Pracowity początek roku Pana Władka

  Pracowity początek roku Pana Władka

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Marianne jest Dunką, Willi Szwedem. Łączą ich obrączki i pasja pomagania tym, którzy znaleźli się w potrzebie. Państwo Nilsenowie ze szwedzkiej organizacji charytatywnej "A helping hand" odwiedzili w ubiegłym tygodniu gdańską Fundację Pomocy Społecznej na rzecz Dzieci "Pan Władek".
  Przywieźli ciężarówkę ciepłych ubrań i zabawek. O tym, że taka fundacja u nas działa, dowiedzieli się z internetu. - To nie pierwsza tego typu pomoc, jaką otrzymujemy od tego sympatycznego szwedzkiego małżeństwa - opowiada Władysław Ornowski, który w 1995 r. założył Fundację "Pan Władek".

  W ciągu kilkudniowego pobytu państwo Nilsenowie wszystkie dary rozwieźli - wspólnie z panem Władkiem - do potrzebujących podopiecznych fundacji. - Marianne pracowała w Szwecji przy opiece nad dziećmi nie w pełni sprawnymi, co było widać, bo od razu nawiązała świetny kontakt z naszymi niepełnosprawnymi podopiecznymi - wspomina Ornowski.

  Państwo Nilsenowie w Gdańsku odwiedzili między innymi szkołę przy ul. Piastowskiej i Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów. Pojechali do Szymonowa, gdzie mieści się Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie. Przywieźli też przesyłkę, która trafi do potrzebujących dzieci w Armenii.

  Współpraca z zagranicznymi fundacjami i filantropami to jednak niewielka część tego, co w ciągu ostatniego miesiąca Fundacji "Pan Władek" udało się zrobić. Od zaprzyjaźnionych sponsorów, osób prywatnych i anonimowych darczyńców pozyskano i rozdano potrzebującym rodzinom z Pomorskiego między innymi tony odzieży, zabawek, dwie wywrotki opału. Zorganizowano też zimowisko dla prawie setki dzieci. Pierwsza grupa podopiecznych fundacji na aktywny wypoczynek w Murzasichlu koło Zakopanego wyruszyła już w sobotę.

  - Wracamy za tydzień, przepakowujemy rzeczy i od razu jedziemy z kolejną ekipą w góry - cieszy się pan Władek Ornowski. - Zabieramy ze sobą sprzęt narciarski i ocieplaną odzież, które otrzymaliśmy od sponsorów. Każdy, kto chciałby wesprzeć fundację, może się kontaktować drogą elektroniczną panwladek@wp.eu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo