje

Kibice drużyn w PKO Ekstraklasie wielokrotnie wykazują się dużą kreatywnością. W ciągu ostatnich lat fani klubów przygotowali wiele wspaniałych, ale też nie raz kontrowersyjnych opraw. Dotyczy to również fanów Lechii Gdańsk i Arki Gdynia, którzy ścigają się na pomysły. Sporo opraw robi naprawdę ogromne wrażenie. Sami zobaczcie. Zapraszamy do oglądania opraw ze stadionów piłkarskich.

📢 Nowa rodzina ultrawydajnych i szybkich smartfonów moto g

Motorola od zawsze dba o sposób, w jaki użytkownicy odkrywają nowości, dzielą się wrażeniami i pozostają ze sobą w kontakcie. Wyróżniającą cechą rodziny produktów moto g jest praktyczna innowacyjność oraz nowe technologiie i funkcje dla większego grona użytkowników na całym świecie.

📢 Kultowe gadżety z PRL-u. Te przedmioty były bardzo popularne w kuchni. Dzisiaj nie każdy potrafi zgadnąć, do czego służyły

W PRL-u niemal każda kuchnia pełna była gadżetów, które miały ułatwić życie paniom i panom domu. Niektóre przedmioty funkcjonują do dzisiaj, tyle że w nowej odsłonie, inne stanowią dla młodszych pokoleń istną zagadkę. Przypominamy kultowe urządzenia i przybory kuchenne z PRL-u.

📢 Foxy eye to makijaż dla kobiet, które borykają się z problemem opadających powiek. Zobacz, jak go wykonać i odmłodzić się o kilka lat

Kobiety z opadającymi powiekami mają problem podczas wykonywania makijażu oczu. Jak wykonać taki make-up powiększający oko i sprawić, że będzie się wyglądało młodziej? Wystarczy poznać technikę malowania, jaką jest foxy eye.

📢 Do 31.01 głosuj na pomysły pomocy seniorom i pomóż zdobyć środki na ich realizację!

200 tysięcy złotych zostanie przekazanych na wsparcie realizacji projektów, które pomogą seniorom zmniejszyć wydatki na energię elektryczną, ciepło i inne media w ramach akcji "Święta z dobrą energią". Beneficjentem wsparcia będą fundacje, stowarzyszenia albo organizacje pozarządowe lub dobroczynne, które zgłosiły swoje pomysły w ramach akcji. Pomysły, które zostaną nagrodzone finansowaniem, zostaną wybrane w bezpłatnym głosowaniu naszych Czytelników. Inicjatorem i partnerem przedsięwzięcia jest Energa z Grupy ORLEN, jedna z największych spółek energetycznych i dostawców energii elektrycznej w Polsce.

📢 Anna Przybylska świętowałaby dziś urodziny. Przypominamy stare zdjęcia. Fotografie z Jarosławem Bieniukiem, z branżowych imprez...

Anna Przybylska urodziła się 26 grudnia 1978, w Gdyni. Gdyby żyła, w poniedziałek świętowałaby 44. urodziny. Z tej okazji przypominamy archiwalne zdjęcia gwiazdy. Zobaczcie.

📢 Nie pomogły im "Kuchenne rewolucje". Magda Gessler w restauracjach na Pomorzu. Sprawdź lokale zamknięte po kuchennych rewolucjach. LISTA

"Kuchenne rewolucje" to najpopularniejszy program kulinarny w Polsce. Jego prowadzącą jest słynna restauratorka - Magda Gessler. W trakcie 20. sezonów TVN-owskiego programu słynna Magda Gessler odwiedziła ponad 30 restauracji na Pomorzu. Niestety, nie wszystkie z nich przetrwały próbę czasu i sprostały oczekiwaniom klientów. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę 6. nieudanych rewolucji kuchennych w województwie pomorskim! Jesteście ciekawi, którym lokalom się nie udało? Sprawdźcie!

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności lub zgłoś propozycję nominacji do nagrody

W środę, 11 stycznia nasza redakcja ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Wciąż możesz też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie.

📢 Jarosław Bieniuk: metamorfoza. Tak zmienił się partner Ani Przybylskiej. Archiwalne zdjęcia obiegły sieć. Zobaczcie

Jarosław Bieniuk co jakiś czas pojawia się na branżowych imprezach. Przez lata partner Anny Przybylskiej przeszedł sporą metamorfozę. Archiwalne zdjęcia są tego najlepszym dowodem.

📢 Kuchenne Rewolucje na Pomorzu. Te miejsca odmieniła Magda Gessler! Gdzie najlepiej po programie? TOP 16 udanych rewolucji w regionie

Oto restauracje w regionie po rewolucjach Magdy Gessler! Program kulinarny w Polsce - "Kuchenne Rewolucje" nadal cieszy się dużym zainteresowaniem telewidzów. Jak powszechnie wiadomo, Magda Gessler przeprowadziła ponad 30 zmian w restauracjach na Pomorzu. Niestety, nie wszystkie zrewolucjonizowane miejsca przetrwały próbę czasu. Być może kilka z nich nie sprostało także oczekiwaniom klientów. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy TOP 16 udanych realizacji, przeprowadzonych przez słynną restauratorkę w województwie pomorskim. Te lokale od lat cieszą się dużą liczbą zadowolonych klientów! Sprawdź, o jakich restauracjach mowa i daj w komentarzu znać, czy się z tym zgadzasz!

📢 Studniówka w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Tak bawili się uczniowie w sobotę, 2 lutego 2019

Uczniowie z III LO w Gdyni bawili się w sobotę 2 lutego na imprezie studniówkowej, która odbyła się w budynku szkolnym. Zobaczcie zdjęcia!

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Francja dostarczy broń na Ukrainę. W planach dostarczenie samolotów.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie